Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
KLDR k dnešku ruší smlouvy o neútočení s Jižní Koreou

KLDR k dnešku ruší smlouvy o neútočení s Jižní Koreou

11.03.2013 9:32
Autor: ČTK

Severní Korea dnes ruší všechny dohody o neútočení se svým jižním sousedem. Komunistický režim tím zvyšuje mezinárodní vojenskou hrozbu a navazuje na uzavření hraničního přechodu s Jižní Koreou a přerušení přímého telefonické spojení mezi vedením obou zemí z minulého týdne. Pchjongjang tak činí v reakci na společné vojenské cvičení jihokorejské a americké armády a zpřísněné sankce OSN. 

Platnosti dnes pozbývá zejména smlouva o neútočení z roku 1991, která ustavila mírové řešení sporů a předcházení náhodným vojenským střetům. Pchjongjang také vypovídá dohodu o příměří z roku 1953, která ukončila tehdejší korejskou válku. Napětí na Korejském poloostrově se tím dostává na dlouho nebývalou úroveň. 

Severní Korea minulý týden vyhlásila zákaz vstupu letadel a lodí do oblastí u svého pobřeží. Podle expertů zřejmě chystá velké vojenské manévry, vyloučit však nelze ani další raketový test. 

Pchjongjang v únoru provedl již třetí a zatím nejsilnější jadernou zkoušku. V reakci na ni Rada bezpečnosti OSN na návrh USA a Číny zpřísnila sankce vůči KLDR. Komunistický režim ještě před hlasováním o sankcích pohrozil USA možností preventivního jaderného útoku.


Čtěte více:

RB OSN uvalila tvrdší sankce na Severní Koreu, ta hrozí preventivním jaderným útokem
07.03.2013 16:59
Severní Korea sice pohrozila možností preventivního jaderného útoku pr...
KLDR vypověděla dohody o neútočení na korejském poloostrově
08.03.2013 8:23
Severní Korea vypovídá všechny dohody o neútočení s Jižní Koreou. Komu...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
06.01.2026
22:01Wall Street solidně rostla druhým dnem v řadě  
17:11Vyřeší trhy to, co zase tak nejde centrální bance?
15:59Jefferies: Sazby dolů, valuace akcií ještě výš
14:40Inflace v Německu v prosinci klesla na 1,8 procenta, loni činila 2,2 procenta
14:20Nová cílová cena a doporučení k Erste: Solidní výkonnost trh již zacenil, potenciál dalšího růstu akcií je omezený  
14:05Státní rozpočet skončil v roce 2025 ve schodku 290 miliard korun. Co čekat v letošním roce?
13:59Český lídr světa online investic Patria Finance vstupuje na slovenský trh a otevírá pobočku v Bratislavě
13:07Před rokem DeepSeek šokoval svět AI. Proč je od té doby v ústraní?
13:01Státní rozpočet měl loni schodek téměř 291 miliard, o 50 miliard více než byl plán
12:11FX Strategie: Koruna vstupuje do nového roku ve formě – udrží své zisky?  
11:47Čína zakázala vývoz zboží použitelného i pro zbrojní účely do Japonska
11:10Investoři se zaměřili na Asii, zatímco evropské a americké akcie jsou dnes nevýrazné  
10:38Rubin je pětkrát rychlejší při provozu AI softwaru než Blackwell. Nová generace AI čipů Nvidie nastoupí ve druhé polovině roku
10:02Výroba elektřiny v ČR loni po letech vzrostla, růst táhly hlavně jaderné zdroje
9:02Rozbřesk: Proč americká intervence ve Venezuele nezlevní pohonné hmoty v Česku
8:36Maduro u soudu řekl, že byl unesen a je nevinný, Rubin od Nvidie je na cestě, Evropa otevře v zeleném  
6:06Povedený rok pro českou korunu. Udrží své zisky i v roce 2026?  
05.01.2026
22:01Trhy na Trumpem vyvolané nejistotě profitují  
17:07Peníze a blázni…
16:26Online tržiště mění pravidla hry a IKEA na to doplácí. Společnost se snaží přizpůsobit

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
14:00DE - Harmonizovaný CPI, y/y