Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Objem špatných úvěrů v italských bankách rekordně stoupl. Itálie bojuje o důvěru investorů

Objem špatných úvěrů v italských bankách rekordně stoupl. Itálie bojuje o důvěru investorů

10.07.2013 12:54
Autor: ČTK

Objem špatných úvěrů v italských bankách v květnu meziročně vzrostl o 22,3 procenta, což je nejvyšší nárůst od roku 1988, kdy se tyto údaje sledují. Ukázaly to dnešní údaje italské centrální banky. Stejně rekordním tempem rostl objem špatných úvěrů i v dubnu. 

Banka dnes také oznámila, že objem úvěrů, které poskytly italské banky v květnu podnikům z nefinanční sféry, se snížil o 3,6 procenta po dubnovém propadu o 3,5 procenta. 

Údaje banky se objevily den poté, co mezinárodní ratingová agentura Standard & Poor's zhoršila úvěrovou známku Itálie o jednu příčku na BBB z dosavadního stupně BBB-plus a varovala před dalším zhoršením. 


 Třetí největší ekonomika eurozóny se potýká s vleklou recesí. Hrubý domácí produkt v letošním prvním kvartálu klesal již sedmým čtvrtletím v řadě, a recese tak trvá nejdelší dobu minimálně od roku 1970. 

Šéf italské centrální banky Ignazio Visco dnes uvedl, že pro domácí ekonomiku v letošním roce předpokládá pokles o zhruba dvě procenta, což se shoduje s odhadem Mezinárodního měnového fondu. V závěru roku podle Viska ekonomika oživí a příští rok poroste tempem kolem 0,5 procenta. 

Tento výhled je ale vysoce nejistý v situaci, kdy ve zbytku světa hrozí zpomalení růstu, řekl Visco. Itálie si však nemůže dovolit ztratit důvěru investorů a Visco apeloval na vládu, aby pokračovala v reformách a v zodpovědné rozpočtové politice.


Čtěte více:

Zhoršený rating Itálie od S&P tíží dluhopisy. Fitch odměnil Lotyše lepší známkou za přijetí eura
10.07.2013 8:28
Mezinárodní ratingová agentura Standard & Poor's včera zhoršila úvěrov...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
01.06.2025
15:48Cla a chaos – dějství druhé?
10:02Víkendář: Přehání se to se zásluhami centrálních bank a jejich politiky cílování inflace?
31.05.2025
15:22Fidelity International: Co mohou očekávat investoři do technologií?
10:05Víkendář: Cla a nedoceněné přínosy evropské měnové unie
30.05.2025
17:12Která země má nejvíce (čistých) zahraničních aktiv? A jak to souvisí s globálními (ne)rovnováhami?
17:02Trumpova celní politika opět zvedá volatilitu na akciovém trhu  
15:37Lee věří v další růst akcií, pozitivní je i Siegel
14:57ČNB: Český růst byl podpořen investicemi a exportem, výhled zhoršují cla
14:15Čeká nás akciový výprodej? Penzijní fondy se chystají vyvážit portfolia
14:01Trumpovy celní vrtochy už spálily firmám přes 34 miliard dolarů, spočetla agentura Reuters
12:22Perly týdne: TACO, umění vyjednávat a chvíle pro euro
11:54Philip Morris ČR vyplatí za loňský rok dividendu 1220 korun na akcii, stejnou jako loni
10:59Jan Bureš: HDP revidován vzhůru, rok 2025 již bude silný…
10:33Trumpova cla opět platí. A budou platit i zítra? Trhy na zprávy reagují tlumeně  
10:21Zpřesněný odhad HDP za první kvartál ukázal nejrychlejší růst ekonomiky za téměř 3 roky
9:09Rozbřesk: Trumpova cla: platí, neplatí a znovu platí
8:47Bessent: Obchodní rozhovory USA s Čínou váznou, měli by se zapojit prezidenti
8:46Odvolací soud obnovil Trumpova cla
8:44Ministerstvo financí navrhuje zrušit daňový strop 40 milionů, Trumpova cla znovu na scéně a futures jsou smíšené  
6:15Slavný index S&P 500 letos nestíhá. Má smysl začít kupovat akcie mimo USA?

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data