Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Babiš: Schodek rozpočtu by letos mohl dosáhnout 90 mld. Kč

Babiš: Schodek rozpočtu by letos mohl dosáhnout 90 mld. Kč

07.08.2014 14:07
Autor: ČTK

Schodek státního rozpočtu by letos měl být zhruba 90 miliard korun. Schválený rozpočet přitom počítá s deficitem 112 miliard korun. Na tiskové konferenci po setkání s premiérem Bohuslavem Sobotkou to dnes řekl ministr financí Andrej Babiš. Ke konci července skončil rozpočet v přebytku 4,5 miliardy korun, k dnešnímu dni je ovšem podle Babiše již ve schodku zhruba 7,5 miliardy korun.

"Podařilo se nám zatím letos vybrat o 25 miliard více na daních. Rozpočet byl přebytkový, ke včerejšku (středě) je ale asi 7,5 miliardy deficit. Ten celkový deficit bude nižší, než bylo plánováno, a může skončit na úrovni 90 miliard korun," uvedl Babiš. Ještě počátkem července Babiš řekl, že odhaduje schodek rozpočtu zhruba 100 miliard korun.

K přípravě rozpočtu na příští rok Babiš uvedl, že by rád zachoval naplánovaný schodek 100 miliard korun, i když požadavky na navýšení výdajů se blíží 60 miliardám korun. Rozpočet by vláda měla začít projednávat v září a na konci měsíce jej schválit.

Premiér ocenil středeční dohodu o služebním zákonu, která podle něj odblokovala zářijové jednání Poslanecké sněmovny. "Budeme tak schopni prosadit návrhy daní, které souvisí s přípravou státního rozpočtu," uvedl. Především jde o novelu zákona o DPH, která zavádí sníženou desetiprocentní sazbu na kojeneckou výživu a léky.


Čtěte více:

Babiš byl ve svazcích StB evidován neoprávněně
26.06.2014 13:51
Český ministr financí Andrej Babiš je ve svazcích někdejší tajné polic...
Ministr financí Andrej Babiš uvažuje o změně zdanění zaměstnanců
05.08.2014 13:21
Ministr financí Andrej Babiš zřídil pracovní skupinu, která by měla an...

Váš názor
  •  
    07.08.2014 19:35

    Kdyby byl ministrem Kalousek byl by schodek výrazně vyšši. Babiš nemusí krást a když nekrade ministr takse ostatní bojí. Jen tak dál Babiši , budu tě znovu volit.
    Karel IV
    •  
      07.08.2014 20:26

      on nepotřebuje krást mu stačí si přiklepnout dotace, jež mu právě Kalousek odňal a už je má zpět (jeden z prvních kroků jež parlament schválil hned po volbách). Takže pokud máte iluze, že to nedělá pro prachy, tak jej klidně volte, on to dělá pro mnohem více peněz než ostatní politici, ti si nakradou tak max miliardu za celou kariéru, mu šlo o 6 miliard ročně jež už získal........
      chicko
Aktuální komentáře
24.03.2026
21:10Akcie odmazaly část ztrát díky naději na jednání o Hormuzu, válka však dál trvá  
17:00J&T ARCH INVESTMENTS SICAV, a.s.: Vnitřní informace
16:19PODCAST Traders Talk: Trhem zmítá extrémní strach. Jak se v něm zorientovat a udělat co nejméně škody
16:10Turecko zvažuje kvůli válce využití zlatých rezerv k obraně měny
15:21Deset let nulová inflace…
13:44Energetický šok opět otestuje měnovou politiku Fedu. Klíčová bude jeho délka a intenzita
12:24Anthropic vstupuje do boje o agentní AI. Claude může na dálku ovládat počítač
12:12S&P Global: Růst aktivity v soukromém sektoru v eurozóně v březnu zpomalil
12:11Holešovice zrychlují: ceny bytů rostly o 25 %
11:14Co věřit Trumpovi a jak zareaguje Írán? Trhy stále nevědí, na jakou kartu si vsadit  
11:09Revolut hlásí rekordní zisk před zdaněním. O desítky procent roste počet klientů i předplatného
9:51AI ano, ale ne jako jádro portfolia. Erhard Radatz z Invesca o technologiích, válce v Íránu, energetice i návratu zájmu o Čínu
9:45Důvěra v českou ekonomiku v březnu stoupla u podnikatelů i spotřebitelů
9:36EU a Austrálie se dohodly na odstranění cel, bezpečnostní spolupráci i těžebních projektech
8:57Rozbřesk: Trumpova otočka jako test citlivosti středoevropských měn na ropu
8:51Trhy se uklidňují po prudkých výkyvech, pozornost ale zůstává na Blízkém východě  
6:03Stratégové nadále věří evropským akciím. I přes rizika čekají návrat Stoxx 600 na rekordy  
23.03.2026
21:20Překvapivě zelené pondělí na Wall Street  
17:36Hyperscaleři, jejich mohutné investice a to, co firmy skutečně vydělávají
16:14PODCAST Týdenní výhled: Trump vystrašil trhy ultimátem Íránu, ale znovu otočil  

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
Jefferies Financial Group Inc (02/26 Q1, Aft-mkt)
8:00UK - Harmonizovaný CPI, y/y
10:00DE - Index podnikatelského klimatu Ifo