Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Fortuna čelí čtvrtým dnem masívnímu útoku hackerů

Fortuna čelí čtvrtým dnem masívnímu útoku hackerů

27.06.2013 14:13
Autor: ČTK

Webové stránky sázkové kanceláře Fortuna již čtvrtý den čelí masivním systematickým útokům hackerů. Útoky se projevují zejména zpomalením rychlosti webu a snížením klientského komfortu, řekl dnes ČTK mluvčí společnosti Petr Šrain. Na chod pobočkové sítě situace podle něj nemá vliv. Společnost dnes v této věci podá trestní oznámení a vyzve k součinnosti příslušné policejní orgány. 

"Podle vývoje posledních dní není útok jednorázová záležitost, ale cílená snaha poškodit společnost Fortuna. Rozhodli jsme se bránit všemi dostupnými prostředky. Obranné mechanismy konstruujeme s renomovanými specialisty na tuto problematiku. Díky dosavadním opatřením se nám daří eliminovat možné dopady, které, ačkoliv byl útok zahájen v exponované době startu Wimbledonu, zatím nejsou nijak citelné," uvedl generální ředitel skupiny Fortuna Entertainment Group Radim Haluza. 

Takový to takzvaný DDoS útok (Distributed Denial of Service attack) se uskutečňuje pomocí velkého množství počítačů, snažících se bez vědomí jejich majitelů zahltit cíl útoku extrémním množstvím požadavků. Většinou je veden z desítek tisíc až milionů útočících počítačů v důsledku jejich napadení viry. Úspěšnost obrany se odvíjí zejména od schopnosti rozpoznat a filtrovat útočící IP adresy. 

S ohledem na charakteristiku DDoS je velmi komplikované odhalit strůjce, realizace útoku přitom není komplikovaná ani finančně nákladná. Zatímco v podobných případech se k útokům agresoři veřejně přihlásili, zde se tak zatím nestalo. Původce a jeho skutečný motiv tak není znám. Podobnému útoku čelily v březnu některé zpravodajské weby, banky a mobilní operátoři. 

Fortuna Entertainment Group vznikla v roce 2009 a stala se největším středoevropským provozovatelem kurzových sázek. Vedle Česka působí na slovenském, polském a maďarském trhu.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
27.11.2025
18:15Trhy se zatím chovají podobně, jako po roce 1997…
15:25DoubleLine Capital: Dluhopisy jsou hodně zranitelné, akcie tak maximálně na 40 % portfolia
14:58FT: Čínské firmy trénují modely AI v cizině, aby měly přístup k čipům od Nvidie
14:39UNICAPITAL Invest VI a.s.: Oznámení o třetí výplatě úrokového výnosu
13:42Alibaba rozšiřuje nabídku produktů poháněných AI. Spustila prodej chytrých brýlí
13:22Doosan Škoda Power zmodernizuje další blok Elektrárny Opatovice
12:23Průzkum ČSOB: Optimismus firem a podnikatelů je na 3,5letém maximu
12:00Apple letos po 14 letech dodá více smartphonů než Samsung. Vedení si má udržet i v dalších letech
11:42UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia, a.s.: Oznámení výplaty úrokového výnosu z hypotečních zástavních listů, ISIN XS2188802404
10:01Levné čínské automobilové součástky zaplavují německý trh
9:41Německý sportovní gigant na prodej. O Pumu je zájem v Číně, akcie rostou o 14 procent
8:48Rozbřesk: Německo razantně zlevní energie průmyslu. Oslabí konkurenceschopnost ČR?
8:41V USA dnes zavřeno, evropské futures bez výraznějších pohybů  
6:29Gundlach: Za čtyřicet let investování jsem se vcelku dvanáct let mýlil, na neveřejných trzích rostou tenze
26.11.2025
22:02Technologické akcie táhnou růst, sázky na snížení sazeb udržují optimismus  
17:25Čínský paradox
15:18Traders Talk: Nasdaq otáčí trend, Alphabet míří k 4 bilionům a Novo Nordisk na horské dráze
14:48Britská ministryně financí představila návrh rozpočtu, oznámila zvýšení daní
14:06Oslabující Nvidia je už z pohledu budoucích zisků levnější než index Magnificent Seven
12:22Nové riziko na trhu se stříbrem: zásoby v Číně se propadly nejníže za deset let

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data