Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Valná hromada Telefóniky CR zúžila představenstvo i dozorčí radu. Odkup podílů a dividenda budou rozhodnuty později

Valná hromada Telefóniky CR zúžila představenstvo i dozorčí radu. Odkup podílů a dividenda budou rozhodnuty později

12.3.2014 15:42, aktualizováno: 12.3. 15:50
Autor: Redakce, Patria Online

Aktualizováno

Akcionáři Telefóniky Czech Republic na dnešní valné hromadě rozhodli o snížení počtu členů představenstva ze sedmi na pět a dozorčí rady z devíti na tři. Zeštíhlení statutárních orgánů má přinést pružnější řízení společnosti. Zároveň valná hromada do dozorčí rady zvolila již dříve kooptované zástupce PPF Martina Štefunka, Ladislava Bartoníčka a Vladimíra Mlynáře.

Akcionáři schválili nové znění stanov, které vedle změn počtu členů ve statutárních orgánech obsahuje především úpravy, které vyžaduje nový občanský zákoník. Stanovy rovněž ruší funkci tajemníka společnosti nebo povinnost, aby jednu třetinu dozorčí rady tvořili zaměstnanci společnosti. Ti byli dnes z dozorčí rady odvoláni. Členové dozorčí rady za španělskou Telefóniku SA rezignovali již v lednu.

Do výboru pro audit valná hromada zvolila Martina Štefunka, Ondřeje Chaloupeckého a Radka Neužila. Akcionáři nerozhodovali o vyplacení dividend. To bude mít na programu další valná hromada, která se bude konat v prvním pololetí.

Nové stanovy neobsahují změnu obchodního názvu společnosti na M Telecom, se kterým počítal předchozí návrh. Vypuštění tohoto bodu oznámila Telefónica CR již 7. března. Podle ředitele právní divize Telefóniky CR Jakuba Chytila ke změně názvu z Telefónica Czech Republic dojde do konání další valné hromady, tedy do konce června. Případná změna názvu firmy nebude mít vliv na používanou značku, kterou je O2. Tu může firma používat další čtyři roky za poplatek bývalé mateřské společnosti.

"Společnost PPF Arena 2 B.V. navrhuje prozatím ponechat stávající obchodní formu společnosti beze změny, tj. Telefónica Czech Republic, a.s.", uvedla Telefónica CR již 7. března 2014.

PPF nejbohatšího Čecha Petra Kellnera získala v české Telefónice 65,9 procenta akcií a ve slovenské sto procent od španělské Telefóniky SA. Cena za transakci dosáhla 63,6 miliardy korun. Telefónica SA si ve firmě podržela podíl pět procent.

PPF by měla v nejbližší době navrhnout minoritním akcionářům odkup jejich akcií. Návrh nyní zkoumá ČNB. Také tuto otázku, podobně jako dividendu, dnešní valná hromada neřešila.


(Zdroj: Telefónica CR, čtk)


Čtěte více:

Telefónica ve 4Q překvapila ziskem i OIBDA a čeká lepšící se trend tržeb. Otázkou dividenda
26.2.2014 7:56
Tuzemský telekomunikační operátor Telefónica CR, který změnil většinov...
Telefónica CR - Společnost naznačila možné snížení dividendy (komentář ke 4Q13 výsledkům)
26.2.2014 10:45
Společnost Telefónica CR dnes před trhem zveřejnila výsledky za 4Q13 a...

Váš názor
  • že by
    12.3.2014 19:25

    ...neobsahují změnu obchodního názvu společnosti na M Telecom, se kterým počítal předchozí návrh.. že by už nový kupec na obzoru??? a nejlepe z Ruska???
    že by
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
Nebyla nalezena žádná data