Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Evropa si v minulém týdnu připsala zisk; propadlíkem Tesco (-7 %)

Evropa si v minulém týdnu připsala zisk; propadlíkem Tesco (-7 %)

01.09.2014 15:18
Autor: Jakub Lukáš, Patria Finance

Pozitivní bilanci vykázaly v minulém týdnu evropské akciové trhy, které posílily o více než procento a podařilo se jim tak vylepšit svůj měsíční zisk. Trhy zpevnily vůbec poprvé od května, když podporou byla mimo jiné příznivá data ze Spojených států, ale i Evropy. Celoevropský Euro Stoxx 50 zpevnil o 2,4 %, britský FTSE 100 o 0,7 %, francouzský CAC 40 o 3 % a německý DAX o 1,4 %.

Pozornost investorů upoutal britský maloobchodník Tesco, který propadl o 7,3 %. Důvodem pro pokles na nejnižší hodnoty od roku 2003 byl profit warning v rámci kterého management snížil výhled celoročního zisku na 2,4 až 2,5 mld. GBP a zároveň došlo ke snížení pololetní dividendy o 75 % na 1,16 GBp. Zpráva poznamenala i další konkurenty, přičemž například Sainsbury odepsalo 5,3 %.

Nejhorší výsledek z celého indexu Stoxx 600 pak dosáhly akcie Ocado Group, které umazaly 13,2 % poté, co analytici Redburn Europe snížili svoji cílovou cenu o 49 % na 257 GBp z předchozích 500 GBp s doporučením „prodat“.

Dařilo se naopak portugalským titulům, přičemž operátor Portugal Telecom zpevnil o 16,4 % a Banco Comercial Portugues zakončila týden se ziskem 9 %.

Rostoucí cena zlata pak podpořila i některé těžaře, když Lonmin zpevnil o 5,7 %, Polymetal o 4,7 % a například Fresnillo o 4,4 %.


Čtěte více:

Ekonomické škody války v Gaze…
01.09.2014 9:13
Mírová dohoda mezi Hamásem a Izraelem podepsaná 26. srpna dala prostor...
Německý rozpočet skončil v pololetí v přebytku
01.09.2014 10:50
Německo v pololetí hospodařilo s přebytkem asi 1,1 procenta hrubého do...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
15.11.2025
14:52Ambiciózní Musk a raná fáze AI cyklu
9:55Víkendář: Vysoká inflace posledních let a „nadřazenost“ jejího cílování
14.11.2025
22:04Americké akciové indexy pod tlakem medvědů  
17:24Jeden z největších monetárních „experimentů“ historie
17:09Footshop a.s.: Zveřejnění finančních výsledků za Q3
15:50Švýcarsko se dohodlo s USA na snížení dovozního cla z 39 na 15 procent
15:33Goldman Sachs: Prosincové snížení sazeb by bylo namístě, inflace je povzbudivá a trh práce slabší
13:44UBS: Rok 2026 přinese „novou éru Evropy“. Sázejte na akcie GOTCHA
12:43Eurostat: Růst ekonomiky EU ve třetím čtvrtletí zrychlil na 0,3 procenta
11:47Perly týdne: Během internetové bubliny to bylo jiné
11:36UNICAPITAL Invest VI a.s.: Oznámení o šesté výplatě úrokového výnosu a splacení jistiny dluhopisu
11:16Akcie se dostaly pod tlak obav z Fedu a valuací  
11:01Britská rozpočtová nejistota: Reevesová ustupuje od daňových plánů, trhy reagují výprodejem
10:51MONETA Money Bank, a.s.: Akcionáři schválili výplatu mimořádné dividendy 4 Kč na akcii
10:49Moneta schválila vyplacení mimořádné dividendy 4 koruny na akcii
10:32Bitcoin padá pod 97 tisíc USD. Nucené likvidace za miliardu dolarů
10:04Amazon s Microsoftem jdou proti Nvidii. Podporují zákon omezující vývoz čipů do Číny
9:54Siemens Energy zvyšuje projekce díky AI a silné poptávce, akcie přidaly přes 12 %
8:58Rozbřesk: Evropský průmysl v kladných číslech, výkony jsou však velmi váhavé
8:49CZG a Moneta svolávají valnou hromadu, Evropa tlačí na Google a bitcoin propadl pod 100 000 dolarů  

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data