Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
     

    Detail - články
    EURUSD - Denní a intradenní výhled: Měnový pár se nadále veze na vlně makrodat

    EURUSD - Denní a intradenní výhled: Měnový pár se nadále veze na vlně makrodat

    24.07.2014 10:42
    Autor: Jan Kovalovský, Patria Finance

    Měnový pár se dnes pohybuje nad hladinou denního pivotu na 1,3466 EURUSD. Oscilátor relativní síly RSI se pohybuje v neutrálním pásmu, aktuálně se nachází při hodnotě 56. Parabolický trendový indikátor SAR signalizuje up-trend. Ukazatel změny trendu Fractal signalizuje také up-trend.

    Denní výhled:

    Preferovaný scénář: SHORT pozice. Pokud úroveň první rezistence 1,3475 EURUSD odolá dalšímu ataku evropské měny, má dolar šanci odpovědět na ranní zisky eura.
    Alternativní scénář: LONG pozice. V případě výrazně nepříznivých dat z amerického trhu práce, může evropská měna úroveň R1 překonat a pokračovat k úrovni 1,3485 EURUSD.

    Klíčové technické úrovně:


    R2 - 1,3485
    R1 - 1,3475
    Pivot - 1,3466
    S1 - 1,3456
    S2 - 1,3446

    mov

    Komentář: Včerejšího rozšíření technických úrovní na eurodolaru nevyužila ani jedna měna a po krátkém přetahování, nejdříve ve prospěch dolaru a poté eura, měnový pár konsolidoval kolem úrovně 1,3466 EURUSD. Na této hodnotě se dnes nachází také denní pivot. Hladiny podpor a rezistencí se dnes nacházejí v mnohem užším intervalu než tomu bylo včera, a tak jsme se již dopoledne dočkali krátkého posílení dolaru pod úroveň S2. Měnový pár se dnes i nadále veze na vlně makrodat. Přestože na základě včerejšího zveřejnění negativní spotřebitelské nálady investoři očekávali nepříliš přesvědčivý index nákupních manažerů z Německa, číslo 52,9 b. předčilo odhady (51,9 b.) a dodalo euru sílu k růstu k úrovni první rezistence. Stejný index za eurozónu byl zveřejněn téměř v souladu s odhady a nepomohl tak euru k dalšímu růstu na R1. Odpoledne očekáváme data z USA. Konsensy hovoří sice o mírném zvýšení žádostí o dávky v nezaměstnanosti, zlepšující se kondice amerického trhu práce však může dodat dolaru sílu, kterou by mohl na atak evropské měny z dnešního rána odpovědět.

    Intradenní výhled:

    Intradenní trend se může v průběhu dne měnit a může aktuálně poskytovat jiné signály než denní analýza uvedená výše. Z povahy věci je intradenní analýza vhodná pro frekventovanější obchodování během dne. Sledujte několikrát denně aktualizovanou intradenní technickou analýzu EURUSD ZDE.

     

     


    Váš názor
    Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
    Aktuální komentáře
    16.07.2026
    22:01Wall Street dnes poklesla, přičemž nejvíce ztrátovým byl index Nasdaq  
    16:32PODCAST Analytický radar: Akciový výhled Patrie pro druhé pololetí
    16:00Další cykly zvedání sazeb a to, na čem u akcií skutečně záleží
    15:47Google bude muset v EU otevřít služby konkurenci v AI, rozhodl Brusel
    15:12Nvidia představila nový model pro roboty a rozšiřuje svůj japonský ekosystém pro fyzickou AI
    13:40TSMC: Trh ignoruje silné výsledky a trestá vyšší kapitálové investice  
    12:10Zlato, dolar a Mag7 jako světové rezervní aktivum
    10:35TSMC po vzoru ASML navyšuje výhled tržeb. Bobtnají i kapitálové výdaje
    10:17Lidé nakoupili státní dluhopisy za 74 miliard, pořídilo si je 92 000 občanů
    9:52Uber chce převzít vlastníka Foodory. Za Delivery Hero nabízí přes 14 miliard dolarů
    9:32Rozbřesk: Fed přepisuje svou komunikační strategii: méně slov, více dat
    8:54Komerční banka, a.s.: Dozorčí rada zvolila člena představenstva KB
    8:53Nové americké útoky v Perském zálivu, zdražení ASML a SpaceX dál padá pod tlakem investorů  
    6:12U umělé inteligence se to posouvá k „příliš velké na to, aby padly“
    15.07.2026
    22:00Akcie rostly díky příznivým inflačním datům, výrobci čipů zůstali pod tlakem  
    17:10Dot.com bublinovatost a současný tržní optimismus
    16:43Nájmy v druhém čtvrtletí rostly, pohybovaly se mezi 9600 Kč až 32.900 Kč
    16:38Reuters: Vývoz ropných produktů z Ruska po moři klesl proti červnu na polovinu
    16:33V německém průmyslu vloni zaniklo 177.000 pracovních míst, uvedl úřad práce
    15:11Morgan Stanley se připojila ke konkurentům a svezla se na boomu obchodování s akciemi

    Související komentáře
    Nejčtenější zprávy dne
    Nejčtenější zprávy týdne
    Nejdiskutovanější zprávy týdne
    Kalendář událostí
    ČasUdálost
    8:00UK - Průmyslová výroba, y/y
    14:30USA - Index filadelfského Fedu
    14:30USA - Maloobchodní tržby, m/m
    14:30USA - Nové žádosti o dávky v nezam.