Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Vodafone potvrdil jednání s Verizonem o prodeji podílu v mobilním operátorovi. Mluví se o 130 miliardách dolarů, akcie až +9 %

Vodafone potvrdil jednání s Verizonem o prodeji podílu v mobilním operátorovi. Mluví se o 130 miliardách dolarů, akcie až +9 %

29.08.2013 9:23, aktualizováno: 29.8. 11:50
Autor: Redakce, Patria.cz

Aktualizováno

Americká společnost Verizon Communications Inc. je v pokročilé fázi jednání o odkupu podílu 45 procent v mobilním operátorovi Verizon Wireless, společném podniku, který provozuje Verizon v USA s britským partnerem Vodafone (2,37 EUR, 7,73%) Group. Tuto zprávu dnes ráno přinesla agentura Bloomberg s odvoláním na informované zdroje hovořící o ceně okolo 130 miliard dolarů. Vodafone následně potvrdil, že taková jednání vede, což katapultovalo akcie Vodafone do 9% zisku.

"Vodafone zaregistroval nedávné spekulace tisku a potvrzuje, že jedná s Verizon Communications o možném prodeji majetku Vodafonu v USA, jehož hlavní částí je 45procentní podíl ve Verizon Wireless," uvedl dnes Vodafone. Nepotvrdil ale případné nacenění transakce a dodal, že navzdory probíhajícím jednáním s Verizonem „neexistuje jistota, že bude dohody dosaženo“. Podle zdrojů Bloomberg by však dohoda mohla být oznámena již na počátku příštího týdne. Verizon si prý již rozjednal půjčky na akvizici podílů s několika bankami v celkovém objemu asi 60 miliard dolarů

Agentura Reuters již v dubnu napsala, že Verizon najal poradce pro nabídku na odkup podílu ve společném podniku. Cena měla činit 100 miliard USD a sestávala z poloviny v hotovosti a z poloviny ve formě akcií. Analytici však tehdy uvedli, že cena je příliš nízká a hodnota podílu Vodafonu činí zhruba 120 miliard USD

 Mluvčí Verizonu se tehdy ke zprávě odmítl vyjádřit a ani ve Vodafonu nebyl nikdo, kdo by zprávu okomentoval. Předseda Vodafonu Gerard Kleisterlee však minulý měsíc uvedl, že firma bude vážně uvažovat o jakékoli nabídce na odkup podílu ve Verizon Wireless, pokud bude mít nabídka pro investory vyšší hodnotu, než bude hodnota podílu v daném okamžiku. 

Verizon říká už řadu let, že by zbylý podíl ve Verizon Wireless koupil, obě firmy se však dosud nikdy nebyly schopny dohodnout na ceně ani dalších aspektech. Verizon Wireless je největším mobilním operátorem v USA a obě společnosti jej vytvořily v roce 1999.

(Zdroj: ČTK, Reuters, Bloomberg)


Čtěte více:

Verizon (+4 %) zvýšil zisk díky mobilnímu segmentu, potvrdil zájem o odkup podílu od Vodafonu
18.04.2013 15:26
Americká telekomunikační skupina Verizon Communications zvýšila meziro...
Verizon, Vodafone a střet o šperk Verizon Wireless (komentář)
03.05.2013 14:52
Sice tenhle příběh roztleskáváme už delší dobu a mezitím se nám oba ti...
Rozuzlení společného problému pro Verizon a Vodafone jménem Verizon Wireless se vzdaluje (komentář)
14.05.2013 16:15
Verizon (52,61 USD, 0,10%) Wireless, společný podnik Verizonu a Vodafo...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
23.09.2025
6:27Gundlach: Riziko vyšší inflace a příliš uvolněné monetární politiky
22.09.2025
20:24PODCAST Týdenní výhled: Sazby ČNB by měly zůstat delší dobu stabilní  
18:14Začne se Mag7 mnohem více podobat zbytku trhu růstem zisků a také valuacemi?
17:24Strategický krok Allwyn do USA: V řádu miliard dolarů získá kontrolu nad PrizePicks a vstoupí do světa DFS
15:49Technická analýza S&P 500: Býčí trh ještě nemusí být u konce  
15:35Snaha odnaučit AI lhát může vést k lepšímu skrývání lží, ukázal výzkum OpenAI
14:31Raiffeisenbank a.s.: Výplata úrokového výnosu dluhopisů
13:57Pfizer se dohodl na převzetí výrobce léků proti obezitě Metsera
12:07Nejbohatší Francouz Arnault ostře kritizuje návrh daně pro nejbohatší
11:56Akcie začátkem týdne ztrácejí, zatímco investoři se znovu obracejí ke zlatu  
10:44Odklad elektromobilů a zhoršený výhled posílají akcie Porsche a VW dolů o více než šest procent
9:32Rozbřesk: Ceny masa určí, jak rychle bude odeznívat potravinová inflace
8:52Futures ukazují v úvodu nového týdne opatrnost, ČNB zřejmě ve středu sazby nezmění  
8:28MakroMixér se sociologem Danielem Prokopem: Většina Čechů neví, jak daně fungují
21.09.2025
9:10Víkendář: Hodnota pravdy roste ve světě lží generovaných umělou inteligencí
20.09.2025
15:14Vytváří AI největší tlak na zaměstnanost u mladých lidí?
9:04Víkendář: Krugman o politice americké vlády a jejím dopadu na ekonomiku
19.09.2025
22:03Americké akcie mají za sebou silný týden  
17:46Akcie a peníze – americká a čínská verze
16:58Nové sankce EU proti Rusku: 118 lodí z ruské stínové flotily nebo banky

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
9:30DE - PMI v průmyslu
10:00EMU - PMI v průmyslu
14:00HU - Jednání MNB, základní sazba