Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
PX drží letmý zisk. ČEZ zvládne Počerady i bez uhlí Czech Coal, Poláci studují povolenky

PX drží letmý zisk. ČEZ zvládne Počerady i bez uhlí Czech Coal, Poláci studují povolenky

17.12.2012 11:17
Autor: Michal Zachar, Patria Finance

Pražská burza zahajuje poslední předvánoční týden s mírným 0,1% ziskem. Evropské trhy mírně klesají za absence důležitějších kurzotvorných zpráv a celkový objem zatím dosáhl 200 milionů korun.

Nejaktivnější emisí je tradičně energetika ČEZ, titul roste o 2 desetiny na 647 . Elektrárenská společnost ČEZ se v příštím roce obejde bez uhlí, které do elektrárny Počerady dodává skupina Czech Coal. V případě nedohody mezi firmami na novém kontraktu při konci původního ke konci letošního roku, bude elektrárna pracovat s nižší účinností, uvedl Vladimír Hlavinka, ředitel divize výroba a člen představenstva ČEZ. V provozu by byly tři z pěti bloků, každý o výkonu 200 MW. Spalovaly by uhlí z dolů Nástup Tušimice, tedy Severočeských dolů ze skupiny ČEZ. Takto dle Hlavinky může ČEZ provozovat Počerady „delší dobu“. ČEZ dle něj stále preferuje dohodu s Czech Coal, otázkou je ale cena.

Polské ministerstvo životního prostředí představilo studii, která se snaží vyčíslit dopady návrhu EK odsunout kvůli nadbytku emisních povolenek část z nich do dalšího období, na rozpočty dotčených zemí CEE. Nejvyšší je vidí u Polska, ČR a Rumunska. Část emisních povolenek ze současného období do budoucího je snaha přesunout kvůli jejich nadbytku.



Zítra pořádá ČEZ mimořádnou valnou hromadu. Hlavním bodem je udělení souhlasu o vyčlenění černouhelné elektrárny Dětmarovice do samostatného podniku pro možný prodej.

Erste ztrácí 0,5 procenta, Komerční banka 0,2 procenta. Erste Group Bank se v souladu s Vídní obchoduje na lokálních maximech kolem 580 . Komerční banka nachází podporu na 3900 .

Telefónica CR mírně klesá a aktuálně drží denní minima 323,50 . Česká koruna je dnes stabilní na 25,20 CZK/EUR a nad 19,15 CZK/USD.


Čtěte více:

ČEZ při nedohodě s Czech Coal bude Počerady provozovat na nižším výkonu (+komentář)
17.12.2012 8:36
Elektrárenská společnost ČEZ se v příštím roce obejde bez uhlí, které ...
Studie: Plán EK odložit aukce povolenek připraví rozpočty zemí CEE včetně ČR o 1,9 miliardy eur
17.12.2012 9:50
Státy Evropské unie v regionu střední a východní Evropy mohou přijít o...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
01.07.2026
22:04Wall Street zahájila druhé pololetí opatrně: Technologie v červeném, trh táhly akcie Meta Platforms  
18:08Zlato se výrazně posunulo ke své férové hodnotě. Která neexistuje
16:00Meta plánuje prodej přebytečného výpočetního výkonu. Akcie rostou o 6 %
15:28Centrální banky budou dál snižovat podíl dolaru v rezervách, do popředí jde euro a jüan  
15:15Horší hospodaření státu v polovině roku, schodek se prohloubil na 184 miliard Kč
13:50Firmy po sázce na AI nabírají propouštěné pracovníky zpět. Ukazuje se, že lidský prvek je nepostradatelný
13:43Inflace v eurozóně v červnu klesla na 2,8 procenta
12:06PODCAST Trhy & Bohatství s Petrem Pudilem: Evropa si zadělává na problém. Spořením nezbohatneme
12:05Slabý jen doléhá na americké dluhopisy, zatímco akcie si vybírají přestávku v růstu  
11:10Průmysl hlásí nejlepší náladu za tři roky. Pomáhají nové zakázky i slabší cenové tlaky  
10:47Podmínky ve zpracovatelském průmyslu se v červnu zlepšily nejvíce od dubna 2022
10:31AI boom stojí čím dál víc. Otázkou zůstává, kdo ho zaplatí  
10:29Footshop a.s.: Vnitřní informace - Společnosti Footshop a.s. a Queens Store s.r.o. se účastní procesu fúze sloučením
8:59KKCG Real Estate Financing a.s. : Konsolidovaná výroční zpráva ručitele za rok 2025
8:54Rozbřesk: Solidní půlrok pro akcie, zklamalo zlato a propadl bitcoin
8:49Wall Street zakončila nejlepší čtvrtletí za šest let, trh práce zůstává stabilní a Colt CZ se dnes obchoduje bez dividendy  
6:04Jsou současné valuace vyšší, než na vrcholu dot-com bubliny?
30.06.2026
22:01S&P 500 uzavřel nejlepší čtvrtletí od roku 2020 růstem  
16:39Traders Talk: Polovodiče dál táhnou trh, ale rally se zužuje. Kde ještě hledat šanci?
15:25Trápení japonského jenu pokračuje. Měna je nejslabší za posledních 40 let

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
9:30CZ - PMI v průmyslu
11:00EMU - Inflace, předběžný odhad, y/y
14:15USA - Změna zaměstnanosti (ADP)
16:00USA - Index ISM v průmyslu