Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Evropa zakončila v červeném, nedařilo se britským akciím

Evropa zakončila v červeném, nedařilo se britským akciím

08.09.2014 17:49
Autor: Jakub Lukáš, Patria Finance

Mírně v červeném zakončily dnešní den evropské akciové trhy, kdy pouze německý DAX zůstal se zelenou nulou poblíž pátečního závěru. Do pozornosti investorů se dostaly průzkumy veřejného mínění ohledně referenda týkající se nezávislosti Skotska, kde se podle Sunday Times vůbec poprvé vyslovila větší část dotazovaných pro samostatnost.

Nedařilo se tak zejména britským titulům, když nejistota kolem Skotska dostala pod tlak Lloyds se ztrátou 2,4 %, RBS, která odepsala 1,5 % nebo Standard Life, jejíž akcie propadly o 2,5 %. Nejhoršího výsledku z celého indexu Stoxx 600 pak dosáhla společnost Associated British Foods, když impulzem pro 5,2% pokles je zpráva o vykázaném růstu tržeb, které v divizi Primark nedosáhly na konsensus analytiků.

Zlepšeného doporučení se naopak podepsalo pod výkonem ocelářských společností. Kloeckner zpevnil o 3,1 % poté, co analytici Kepler Cheuvreux nově radí akcie nakupovat a ArcelorMittal po zprávě stejných analytiků, že by firma mohla profitovat ze zotavujícího se evropského trhu pak o 1,9 %.

Silný růst vykázal švédský Electrolux, který přidal 5,1 % díky zprávě, že kupuje výrobu domácích spotřebičů od americké GE za 3,3 mld. USD.

Celoevropský Euro Stoxx 50 dnes oslabil stejně jako francouzský CAC 40 o 0,3 %, britský FTSE 100 o 0,4 % a německý DAX naopak přidal 0,1 %.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
15.04.2026
22:01S&P 500 dosáhl nového maxima díky naději na dohodu s Íránem  
17:44Čeká se znatelná zisková akcelerace, trh rotoval k defenzivě a energetice, cení se hodnotové akcie
15:30Zveme Vás na AUTOMOBILOVÉ KLENOTY 2026! Víkend, kdy se automobilová historie mění v umění
15:05Akcie Aixtronu jsou hitem. Po zlepšeném výhledu vystřelily na 25leté maximum
14:28Odhady Wall Street překonala i Morgan Stanley. Tradingová divize vykázala rekordní tržby
13:32Zisk Bank of America stoupl o 17 procent, překonal odhady
13:28Anthropic láká investory. Valuace by mohla přesáhnout 800 miliard dolarů
11:53Komentář analytika: ASML zvyšuje výhled tržeb na rok 2026, AI dál tlačí poptávku  
10:52Dvouciferný propad akcií Hermes a Kering: slabší výsledky a konflikt na Blízkém východě
10:30Americké trhy téměř na maximech díky technologiím, Írán už není zátěží  
9:47ASML zvyšuje výhled tržeb díky boomu AI. Slabší Q2 a geopolitika ale zůstávají rizikem
9:34Rozbřesk: Pohonné hmoty tlačí inflaci ke dvěma procentům, optimismus na trzích pomáhá koruně
8:50Colt CZ se má dnes začít obchodovat v Amsterdamu, má nový ticker i cílovku Patrie. ASML těží z AI a Evropa čelí dalším rizikům  
8:48Pale Fire Financing a.s.: Notářský zápis ze schůze vlastníků dluhopisů PFF
8:37Nové střelivo pro další růst. Patria mění cílovou cenu pro Colt CZ  
6:09GQG Partners: Vysoké ceny energií ukončují technologickou bublinu
14.04.2026
22:00Americké akciové indexy útočí na nová historická maxima  
17:47Co a jakým směrem potáhne dolar
16:09AI přebíjí geopolitiku. Analytici masivně zvyšují odhady zisků firem z rozvíjejících se trhů  
14:27Restrukturalizace Citi nese ovoce, banka vykázala nejlepší návratnost za pět let

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
11:00EMU - Průmyslová výroba, y/y
14:30USA - Empire State Manufacturing index