Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Přepravce FedEx zklamal čtvrtletním ziskem i výhledem. Akcie ztrácejí 5 %

Přepravce FedEx zklamal čtvrtletním ziskem i výhledem. Akcie ztrácejí 5 %

20.03.2013 13:02, aktualizováno: 20.3. 16:12

Aktualizováno

Druhý největší přepravce zásilek na světě, FedEx, dnes příliš nepotěšil čtvrtletními výsledky ani celoročním výhledem. Firma uvedla, že ve třetím čtvrtletí fiskálního roku dosáhla upraveného zisku 1,23 dolaru na akcii a zaostala jím tak za tržním konsensem 1,38 USD i vlastním výhledem 1,25 až 1,45 USD. Vedení společnosti uvedlo, že 3Q bylo velmi náročné vzhledem ke slabému globálnímu trhu letecké přepravy.

FedEx navíc připojil zhoršený výhled na celý fiskální rok, v němž počítá se ziskem na akcii v rozmezí 6 až 6,20 USD proti dříve očekávaným 6,20 až 6,60 USD. Ve čtvrtém čtvrtletí fiskálního roku firma očekává růst zisku na akcii na 1,90 až 2,10 USD (konsensus trhu je 2,12 USD).

FedEx hodlá omezit kapacitu přepravy na asijský trh a zaměřit se na „agresivnější“ řízení přepravy ve prospěch snížení nákladů, které by celkem mělo dosáhnout výše 1,7 mld. USD. "Náš horší než očekávaný výsledek za čtvrtletí a snížený celoroční výhled jsou důsledkem poklesu zahraničních příjmů zhruba o 100 mil. USD pod náš výhled, především kvůli rostoucí preferenci zákazníků ve prospěch levnějších služeb," uvedl CFO společnosti Alan Graf. Celkové příjmy firmy se ve čtvrtletí zvýšily o 4 procenta na 11 mld. USD (kons. 10,85 mld. USD), čistý zisk klesl o 31 procent na 361 milionů USD.

Firma FedEx je, podobně jako její hlavní konkurent United Parcel Service (UPS), považována mezi analytiky a investory za ukazatel ekonomického zdraví. Pokud se ekonomice daří dobře, posílají firmy i spotřebitelé více zásilek, zatímco v době hospodářské recese počet zásilek klesá. FedEx působí ve více než 220 zemích světa, včetně České republiky.

Akcie společnost FedEx, které si od začátku letošního roku do včerejšího závěru na Wall Street připsaly již zisky převyšující 16 procent, dnes v úvodu obchodování padají téměř o 5 procent.

(Zdroj: Bloomberg, FedEx, čtk)


Váš názor
  • opravte si nadpis
    20.03.2013 16:11

    opravte si nadpis "převravce FedEx.."
    mik
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
8:00DE - Průmyslová výroba, m/m
9:00CZ - Obchodní bilance - nár. pojetí, mld. Kč
9:00CZ - Průmyslová výroba, y/y