Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články  
Evropa se zahalila převážně do ruda, PMI a ZEW pomohl zpět nahoru

Evropa se zahalila převážně do ruda, PMI a ZEW pomohl zpět nahoru

16.12.2014 11:08
Autor: Pavel Petr, Patria Online

Evropské obchodování dnes začalo dalším poklesem hlavně na indexech FTSE100 a CAC40. Ty oslabobaly během rána skoro až 2 %. Ovšem pak přišla lepší makrodata z Německa hlavně o průmyslovém PMI a hlavní západoevropské burzy začaly svoje ztráty umazávat. Když během dvou hodin se vrátily na úroveň open kurzu. Nápomocny mohly být i evropská čísla o PMI v průmyslu, která byla také lepší.

Aktuálně FTSE 100 posiluje 0,43 %, tam k dobrému sentimentu přispěla zpráva o dobrých výsledcích zátěžových testů bank provedený centrální bankou BoE. Těmi prošly všechny banky kromě Co-operative Bank. DAX aktuálně přidává 0,62 %. Data o ekonomickém sentimentu ZEW by měla být dalším pozitivním impulsem pro DAX. CAC40 opsal stejnou křivku ráno jako zbytek Evropy, po PMI přidal zpět do plusu, pak oslabil a nyní pravděpodobně díky pozitivním číslu ZEW je znovu v zeleném +0,13 %.

Ve východní Evropě byla situace jiná. Polský WIG20 ráno oslabil po vzoru západní Evropy, ale už nezareagoval tolik na pozitivní makrodata jak německá, tak evropská.

Samostatnou kapitolou je určitě ruský index MICEX, který dnes zažil prudký propad až pod 1315 b., dokázal se ovšem vyškrábat rychle nahoru a aktuálně ztrácí „pouze“ - 0,7 %.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
10.12.2025
11:47Mezinárodní měnový fond zlepšil výhled čínské ekonomiky, ale vyzval k reformám
11:36KKCG Financing a.s.: Oznámení o šesté výplatě úrokového výnosu
11:20Fed dnes opět sníží sazby, ale co bude dál? Evropské trhy dopoledne většinou v červeném  
11:15Fed míří ke snížení sazeb. Trhy čekají na akciích největší pohyb od března  
9:50SpaceX se chystá na na burzu. Cílí na největší IPO v historii, od investorů chce vybrat přes 30 miliard dolarů
9:41Cena stříbra pro okamžité dodání je na rekordu, přesáhla 61 dolarů za unci
9:38Americká centrální banka dnes zřejmě znovu sníží úrokové sazby
9:25Čína zvažuje omezení přístupu k čipům Nvidie navzdory Trumpovu povolení
8:55Rozbřesk: Po šesti letech německé stagnace přijde v roce 2026 opatrné cyklické oživení
8:53Trhy očekávají rozhodnutí americké centrální banky o sazbách. Evropské indexy pod tlakem  
8:50NET4GAS, s.r.o.: Zveřejnění vnitřní informace
6:08Investiční výhled 2026: Dopad cel na trhy bohatě kompenzovala vlna nadšení z AI  
09.12.2025
22:03Wall Street bez jasného směru: Trhy vyčkávají na rozhodnutí a prognózu Fedu, novinky k exportním omezením Nvidie  
17:28Valuace amerického trhu a jedno „skoro nic“, které se za pár let stává významnou věcí
16:09Bitcoinové ETF od BlackRocku má vysoký roční výnos, většina investorů ale na něj zatím nedosáhla
14:30Goldman Sachs: Optimismus ustupuje, investoři hledají příležitosti mimo AI
13:41Colt CZ získal povolení k převzetí Synthesie za více než 23 miliard Kč
12:50Ford a Renault spojují síly. Dostupné elektromobily jako nová strategie
12:04Rostoucí výnosy přibrzdily akcie v rozletu  
10:52Nová cílová cena a doporučení Patrie: Silná rozvaha a dividendy Philip Morris ČR drží atraktivitu i přes vyšší náklady  

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
Adobe Inc (11/25 Q4, Aft-mkt)
Oracle Corp (11/25 Q2, Aft-mkt)
Synopsys Inc (10/25 Q4, Aft-mkt)
2:30Čína - CPI, y/y
9:00CZ - CPI, y/y
20:00USA - Jednání Fedu, základní sazba