Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
     

    Detail - články
    Facebook umožní poprvé hazard, ale jen pro britské hráče binga

    Facebook umožní poprvé hazard, ale jen pro britské hráče binga

    08.08.2012 8:24
    Autor: ČTK

    Největší světová sociální síť Facebook (20,72 USD, -5,47%) se poprvé otevře hazardním hrám. Využívat toho zatím budou moci jen uživatelé v Británii, kteří budou moci hrát přes Facebook tradiční hru bingo se skutečnými penězi. 

    Nezávislý výrobce her Gamesys dnes uvedl novou verzi svého internetového binga pro plnoleté uživatele Facebooku v Británii. Vítězové podle firmy budou dostávat skutečné peníze. Facebook potvrdil, že se spojil s Gamesys pro hazardní hry na své síti. 

    "Hraní se skutečnými penězi je v Británii populární a dobře regulovaná aktivita a my umožňujeme svému partnerovi nabízet své hry britským uživatelům na platformě Facebooku bezpečným a kontrolovaným způsobem," uvedl Facebook. Mluvčí společnosti Linda Griffinová dodala, že Facebook nemá nyní v plánu nabízet hazardní hry v jiných zemích ani s jinými partnerskými firmami. 

    Mluvčí odmítla agentuře Reuters sdělit, jaké procento příjmů z hraní binga bude Facebook inkasovat, potvrdila ale, že obě firmy uzavřely dohodu o rozdělení příjmů. Facebook si z příjmů z transakcí v nehazardních hrách, například z nákupů virtuálních traktorů či semen pro populární hru Farmville od firmy Zynga (3,01 USD, 2,38%), bere 30 procent. 

    Facebook asi čtyři pětiny svých tržeb zatím čerpá z reklamy a v posledním roce se růst jeho příjmů výrazně zpomalil. Firma v poslední době odpovídá na obavy investorů z nedostatečného růstu snahou o zajištění nových zdrojů příjmů.


    Váš názor
    Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
    Aktuální komentáře
    21.08.2026
    22:01Závěr týdne v zeleném, dařilo se materiálům  
    18:10Rostoucí výnosy dluhopisů – obavy z dluhů a inflace, nebo radost z umělé inteligence?
    16:52Apple po soudním rozhodnutí loni v Irsku zaplatil na daních 17 miliard USD
    16:42Pokud výnosy neklesnou pod 5 %, mohou přijít problémy pro AI i akcie, varuje BofA
    15:00Bessent zkouší stlačit výnosy. Investory však nepřesvědčil ani na 24 hodin
    14:07Po SpaceX přichází Anthropic. Trh může čekat další poražení historického IPO
    12:25Perly týdne: Ropná iluze a rally na zlatě?
    10:37ChatGPT moment humanoidních robotů může přijít až za deset let, krotí očekávání šéf Unitree
    9:06Růst spotřebitelských cen v Japonsku zrychluje, zvyšují se náklady na dovoz
    8:55Rozbřesk: Koruna je nejsilnější od prosince 2025, dolar pod tlakem neuspokojivého fiskálu
    8:55Trhy sledují Anthropic, dluhopisy i nové kroky americké vlády  
    6:07Meta patří mezi největší AI zákazníky Microsoftu. Za Azure utrácí stovky milionů dolarů ročně
    20.08.2026
    17:08Americká výjimečnost 8/2026 - z pohledu valuací a návratnosti trhů
    16:49UNIMEX GROUP, uzavřený investiční fond, a. s.: Pozvánka na řádnou valnou hromadu společnosti UNIMEX GROUP, uzavřený investiční fond, a.s. konající se 30. 9. 2026
    16:02Walmart překonal očekávání, akcie přesto výrazně oslabily
    14:58Největší short squeeze za roky. Bitcoin prudce otočil po nadějích na deregulaci
    14:29Ministerstvo financí zhoršilo výhled ekonomiky, letos čeká růst o 1,9 %
    13:00Investice do AI mají prioritu, a tak se zisk Alibaby propadl o více než tři čtvrtiny
    12:02Krugman: Proč není cena ropy ještě výš?
    11:07Polská společnost Arlen chce koupit 75 procent akcií obuvnické firmy Prabos

    Související komentáře
    Nejčtenější zprávy dne
    Nejčtenější zprávy týdne
    Nejdiskutovanější zprávy týdne
    Kalendář událostí
    Nebyla nalezena žádná data