Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Produkce ocelárny Evraz klesla kvůli slabé poptávce

Produkce ocelárny Evraz klesla kvůli slabé poptávce

18.10.2013 11:33
Autor: ČTK

Největší ruská ocelárna Evraz ve třetím čtvrtletí kvůli slabé poptávce snížila produkci. K poklesu přispěla nižší výroba české divize, kterou firma hodlá do konce roku prodat. Evraz uvedl, že produkce oceli ve třetím čtvrtletí proti předchozím třem měsícům klesla o tři procenta na 3,96 milionu tun. Výroba ocelářských produktů se propadla téměř o čtyři procenta. 

Evraz podobně jako další ocelárny začal omezovat činnost, když známky zpomalování hospodářského růstu v Číně a dluhová krize v Evropě způsobily prudký pokles cen oceli z rekordu dosaženého v roce 2011. 

Firma nedávno zastavila provoz svých oceláren ve Spojených státech a v Itálii. Kromě prodeje české divize Evraz Vítkovice Steel (EVS) má podnik podle agentury Reuters v úmyslu prodat rovněž jihoafrickou divizi Highveld Steel. 

EVS je třetí největší hutní společností v České republice, kde zaměstnává zhruba 1100 lidí. Kvůli slabé poptávce už vítkovická ocelárna v poslední době několikrát pozastavila provoz a společnost Evraz uvedla, že pokud se podnik nepodaří prodat, ocelárnu zavře a bude provozovat pouze válcovny. 

Spolumajitelem Evrazu je ruský miliardář Roman Abramovič. Ten je rovněž vlastníkem například anglického fotbalového klubu Chelsea.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
11.04.2026
9:56Víkendář: Ujíždí Spojeným státům jeden důležitý vlak?
10.04.2026
22:02Technologie drží Wall Street nad vodou: Inflace trh nerozhodila, avšak ani nesjednotila  
17:07Jak to vypadá s rotací od USA po posledních turbulentnějších týdnech?
15:30Čipový gigant TSMC měl v prvním čtvrtletí díky zájmu o AI rekordní tržby
15:18Akcie zbrojařů po rozhovoru s ukrajinským vyjednavačem oslabují. CSG se propadá o více než 6 procent
15:00Americká inflace poskočila vzhůru, ale čekala se ještě vyšší
14:16Stefano Gabbana končí jako předseda módní firmy Dolce & Gabbana, o svém podílu ve firmě jedná
14:03Eli Lilly ztrácí v Indii podíl na trhu, Novo Nordisk ho drží. Ceny tlačí dolů příliv generik
13:48Globální odbyt Porsche v prvním čtvrtletí klesl o 15 procent
13:33MSI Finance RBBL s.r.o.: Výroční finanční zpráva, účetní závěrka a zpráva auditora za rok 2025
12:46Perly týdne: Další vývoj sazeb, akcie k novým maximům a nepochybující umělá inteligence
11:08Koncem týdne se obchoduje opatrně před americkou inflací a íránskými jednáními  
11:01Akcie Nvidie se obchodují blízko úrovni, kde analytici očekávají průlom  
10:34Nezaměstnanost v Česku v březnu klesla na 5 procent, opět přibylo volných míst
9:59Ztráta v řádu miliard a plánované IPO. SpaceX sází na historický start na trhu
9:26Rozbřesk: Český průmysl drží linii - zatím
8:49USA a Írán čekají o víkendu mírová jednání, Putin vyhlašuje velikonoční příměří a odpoledne vyjde americká inflace  
6:06Po válce na Blízkém východě může ceny potravin zvýšit i jev super El Niňo
09.04.2026
22:00Čísla ze ekonomiky zastíněna vývojem na blízkém východě  
17:05Od jakého dna by se akcie odrážely?

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data