Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Daniel Beneš bude i další čtyři roky předsedou představenstva ČEZ

Daniel Beneš bude i další čtyři roky předsedou představenstva ČEZ

17.12.2013 17:19, aktualizováno: 17.12. 18:07
Autor: Redakce, Patria.cz

Aktualizováno

Generální ředitel ČEZ (514,8 CZK, 0,18%) Daniel Beneš bude i další čtyři roky předsedou představenstva energetické skupiny. Rozhodlo o tom dnes představenstvo společnosti. ČEZ o tom informoval na svém webu.

„Dozorčí rada již v roce 2011 v zájmu zachování kontinuity zvolila p. Daniela Beneše členem představenstva na nové čtyřleté funkční období s účinností od 17. 12. 2013 a dnes jej představenstvo potvrdilo i ve funkci předsedy,“ uvedl ČEZ dnes po závěru obchodování na pražské burze v rámci povinně zveřejňovaných informací. Původní mandát v představenstvu Danielu Benešovi vypršel včera (16. 12. 2013).

Vizitka generálního ředitele společnosti ČEZ Daniela Beneše (43)

Datum narození: 19. března 1970

Vzdělání: vystudoval Strojní fakultu Vysoké školy báňské - Technické university v Ostravě (titul Ing.) a Brno Business School Nottingham Trent University (titul MBA).

Současné funkce: člen a předseda představenstva ČEZ, a.s. (od prosince 2005, respektive září 2011), generální ředitel ČEZ, a.s. (od 15. září 2011)

Kariéra: vedoucí odbytu společnosti Bohemiacoal (1993-1997); ředitel obchodníka s uhlím Hedviga Group (1997-2000); ředitel závodu Tchas, obchodníka s palivy (2000-2004); do společnosti ČEZ nastoupil v roce 2004 a postupně v ní zastával funkce ředitele úseku Nákup a ředitele Divize Správa.

Rodina: Podle dostupných informací je ženatý a má dva syny.

Ostatní: 
- S předchozím ředitelem ČEZ Martinem Romanem jsou dlouholetí známí. Seznámili se spolu už při studiu na gymnáziu a později za Romanova působení v ČEZ přešel Beneš do této firmy.

- Jako šéf ČEZ Beneš mimo jiné ukončil spor s těžební skupinou Czech Coal, se kterou podepsal smlouvu o dodávkách uhlí do elektrárny Počerady, za což ho chválil i tehdejší premiér Petr Nečas. Beneš se ale mimo jiné musel potýkat s problémy společnosti v Bulharsku a Albánii.

- V médiích se v minulosti v souvislosti s Benešem spekulovalo o jeho vztahu ke kontroverznímu lobbistovi Ivo Rittigovi. V únoru 2012 napsal týdeník Ekonom, že Benešova manželka Ilona pracovala v pražském luxusním butiku Dolce&Gabbana, který podle týdeníku patřil firmě ovládané Rittigem. Lobbista následně jakékoliv vazby na provozovatele butiku popřel. Rittigovo jméno se v tisku často objevuje v souvislosti s neprůhlednou firmou Amun.Re, která prodala ČEZ své solární parky na Českolipsku, a to údajně za cenu pro ČEZ nevýhodnou.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
29.06.2026
17:58Nový rozměr bezpečného zlatého útočiště a akcie jako reálné aktivum
16:27PODCAST Týdenní výhled: Trhy sledují data z USA a Korea sází na čipy  
15:17Čipové války mezi USA a Čínou: Huawei na domácím trhu vytlačuje Nvidii, letos cílí na poloviční podíl
14:41Rocket Lab kupuje Iridium za 8 miliard USD. Získá tak síť satelitní komunikace
12:10Vedra testují digitální infrastrukturu: datacentra čelí rostoucím klimatickým rizikům
11:48Úvod týdne je rozpačitý, ale zájem o technologie by mohl trhům pomoci  
10:32Korea si chce udržet globální náskok. Samsung a SK Hynix rozjíždějí megaprojekty za stovky miliard dolarů
8:57Rozbřesk: Co masivní propouštění ve VW může znamenat pro německou ekonomiku?
8:55J&T ARCH INVESTMENTS SICAV, a.s.: Záznam z konference pro investory
8:54ČEZ začíná řešit kroky pro ČEZ Energy, Burnham slibuje reformy a Jižní Korea zrychluje investice do čipů  
8:45J&T ARCH CONVERTIBLE SICAV, a.s.: Zápis z valné hromady konané dne 26.6.2026
6:09Nová vlna mega IPO hýbe trhy. Rychlé zařazování do indexů přináší šance i rizika
28.06.2026
9:40Víkendář: Možná se vám bude líbit červené auto víc než modré, ale pokud na auto nemáte, je barva jen hypotetické téma
27.06.2026
10:06Víkendář: Plán na zlepšení světa, nebo cvičení v environmentální diktatuře?
26.06.2026
22:00Trhy uzavřely týden bez výraznějšího pohybu  
17:15Jasný signál nerecese
16:58Bloomberg: ČEZ jedná s JP Morgan či Barclays, pro svou novou dceru zvažuje IPO
15:07Zlom na trzích: Rekordní odliv z technologických fondů naznačuje ochlazení AI boomu  
14:19NET4GAS, s.r.o.: Zveřejnění vnitřní informace
14:10Foxconn míří do Evropy s elektromobily. Spojil síly s Yulon i Poláky

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
3:30Čína - PMI v průmyslu
9:00CZ - HDP, q/q
14:00DE - Harmonizovaný CPI, y/y
15:45USA - Index aktivity ISM Chicago
16:00USA - Index spotř. důvěry Conference Board
16:00USA - Nově otevřená prac. místa