Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Technická analýza - Dolar s vypětím všech sil proti euru dále mírně posiluje

Technická analýza - Dolar s vypětím všech sil proti euru dále mírně posiluje

07.01.2015 9:11
Autor: Martin Novotný, Patria Finance

EURUSD: Měnový pár se dnes pohybuje pod hladinou denního pivotu na 1,1916 EURUSD. Oscilátor relativní síly RSI se pohybuje v nižším neutrálním pásmu, aktuálně se nachází při hodnotě 40. Parabolický trendový indikátor SAR signalizuje down-trend. Ukazatel změny trendu Fractal signalizuje up-trend.

Preferovaný scénář:
SHORT pozice. Pokud makrodata nepřekvapí, může dolar pokračovat v pozvolném posilování mezi S1 a S2, tedy na nová maxima proti evropské měně.
Alternativní scénář: LONG pozice. Těsně pod úrovní denního pivotu se nachází hodnota 1,1900 EURUSD, jejímž překonáním může euro zaútočit na vyšší hodnoty.

Index spekulativního sentimentu: Kontraindikátor SSI se nachází na úrovni 1,26, celkem 56 % obchodníků se nachází v long pozici.

Klíčové technické úrovně:

R2 - 1,2000
R1 - 1,1946
Pivot - 1,1916
S1 - 1,1862
S2 - 1,1831

dd

Komentář: Včerejší seance na nejobchodovanějším měnovém páru v podstatě okopírovala tu pondělní, když dolar po mírném posílení o přibližně 60 bodů o většinu těchto zisků v závěru dne přišel. Přesto vytrval, proti euru stále mírně posiluje a obchodování pro něj končí v kladných číslech, ikdyž dynamika tohoto pohybuje je mnohem menší, než jsme byli zvyklí při hodnotách začínajících 1,2... a 1,3... EURUSD. Dnes je na programu zejména předběžný odhad inflace v eurozóně za poslední měsíc loňského roku. Směrodatné bude také číslo agentury ADP z amerického trhu práce - zde je laťka nastavena listopadovou hodnotou velmi vysoko. Výraznou odchylku od konsensů neočekáváme, a proto po krátké konsolidaci pod denním pivotem předpokládáme mírné posílení americké měny.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
28.06.2026
9:40Víkendář: Možná se vám bude líbit červené auto víc než modré, ale pokud na auto nemáte, je barva jen hypotetické téma
27.06.2026
10:06Víkendář: Plán na zlepšení světa, nebo cvičení v environmentální diktatuře?
26.06.2026
22:00Trhy uzavřely týden bez výraznějšího pohybu  
17:15Jasný signál nerecese
16:58Bloomberg: ČEZ jedná s JP Morgan či Barclays, pro svou novou dceru zvažuje IPO
15:07Zlom na trzích: Rekordní odliv z technologických fondů naznačuje ochlazení AI boomu  
14:19NET4GAS, s.r.o.: Zveřejnění vnitřní informace
14:10Foxconn míří do Evropy s elektromobily. Spojil síly s Yulon i Poláky
13:29Gundlach: Nechci nic mít s tím, co za posledních šest měsíců posílilo o více než 100 %
13:07Volkswagen oseká až 100 tisíc pracovních míst, omezí investice a zavře závody v Německu
11:40Perly týdne: Komoditizace umělé inteligence a zlato ke konci roku na 4 900 dolarech
11:05Technologie dál táhnou trhy dolů. Plošný optimismus o AI se rozpadl do dílčích témat  
10:15Samsung a SK Hynix se chystají oznámit investice v řádu stovek miliard dolarů
8:48Rozbřesk: Úspěch státních spořicích dluhopisů? Dobrá zpráva jen napůl
8:44Apple zdražuje, technologické akcie reagují poklesem. Futures jsou v červeném  
6:06Walmart jako kombinace růstu a defenzivy, které přeje technický obraz  
25.06.2026
22:01Micron dnes vévodil zámořskému trhu  
17:23Otázkou není, zda Čína Spojené státy v umělé inteligenci dohání…
15:28Fondy mohou z akcií stáhnout 165 miliard dolarů. Peníze zamíří do dluhopisů  
13:42Dolar posílil na 13měsíční maximum

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data