Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Bank of Amerika doplnila své výsledky za Q2; Výnosy o 4 % níže meziročně

Bank of Amerika doplnila své výsledky za Q2; Výnosy o 4 % níže meziročně

16.07.2014 13:10, aktualizováno: 16.7. 13:40
Autor: Pavel Petr, Patria Online

Aktualizováno

Společnost Bank of Amerika vyhlásila dnes v jednu hodinu našeho času své výsledky a tím doplnila několik dalších velkých bank JPMorgan, Goldman Sachs, Wells Fargo a Citigroup.

Ohlásila zisk na jednu akcii ve výši 49c bez započtení mimořádných položek kvůli soudním sporům.
Očekávání bylo na úrovni 21c. Společnost reportovala čistý zisk ve výši 2,3 mld. USD, neboli 19c USD na akcii po započtení nákladů na vedení sporů u soudů. Výnosy očištěné o úrokové náklady klesly o 4 % proti stejnému období minulého roku na 22 mld. USD.

„Ekonomika postupně sílí a naši zákazníci a klient s námi dělají více obchodů.“ řekl CEO Brian Moynihal. „Kromě ostatních pozitivních indikátorů, spotřebitelé utrácejí více a naši korporátní klienti se na nás stále častěji obracejí o pomoc s financováním jejich obchodní expanze nebo akvizičních aktivit.“ dodal.

Finanční ředitel Bruce Thompson okomentoval hlavně situaci okolo výdajů, které se jim podařilo velmi dobře držet na uzdě, přesto náklady na soudní pře byly vyšší než ve stejném čtvrtletí minulého roku. Celkové neúrokové náklady kromě těch výše zmíněných klesly o 6 % proti druhému čtvrtletí roku 2013.

Analytici oslovení společností Bloomberg jsou rozděleni v zásadě na dva větší tábory. 46,2 % z nich doporučuje akcie kupovat, 43,6 % doporučuje, aby investoři své akcie „drželi“ a zbylých deset procent radí akcie prodat.

Cílová cena v horizontu dvanácti měsíců je nastaven na hladinu 17,64 USD za akcii. Poslední cena ze včerejšího obchodního dne je 15,81 USD. Výnosový potenciál je tedy někde okolo 11,6 % za předpokladu, že budeme brát cíl jako správně ohodnocený. V předobchodní fázi na trzích se společnost v premarketu obchoduje za 15,75 USD za akcii a klesá tak o 0,38 %.

Dividendový výnos je pro další čtyři čtvrtletí zhruba 1,32 %. Ve druhém čtvrtletí roku 2014 společnost hodlá vyplatit pravděpodobně dividendu ve výši 3c na jednu akcii. To by byl růst o 200 % proti minulému kvartálu (1Q14). Hodnoty poměrových ukazatelů pro následujcí čtyři období jsou odhadována na následující hodnoty P/E 11,46, P/S 1,86, P/B 0,74 a P/CF 11,46.

boa

 


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
03.12.2025
15:07Je zahraniční kapitál do USA nasáván nebo je tam tlačen?
13:01Paměťové čipy zdražují o desítky procent a jejich výrobci nestíhají
11:59Evropské trhy pokračují vzhůru podobně jako krypto  
11:06Anthropic plánuje v příštím roce IPO
10:33Airbus kvůli vadě trupových panelů snížil cíl dodávek na letošní rok
8:50EU ukončí dovoz ruského plynu do roku 2027. Maďarsko a Slovensko přehlasovány
8:45Rozbřesk: Čína chce bojovat s průmyslovou deflací. Co to znamená pro Evropu a Česko?
8:43Nový AI čip od Amazonu, úvěrové riziko Oraclu na maximu od krize a zákaz dovozu ruského plynu do EU  
6:00Google se veze na AI vlně, pro Apple je umělá inteligence stále hrozbou?
02.12.2025
22:02Optimismus se vrací na americké trhy: Nasdaq posiluje, riziková aktiva ožívají  
17:27Ztrácí se výhoda vysokoškolského vzdělání?
16:13Skupina deseti evropských bank založila konsorcium pro stablecoin vázaný na euro
16:03Sociální politika po americku: Miliardář Dell dá dětem do deseti let 250 dolarů na investice
14:22Webinář Investiční trefy a přešlapy 2025 s Pavlem Mokošem již 4. prosince
14:19Britská centrální banka varuje před propadem trhů kvůli vývoji kolem AI
13:04Italská módní skupina Prada koupila od Američanů menšího rivala Versace
12:46OECD nechala výhled růstu globální ekonomiky beze změny, výhled Česka pro letošek zlepšila
12:08Altman bije na poplach. OpenAI odkládá plány na reklamu a agentickou AI, aby zlepšila kvalitu ChatGPT
11:50Inflace v eurozóně v listopadu nečekaně stoupla na 2,2 procenta
10:40Evropské akcie spolu s kryptem otáčejí nahoru  

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
C3.ai Inc (10/25 Q2, Aft-mkt)
Dollar Tree Inc (10/25 Q3, Bef-mkt)
Macy's Inc (10/25 Q3, Bef-mkt)
Salesforce Inc (10/25 Q3, Aft-mkt)
Snowflake Inc (10/25 Q3, Aft-mkt)
UiPath Inc (10/25 Q3, Aft-mkt)