Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
PPF dle zdrojů Reuters prodá svůj podíl v EPH za zhruba 1,1 mld. EUR

PPF dle zdrojů Reuters prodá svůj podíl v EPH za zhruba 1,1 mld. EUR

02.04.2014 18:13
Autor: Redakce, Patria.cz

Akcionáři Energetického a průmyslového holdingu (EPH) jsou blízko dohodě o odkoupení 40procentního podílu investiční skupiny PPF, uvedly zdroje Reuters obeznámeny s vyjednáváním. Informace potvrzují nedávné zprávy v českých médiích, podle nichž PPF, kterou ovládá nejbohatší Čech Petr Kellner, plánuje vystoupit z expandujícího holdingu. 

Jeden ze zdrojů Reuters ve středu řekl, že obchod může být dokončen v následujících měsících. "Je zde nějaká dohoda. Ještě není konečná," řekl zdroj. "EPH koupí akcie od PPF." Další zdroj agentuře Reuters sdělil, že cena transakce se může pohybovat "v prostoru" kolem 1,1 miliardy eur, o které psal deník Lidové noviny. PPF se odmítla ke zprávě vyjádřit.

Investiční skupina v lednu dokončila nákup 65,9procentníh podílu v telekomunikační firmě Telefónica Czech Republic za který zaplatila 2,5 miliardy eur. PPF, která má aktivity ve více než 10 evropských a asijských zemích, do EPH vstoupila v roce 2009. Podle Lidových novin se ji může investice vrátit až desetinásobně. Česko-slovenská investiční skupina J&T a předsedá představenstva EPH Daniel Křetínský drží v energetickém holding 40 procent, resp. 20procent. Mluvčí J&T odmítl zprávu komentovat Skupina EPH za rok 2012 vykázala zisk EBITDA 32,7 miliardy korun při výnosech 115 miliard korun.

(Zdroj: Reuters)


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
09.02.2026
17:52Týdenní výhled: Pondělí ovládly zprávy z Asie, trhy začínají pochybovat nad návratností investic do AI  
16:29„Nejméně logická věc na světě“ a pár valuačních poznámek k softwarové korekci
15:18Čína vyzvala domácí banky k omezení nákupů amerických státních dluhopisů. Americké výnosy mírně rostou
14:55Morgan Stanley: Využijte propadu, růst amerických technologií bude pokračovat  
11:52Japonské akcie slaví výsledek voleb. Evropa obchoduje smíšeně, dluhopisy pod lehkým tlakem  
11:37MakroMixér: Elektromobilita je teď ztrátová. Evropa Green Deal přehání, chybí nám sebevědomí i realismus
11:10Lednová míra nezaměstnanosti nad pěti procenty. I kvůli flexinovele
10:33Japonské akcie po volebním vítězství Takaičiové vystřelily na rekord
10:20Ambiciózní výhled UniCreditu: růst zisku i výnosů a 50 mld. eur pro akcionáře  
10:08Bitva o Wegovy pilulku pokračuje. Akcie Novo Nordisku po zásahu FDA prudce posilují, zatímco Hims&Hers se propadá
9:00Rozbřesk: Jestřábí vyznění prognózy versus opatrná bankovní rada
8:59Trhy se po technologickém propadu zotavují, ale Amazon zůstává pod tlakem  
6:08Průzkum: Investoři věří akciím víc než dluhopisům. Dolar čeká další pokles, zlato naopak růst
08.02.2026
14:58Z okraje do mainstreamu: Katastrofické dluhopisy nejspíš zažijí další rekordní rok
10:03Víkendář: Nezamýšlené důsledky amerických cel
07.02.2026
14:27Gundlach: Směr nedolarové trhy a měny, vládní intervence se stávají reálnější možností
10:06Víkendář: Byl kdy dolar vůbec tradičním bezpečným útočištěm?
06.02.2026
17:46Budoucnost akcií, dluhopisů a portfolio 60/40
16:18Perly týdne: Měnící se pohled na umělou inteligenci a transformace budoucího šéfa Fedu
15:12Braňo Soták: 200 miliard, které zatřásly trhem. Amazon testuje hranice trpělivosti investorů  

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
10:00CZ - Nezaměstnanost