Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
EURUSD - Denní a intradenní výhled: Nízká volatilita a postupná konsolidace

EURUSD - Denní a intradenní výhled: Nízká volatilita a postupná konsolidace

05.08.2014 9:23
Autor: Jan Kovalovský, Patria Finance

Měnový pár se dnes pohybuje mírně pod hladinou denního pivotu 1,3424 EURUSD. Oscilátor relativní síly RSI se pohybuje v neutrálním pásmu. Aktuálně se nachází při hodnotě 50. Parabolický trendový indikátor SAR signalizuje up-trend. Ukazatel změny trendu Fractal signalizuje rovněž up-trend.

Denní výhled:

Preferovaný scénář: Konsolidace. Pohyb mírně pod hladinou denního pivotu signalizuje možnost konsolidace v pásmu mezi denním pivotem a prvním supportem.

Alternativní scénář: SHORT pozice. Atakováním úrovně prvního supportu bude pro dolar otevřena cesta k 1,3396 EURUSD.

Klíčové technické úrovně:

R2 - 1,3451
R1 - 1,3437
Pivot - 1,3424
S1 - 1,3409
S2 - 1,3396

kov

Komentář: Měnový pár v průběhu asijské seance vykazoval mírnou volatilitu v pásmu 1,3415 – 1,3423 EURUSD, která pravděpodobně souvisí s nahromaděním velkého množství krátkých pozic za poslední měsíc a vyčkávání na čtvrteční zasedání ECB. Nízkou volatilitu očekáváme i v následujících hodinách, když se euro pravděpodobně bude vůči dolaru pohybovat v pásmu 1,3424 – 1,3409 EURUSD.

Intradenní výhled:

Intradenní trend se může v průběhu dne měnit a může aktuálně poskytovat jiné signály než denní analýza uvedená výše. Z povahy věci je intradenní analýza vhodná pro frekventovanější obchodování během dne. Sledujte několikrát denně aktualizovanou intradenní technickou analýzu EURUSD ZDE.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
30.01.2026
10:32Adidas překonal odhady a spouští miliardový buyback. Akcie poskočily o 5 %
9:57Jan Bureš: HDP lehce zpomaluje dynamiku, stále jsme však v „dobrých časech“
9:20Apple hlásí nejlepší čtvrtletí pro iPhone, kvůli drahým paměťovým čipům ale očekává dopad na marže
9:04Fúze Muskova impéria před IPO: SpaceX zvažuje fúzi s Teslou nebo xAI
8:58ČEZ, a.s.: Výsledek arbitráže vůči Bulharsku
8:53Rozbřesk: Dohoda EU – Mercosur jako test evropské obchodní strategie
8:53ČEZ výrazně zlevňuje, Applu vystřelily tržby a Musk zvažuje propojení SpaceX, Tesly a xAI  
6:01AI horečka pokračuje: Bich Tech navyšuje investice, čipů je ale nedostatek
29.01.2026
22:01Microsoft po výsledcích stáhnul technologický sektor níže  
17:20Komodity jsou relativně k akciím mimořádně „levné“…
16:33Nájmy ve mezičtvrtletně zlevnily o 1,2 procenta na 332 Kč za m2
16:31Horší listopadový zahraniční obchod vrací americký růst zpátky na zem
14:42Braňo Soták: Meta o opodstatněnosti kapitálových výdajů tentokrát přesvědčila, akcie rostou o 9 %  
13:38Toyota je opět světovou jedničkou, prodala rekordních 11,3 milionu aut
13:17Deutsche Bank vykázala za loňský rok nejvyšší čistý zisk od roku 2007
13:05Silné zisky, levné valuace a další růst na obzoru. Zářný výhled bank otestují přicházející výsledky  
11:06Akcie SAP letí dolů až o 15 procent. Výprodej spustil slabý růst cloudových objednávek
11:04Microsoft sice překonal očekávání, ale akcie klesly kvůli skokově vyšším investicím  
9:44Tesla ukončí výrobu Modelů S a X. Místo luxusních elektromobilů přijdou humanoidní roboti  
9:03Nvidia, Amazon a Microsoft jednají s OpenAI o investicích až 60 miliard dolarů

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
9:00CZ - HDP, q/q
11:00EMU - HDP, q/q
14:00DE - Harmonizovaný CPI, y/y
14:30USA - PPI, y/y
15:45USA - Index aktivity ISM Chicago