Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Technická analýza - Závěr týdne zřejmě ve znamení konsolidace, dolar bez výrazné podpory

Technická analýza - Závěr týdne zřejmě ve znamení konsolidace, dolar bez výrazné podpory

19.12.2014 9:18
Autor: Martin Novotný, Patria Finance

Měnový pár se dnes pohybuje pod hladinou denního pivotu na 1,2300 EURUSD. Oscilátor relativní síly RSI se pohybuje v nižším neutrálním pásmu, aktuálně se nachází při hodnotě 45. Parabolický trendový indikátor SAR signalizuje down-trend. Ukazatel změny trendu Fractal signalizuje up i down-trend.

Preferovaný scénář:
Konsolidace. Prodávajícím při úrovni 1,2300 EURUSD zřejmě došly síly a měnový pár tak bude konsolidovat mírně nad denním pivotem na 1,2300 EURUSD.
Alternativní scénář: LONG pozice. Pokud denní pivot měnový pár neudrží, může euro zakončit týden mírným růstem.

Index spekulativního sentimentu:
Kontraindikátor SSI se nachází na úrovni 1,50, celkem 60 % obchodníků se nachází v long pozici.

Klíčové technické úrovně:


R2 - 1,2387
R1 - 1,2336
Pivot - 1,2300
S1 - 1,2248
S2 - 1,2213


forex

Komentář: Včerejší obchodní den patřil dolaru, když dokázal euro přetlačit nadostřel novým rekordním hodnotám. Dnes to však bude mít dolar bez makrodat a bez klíčové podpory velmi těžké. Na měnovém páru se navíc vyskytla nezvyklá formace horního i spodního fraktálu současně, což signalizuje velmi nerozhodné investory. Očekáváme konsolidaci při silné technické úrovni 1,2300 EURUSD s možností mírného posílení evropské měny.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
22.11.2025
10:10Víkendář: EU se zabývá příliš mnoha věcmi, to podstatné jí uniká
21.11.2025
17:54Artur Gevorkyan a Andrej Bátovský o rekordních projektech, příležitostech pro akvizice, sázkách na defence sektor i burze, která posune firmu úplně jinam
17:20Kde jsou vlastně „standardní“ valuace a jak jsou na tom relativně k nim ty současné?
16:53Evropa může kompenzovat cla USA i bez nových smluv, tvrdí šéfka ECB
14:16Pozvánka na setkání s analytikem a makléřem Patrie ve středu 3. prosince v Praze
14:12Centrální banka nemusí být neomylná, ale musí být zodpovědná
12:30Perly týdne: Které akcie nejvíce těží z AI
11:21Dnes se může rozhodovat, jestli trhy vstoupí do korekce. Po veletoči na Wall Street padá i Evropa  
11:00Podnikatelská aktivita v eurozóně solidní, tempo brzdí průmysl
10:49Nové doporučení Patrie: Moneta atraktivní pro dividendy, prostor pro růst omezený  
10:35ČEB, a.s.: Informace o vyplácení úrokových výnosů z emise dluhopisů
10:03FRESH: Rozpočtové tornádo aneb co čekat od nové vlády? Odpovídá Mojmír Hampl
9:04Rozbřesk: Smíšená data z trhu práce komplikují Fedu prosincové rozhodnutí
8:48Výhled Nvidie trhy nepřesvědčil, Goldmani hlásí nárůst shortů a brexit stál Británii až 240 mld. liber  
7:14Slok: Prosincový pokles sazeb by pro Fed byl těžký
20.11.2025
22:01Wall Street pod tlakem: volatilita zasáhla technologie i kryptoměny  
17:37AI a „dobrá deflace“ druhé průmyslové revoluce
16:16Během posledních 15 let došlo k výrazné změně ve fungování Fedu a schopnosti monitorovat jeho politiku
16:02Trh s luxusním zbožím příští rok vzroste o tří až pět procent, očekává Bain
15:08Americký trh práce přinesl v září po několika slabých měsících slušné zlepšení  

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data