Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
     

    Detail - články
    Levice by v červenci ovládla sněmovnu, lidovce by podpořilo přes 8 % voličů, ukázal průzkum

    Levice by v červenci ovládla sněmovnu, lidovce by podpořilo přes 8 % voličů, ukázal průzkum

    11.07.2012 15:52
    Autor: Redakce, Patria.cz

    Čeští voliči preferují levicové strany, zatímco zisk stávajících vládních stran lze označit za debakl, ukázal aktuální červencový průzkum volebních preferencí společnosti SANEP. Ten s přehledem vyhrála sociální demokracie se ziskem 23,1 procenta hlasů, následována KSČM (19,5 %). Pravicová ODS získala pouze 14,8 %, vládní TOP 09 7,9 % a Věci veřejné jen 1,2 %. Projevuje se tak efekt nepopulárních úsporných opatření, koalici zřejmě uškodila i kauza CASA a náhlé odvolání nejoblíbenějšího ministra Nečasovy vlády Jiřího Pospíšila.

    Zástupci levicových stran v čele s ČSSD a KSČM by tak v červenci tohoto roku opanovali dolní komoru Parlamentu ČR. Do parlamentu by také zasedla nově strana SPOZ pod vedením kandidáta na prezidenta Miloše Zemana, které by hlas dalo 5,6 procenta občanů.

    sanep

    Průzkum navíc ukázal, že lidovce (KDU-ČSL) by ve volbách volili lidé častěji než současnou vládní TOP 09. Křesťanským demokratům by dalo svůj hlas v červenci 8,3 procenta voličů, TOP 09 pouze 7,9 procenta občanů. KDU-ČSL by tak obsadila čtvrtou pozici.

    Těsně pod pětiprocentní hranicí nutnou pro vstup do parlamentu by zůstala Suverenita Jany Bobošíkové. Tu by volila čtyři procenta voličů. Hlas Straně zelených by dalo 3,4 procenta občanů. Podpora se zvyšuje straně Jiřího Paroubka NS-LEV 21. Ta by v případných volbách získala 3,3 procenta hlasů.

    (Zdroj: SANEP, MediaFax)


    Váš názor
    • Strana svobodných občanů
      11.07.2012 18:08

      A co SSO? Někde jsem viděl, že už mají okolo 4 procent. Proč nejsou v průzkumu?
      LB
    Aktuální komentáře
    21.07.2026
    17:18Dobré ekonomické a investiční příběhy. Ale ve špatné době?
    15:46Zadlužení EU v prvním čtvrtletí vzrostlo na 82,9 procenta HDP, v Česku kleslo
    15:40Microsoft investuje miliardy dolarů do infrastruktury francouzského Mistralu
    15:32Tesla slibuje AI revoluci, ale letošní investice těžce zaostávají. Středeční výsledky budou testem trpělivosti
    14:25UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia, a.s.: Oznámení výplaty úrokového výnosu z HZL, ISIN XS2764457078
    14:12General Motors zvýšila čtvrtletní zisk o 30 procent, zlepšila výhled
    14:02Novo Nordisk žaluje Eli Lilly. Dánům se nelíbí reklama amerického konkurenta na léky na obezitu
    12:01PODCAST ROZHOVORY: Od Skynetu k akciím. Kde podle Šimona Podhájského vznikne skutečná hodnota AI
    11:15Ropa dál nestoupá, čipy zdraží a akcie dnes rostou  
    10:39Londýnská burza plánuje příští rok spustit nepřetržité obchodování
    10:20Samsung posiluje sázku na robotiku. Do čela nové divize přivedl manažera z Boston Dynamics
    8:56Rozbřesk: MNB pokročí v mini-cyklu snižování úrokových sazeb
    8:55Trump udeřil na Kanadu, ropa čelí novým rizikům. Trhy zároveň vyhlížejí výsledky technologických gigantů  
    6:06Od ropy k umělé inteligenci. Fidelity vidí v Asii rizika i nové investiční příležitosti
    20.07.2026
    22:04Wall Street zahájila týden opatrným růstem. Technologické akcie opět přitahují pozornost investorů  
    17:55Je společnost Nike „opravitelná“?
    16:35PODCAST Týdenní výhled: Výdaje a cloud Alphabetu pod drobnohledem, důležitost výsledků ServiceNow  
    16:04Nový britský premiér Andy Burnham slíbil nový začátek. Chce vrátit stabilitu i důvěru voličů
    15:09Čínský Moonshot AI míří na burzu. Jeho model Kimi K3 znovu rozvířil debatu o budoucnosti AI  
    12:29Netflix jako nákupní příležitost?

    Související komentáře
    Nejčtenější zprávy dne
    Nejčtenější zprávy týdne
    Nejdiskutovanější zprávy týdne
    Kalendář událostí
    ČasUdálost
    DR Horton Inc (06/26 Q3, Bef-mkt)
    Halliburton Co (06/26 Q2, Bef-mkt)
    12:00Danaher Corp (06/26 Q2)
    12:30General Motors Co (06/26 Q2)
    22:00Interactive Brokers Group Inc (06/26 Q2)