Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Apple zítra asi představí nové tablety - tenčí a výkonnější

Apple zítra asi představí nové tablety - tenčí a výkonnější

15.10.2014 14:59
Autor: Redakce, Patria.cz

Americký technologický gigant Apple ve čtvrtek pravděpodobně představí nejnovější generaci svých počítačových tabletů iPad. Předpokládá se, že nové přístroje budou výkonnější a tenčí než jejich předchůdci. Spekuluje se rovněž o tom, že iPady budou disponovat technologií pro zabezpečení pomocí otisku prstu, kterou již nabízí nové modely chytrých telefonů iPhone. Podle analytiků však nebude snadné vzbudit zájem spotřebitelů v době, kdy je trh přesycen různými přenosnými zařízeními s dotykovým displejem.

Apple na čtvrtek pozval novináře do svého ústředí v americkém městě Cupertino, neupřesnil však, co bude na programu. Podle některých informací by firma při této příležitosti mohla kromě iPadů představit rovněž nové osobní počítače iMac. Prezentace začíná v 19:00 SELČ.

Apple obvykle přichází s novými produkty na podzim, aby těžil ze silné poptávky v předvánoční sezoně. Zatím poslední generaci iPadů představila firma zhruba před rokem. Základní model s označením iPad Air má stejně jako jeho předchůdci úhlopříčku 9,7 palce (24,6 centimetru), je ale tenčí, lehčí a výkonnější.

Podle serveru Cnet není pravděpodobné, že by Apple ve čtvrtek představil tablet s větší úhlopříčkou. Již delší dobu se sice spekuluje o tabletu s úhlopříčkou 12,9 palce (32,8 centimetru) přezdívaném iPad Pro, poslední zprávy však naznačují, že by se měl objevit nejdříve v příštím roce.

První iPad uvedl Apple na trh v květnu 2010. Od té doby již prodal více než 225 milionů iPadů, v poslední době se však potýká s poklesem poptávky. V letošním prvním pololetí tak prodej iPadů klesl o 13 procent na necelých 30 milionů přístrojů, píše agentura AP.

"Nedomnívám se, že to Apple dokáže zvrátit, protože trh je nasycený," prohlásil analytik Michael Yoshikami ze společnosti Destination Wealth Management. Tempo růstu celého trhu s tablety by mělo podle výzkumné společnosti Gartner v letošním roce prudce zpomalit na pouhých 11 procent z loňských 55 procent. Apple navíc čelí ostré konkurenci ze strany tabletů využívajících operační systém Android společnosti Google.

V září Apple uvedl na trh nové telefony iPhone 6 a iPhone 6 Plus a během prvních tří dnů prodal rekordních deset milionů přístrojů. V České republice se tyto telefony začnou oficiálně prodávat v pátek 24. října, tedy více než měsíc po uvedení v USA.

Zdroj: ČTK


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
15.05.2026
9:39ČNB připouští možné zvýšení sazeb kvůli dopadům dražší ropy
9:27Rozbřesk: Dluhopisy Republiky jsou zpět. Stabilní investice, nebo drahý luxus pro stát?
8:55RMS Mezzanine, a.s.: Oznámení výsledků rozhodovaní Per rollam valné hromady akciové společnosti RMS Mezzanine, a.s.
8:52Direct Financing s.r.o.: Potvrzení o plnění ukazatele LTV
8:49Akcie obracejí do červeného, investoři vybírají zisky  
8:13Footshop a.s.: Vnitřní informace - Footshop oznamuje výsledky za první kvartál 2026 a zvažovanou fúzi se 100% dceřinou společností Queens Store s.r.o.
8:10Ocenění dvou nových firem má potenciál pro růst i přilákat nové investory do dluhopisů, říká Martin Novák z ČEZ
6:05Malé datové centrum v každé domácnosti?
14.05.2026
22:01Na rekord se už vyšplhal i DJIA; Cerebras při svém debutu +68 %  
15:45Vrací se protiinflační dluhopisy, stát si plánuje půjčit 20 miliard
14:00Strnad: Investoři CSG podhodnocují, pochybnosti o výrobních kapacitách jsou nesmysl
13:40První malý modulární reaktor v Česku může být v Moravskoslezském kraji, prohlásil Havlíček
12:24Karman: Příliš mnoho elektromobilů, příliš málo zákazníků. Evropské automobilky to může stát miliardy
12:20Unikátní korunové ETFko na světové akcie už zítra poprvé zamíří do Pravidelných investic. Co nabízí další dvě desítky nováčků?
11:54Primoco UAV SE: Pozvánka na valnou hromadu společnosti
11:31Trhům pomáhá vzhůru IPO Cerebrasu, výhled Cisca i naděje na dobré zprávy z Číny  
10:42ČEZ má za sebou silný start roku, klíčovým tématem zůstává restrukturalizace  
10:03UNICAPITAL Invest VI a.s.: Oznámení o čtvrté výplatě úrokového výnosu, ISIN CZ0003561904
9:38Japonská automobilka Honda vykázala první celoroční ztrátu za téměř 70 let
9:35Novým šéfem centrální banky USA bude Kevin Warsh, potvrdil ho Senát

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
10:00CZ - Běžný účet, mld. Kč
14:30USA - Empire State Manufacturing index
15:15USA - Průmyslová výroba, m/m