Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Microsoft poprvé po čtvrt století změnil své logo

Microsoft poprvé po čtvrt století změnil své logo

24.08.2012 9:16
Autor: ČTK

Softwarová společnost Microsoft dnes poprvé po čtvrt století představila nové firemní logo. Dominantní světový výrobce počítačových operačních systémů tím chce sjednotit svůj vizuální design před uvedením série nových produktů v čele s novým operačním systémem Windows 8.

Nové logo využívá nadále čtyři barevné čtverce, které vyjadřují různorodost firemních produktů. Název firmy je ale vyveden šedou barvou místo černé a dosavadní kurzívu nahradil vzpřímený typ písma Segoe. Ten firma používá u svých produktů a v komunikaci se zákazníky.

"Je to 25 let od doby, kdy jsme změnili logo Microsoftu, a právě nyní je na to ta pravá chvíle," uvedl na oficiálním blogu Microsoftu šéf značkové strategie firmy Jeff Hansen.

Firma vedle Windows 8 uvádí na podzim na trh nový kancelářský balík Office, nový systém pro mobilní telefony Windows Phone 8 i novou verzi systému pro herní konzolu Xbox. "Vlna novinek nejenom změní podobu našich nejpopulárnějších produktů, ale je pro Microsoft o reprezentaci nové éry, a naše logo by se mělo přeměnit tak, aby vizuálně zdůraznilo nový začátek," uvedl Hansen.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
08.04.2026
11:15UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia, a.s.: Oznámení výplaty úrokového výnosu z HZL XS2764457078
10:03JPMorgan: Akcie zřejmě našly dno, příměří s Íránem oživuje chuť riskovat  
9:10Příměří přineslo úlevu na ropě. Brent je pod 94 dolary
8:59ČEZ, a.s.: Konsolidovaná zpráva o platbách orgánům správy členského státu EU nebo třetí země za rok 2025
8:57Rozbřesk: Další íránské TACO potvrdilo silnou vazbu forexu na ropu
8:47Írán, USA a Izrael souhlasí s příměřím, Hormuz se otevře. Ropa prudce klesá, futures vystřelily nahoru  
6:04Stabilizující se trh práce a ropná normalizace od poloviny dubna?
07.04.2026
17:46Jak by to mohlo letos a příští rok vypadat s americkou a evropskou ekonomikou?
15:44PODCAST Týdenní výhled: Trh přestal brát Trumpovy hrozby vážně, americká inflace má skokově narůst  
14:50Wall Street čeká silná výsledková sezóna, trhy ale sledují válku a ropu
14:21Výsledková sezóna v USA: Kalendář pro 1. čtvrtletí 2026
14:20Výsledková sezóna v Evropě: Kalendář pro 1. čtvrtletí 2026
14:20Výsledková sezóna Česko: Kalendář pro 1. čtvrtletí 2026
12:21OpenAI, Google a Anthropic se spojují proti čínským kopiím svých AI modelů
11:40Akcie se dopoledne vydávají vzhůru bez ohledu na další Trumpovo ultimátum  
11:37Samsung rozdrtil odhady. Provozní zisk za první čtvrtletí je vyšší než za celý loňský rok
10:34Jeden z nových akciových normálů
10:25Pershing Square chce koupit Universal Music se štědrou prémii. Může ale narazit na odpor Bollorého
10:07Maloobchodní tržby v únoru vzrostly. Jaké šrámy zanechá íránský šok na spotřebě domácností?
9:59Meziroční inflace v březnu zrychlila na 1,9 procenta, vyplývá z odhadu ČSÚ

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
8:00DE - Průmyslové objednávky, y/y
11:00EMU - Maloobchodní tržby, y/y
20:00USA - Zápis z jednání FOMC