Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Pražská burza otevírá mírným růstem díky akciím KB

Pražská burza otevírá mírným růstem díky akciím KB

06.11.2014 10:18
Autor: Pavol Mokoš, Patria Finance

Pražská burza otevírá jen zanedbatelným růstem o 0,15 %, když proti poklesu většiny blue chips jde růst akcií Komerční banky. Západoevropské burzy otevírají poklesem po včerejší rally, když investoři vyčkávají na odpolední zasedání ECB. Středoevropské burzy v úvodu hledají směr, když maďarský BUX klesá o 0,15 %, polský WIG 20 roste o 0,05 % a rakouský ATX přidává 0,3 %.

Komerční bance ve 3Q meziročně vzrostl čistý zisk o 0,6 % na 3,27 mld. , zatímco analytici v průměru očekávali jeho 5,5% pokles. K překonání odhadů pomohly především lepší výnosy a dále klesající náklady na riziko a pozitivně vyznívá i další mezi kvartální růst úvěrů. Ve 14:00 nás ještě čeká konferenční hovor s vedením KB. Akcie Komerční banky postupně navyšují zisky, když aktuálně rostou o1,6 % na 4770 .

Solidní sadu čísel za prvních 9 měsíců tohoto roku představila sázková společnost Fortuna. Provozní zisk EBITDA v tomto období vzrostl meziročně o 21 % na 22 mil. EUR. Hlavním motorem růstu byl více než 21% nárůst přijatých sázek. Akcie Fortuna na tyto zprávy reagují neutrálně a stagnují kolem 125 .




Čtěte více:

Výsledky Fortuny za 9M: Nárůst objemu sázek i provozního ziku
06.11.2014 8:06
Společnost Fortuna, největší středoevropský provozovatel kurzových sáz...
KB: Úvěrový trh ožívá, náklady rizika nadále rekordně nízko (komentář analytika + doporučení)
06.11.2014 9:06
Komerční banka hospodařila ve 3Q14 se ziskem 3,27 mld Kč, což je mezi...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
28.02.2026
14:26Roubini: Růst půjde prudce nahoru, ale rostoucí nezaměstnanost bude třeba řešit větším přerozdělováním
8:47Víkendář: Neroste hodnota zlata, ale klesá hodnota dolaru?
27.02.2026
22:00Americké akciové indexy uzavírají týden mírným poklesem  
17:30Cena za dluhy a budoucí akciová přívětivost ekonomického prostředí
17:08Státní dluh ČR loni vzrostl o 312,3 mld. Kč na 3,678 bilionu Kč, uvedlo MF
16:17Další "šváb"? Kolaps Market Financial Solutions odhaluje podezření z podvodu i díry v kolaterálu
14:47Perly týdne: Zlato roste bez fundamentu a americké akcie stále mají potenciál. Které nejvíc?
14:08Evropské akcie na rekordu. STOXX 600 roste osmý měsíc v řadě
13:39CoreWeave zklamala provozními výsledky, přesto potvrzuje silný růstový příběh  
12:25Anthropic odmítá požadavky Pentagonu na neomezené využití své AI
12:19Rocket Lab překonává odhady. Raketa Neutron by poprvé měla odstartovat koncem 2026
12:14Block šokuje propuštěním téměř poloviny pracovní síly. Kvůli AI
10:12Duolingo hlásí silná čísla, ale slabý výhled podkopává důvěru. Cíl sto milionů denních uživatelů do 2028  
9:42Netflix sice boj o Warner Bros. prohrál, ale zvolil racionální cestu a snadno vydělal 2,8 miliardy dolarů, míní Jakub Blaha
8:59Footshop a.s.: Vnitřní informace - Footshop a.s. plánuje jmenovat Aleše Pitra do role CEO
8:47Rozbřesk: Levné čínské zboží, drahá evropská realita
8:47Paramount vítězí v boji o Warner Bros, Block místo poloviny lidí nasadí AI a ČEZ zvažuje prodej části větrných elektráren  
6:02Obavy z dopadů AI vyvolávají rozkol na evropských trzích. Analytici vidí hodnotu, investoři riziko  
26.02.2026
22:01Hlavním hybatelem v zámoří byla dnes Nvidia  
17:40Končí doba vysoké návratnosti kapitálu technologických firem?

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data