Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Do Sokolovské uhelné se prý chystá vstoupit Ulčák

Do Sokolovské uhelné se prý chystá vstoupit Ulčák

02.04.2013 9:37
Autor: ČTK

Do Sokolovské uhelné se chystá majetkově vstoupit majitel společnosti E-Invest Martin Ulčák. Ve svém úterním vydání to píše týdeník Euro, podle kterého by měl Ulčák získat třicetiprocentní podíl dosavadního vlastníka Jana Kroužeckého. Ten má dlouhodobě spory se zbývajícími dvěma akcionáři těžební společnosti Františkem Štěpánkem a Jaroslavem Rokosem. 

Kroužecký se již několik let snaží prodat své akcie Sokolovské uhelné Pavlu Tykačovi, majiteli těžební skupiny Czech Coal. Štěpánek, který vlastní 40 procent firmy, a Rokos, jemuž patří 30procentní podíl, ale tvrdí, že mají na Kroužeckého akcie předkupní právo. 

Ulčákův vstup do společnosti by podle Eura mohl dlouhodobé spory mezi majiteli společnosti vyřešit. Rokos se Štěpánkem podle zdrojů týdeníku s prodejem Kroužeckého podílu Ulčákovi souhlasí. Zároveň by tento vývoj podle Eura zajistil, že Tykač podíl v Sokolovské uhelné nezíská. 

Ulčák se Štěpánkem obchodně spolupracuje již několik let. Mimo jiné se v rámci skupiny PURS společně ucházejí o koupi uhelných elektráren v Kladně a ve Zlíně od švýcarské společnosti Alpiq. 

Sokolovská uhelná v roce 2011 vykázala čistý zisk 1,2 miliardy korun. Proti předchozímu roku to byl pokles o zhruba 400 milionů korun, což způsobil především pokles těžby uhlí. Omezení těžby souviselo s ukončením provozu lomu Družba.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
06.07.2026
17:03Americké akcie nebyly podle určitého pohledu nikdy levnější než nyní
15:43AFP: Čínská firma nabízí věrohodné a "vždy věrné" humanoidní roboty
13:15Porsche se chystá zrušit další 4 000 pracovních míst
12:49Investiční výhled na druhé pololetí: Poptávka po kapitálu a obrat v politice ECB a Fedu  
10:00Strnad má podle médií zájem o podíl v Pirelli
9:12EasyJet v zásadě souhlasí s nabídkou na převzetí od firmy Castlelake
6:02Trhy za sebou mají nejlepší kvartál od roku 2020. Podle stratégů ještě mají kam růst  
05.07.2026
13:18Investiční výhled na druhé pololetí: Volby vrátí na scénu politická rizika  
9:13Víkendář: AI má jiný investiční cyklus, než předchozí technologie
04.07.2026
12:05Investiční výhled na druhé pololetí: Nárůst inflace i fiskální podpory  
9:22Víkendář: Umělá inteligence jde zatím jen po povrchu, neměla by vést k výraznému růstu nezaměstnanosti
03.07.2026
17:18Od Východoindických společností až po SpaceX „umožňující multiplanetární život“
15:42Goldman Sachs: Trend na akciích míří stále nahoru, poklesy jsou příležitostí k nákupu
13:20Investiční výhled na druhé pololetí: Zhodnocení první poloviny roku 2026  
11:33Perly týdne: Nutnost vládní kontroly nad AI a OpenAI jako bublina
10:47Pátek bez Ameriky přináší zklidnění, akcie převážně zelené  
9:00Rozbřesk: Proč Němci končí a Španělé jdou dál, aneb souvisí spolu ekonomická výkonnost a sportovní úspěch?
8:52Slabá data z trhu práce podpořila akcie, Tesla překvapila růstem a Trumpův tlak na Fed neustává  
6:15Je AI bublina blízko prasknutí? Co říká pět oblíbených tržních indikátorů
02.07.2026
17:15Na půl plné a prázdné investiční sklenice a sázky na jednu kartu

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
8:00DE - Průmyslové objednávky, y/y
16:00USA - Index ISM ve službách