Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Vnitřní informace ČEZ: ČEZ pokračuje v jednání s uchazeči v rámci projektu na dostavbu bloků 3, 4 v Temelíně

Vnitřní informace ČEZ: ČEZ pokračuje v jednání s uchazeči v rámci projektu na dostavbu bloků 3, 4 v Temelíně

02.07.2013 16:15
Autor: Redakce, Patria.cz

ČEZ, a.s. (IČ 45274649)
Povinně uveřejňovaná informace

ČEZ pokračuje v intenzivním jednání s uchazeči v rámci výběrového řízení na dostavbu bloků 3, 4, které bylo zahájeno počátkem dubna 2013, nicméně nadále přetrvává řada otevřených otázek. Je nutné dojednat takové znění smluv a veškeré související dokumentace, aby tento rozsahem největší kontrakt, jaký byl kdy na území České republiky uzavřen, pokrýval veškerá rizika a byl akceptovatelný pro investora. S ohledem na probíhající výběrové řízení není možné uvést další podrobnosti.

Vzhledem k rozsahu projednávané dokumentace, množství zapracovávaných změn a komplexnost a provázanost problematiky počítá ČEZ, vedle již naplánovaných jednání koncem července, s pokračováním detailních ústních jednání v průběhu září a října 2013. „Celková délka jednání s účastníky tendru bude závislá na tempu sbližování stanovisek uchazečů výběrového řízení s požadavky společnosti ČEZ,“ popisuje další postup jednání mluvčí společnosti ČEZ Ladislav Kříž.

Pro dokončení jednání a finální rozhodnutí o investici bude pro ČEZ rozhodující, zda dojednané podmínky a celkový rámec reprezentovaný Státní energetickou koncepcí a související legislativou v České republice dávají jistotu návratnosti vynaložených nákladů na výstavbu.

(Komerční sdělení)


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
20.12.2025
9:12Víkendář: Nelze očekávat, že by ceny domů ve velkých městech v dohledné době klesly
0:16Česká zbrojovka získala zakázku od německé armády, vybrala si její pistoli jako novou služební zbraň
19.12.2025
23:03HARDWARIO očekává za letošek překročení 100 milionů korun tržeb. Zásadně tak překoná plán
22:01S&P 500 pokračoval v růstu na „Triple Witching“ den  
17:36Tentokrát stejně?
16:37J&T ARCH INVESTMENTS SICAV, a.s.: Záznam z konference pro investory
15:43Marks: Dva druhy bublin a zdraví současného akciového trhu
13:42ČNB: Bankám za tři čtvrtletí stoupl čistý zisk o 9,4 miliardy na 100 miliard Kč
13:35Mraky nad Vestas se rozfoukaly. Výrobce větrných turbín míří k nejlepšímu roku za dekádu
12:50První dodávky H200 na obzoru? Trumpova administrativa přezkoumává prodeje AI čipů Nvidie do Číny
12:07Perly týdne: Na dům nemáme, tak nakoupíme akcie?
11:04Kecky Nike v Číně neletí. Výrazný propad tamních prodejů posílá akcie o 10 procent dolů
10:23BoJ zvýšila sazby na nejvyšší úroveň za 30 let. Další růst může přijít do půl roku
9:51UNICAPITAL Invest VI a.s.: Oznámení o čtvrté výplatě úrokového výnosu, ISIN CZ0003557159
9:45UNICAPITAL Invest VI a.s.: Oznámení o čtvrté výplatě úrokového výnosu, ISIN CZ0003557167
9:29USA v roce 2026: Stabilní inflace, nižší sazby a otazníky nad Fedem
9:05Rozbřesk: Koruna zastavila oslabování. Americká inflace spadne v lednu k cíli, Fed bude pokračovat v redukci sazeb
8:54EU schválila půjčku Ukrajině, japonská centrální banka zvýšila sazby a německá spotřebitelská důvěra prudce klesá  
8:50J&T Global Finance XI., s.r.o: Oznámení o deváté výplatě úrokového výnosu
6:03Investiční výhled 2026: Shrnutí  

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data