Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Technická analýza - Řecko a EU dnes rozhodnou o směru měnového páru EURUSD

Technická analýza - Řecko a EU dnes rozhodnou o směru měnového páru EURUSD

02.02.2015 9:21
Autor: Jan Kovalovský, Patria Finance

EURUSD: Měnový pár se dnes pohybuje při denním pivotu 1,1313 EURUSD. Oscilátor relativní síly RSI se nachází v neutrálním pásmu. Aktuálně při hodnotě 50. Parabolický trendový indikátor SAR signalizuje up-trend. Ukazatel změny trendu Fractal signalizuje také up-trend.

Preferovaný scénář: SHORT pozice. Pohyb při denním pivotu otevírá možnost (s přihlédnutím k fundamentu) dosažení úrovně prvního supportu 1,1261 EURUSD.
Alternativní scénář: LONG pozice. V případě uvolnění tlaku na euro se můžeme dočkat atakování hladiny 1,1346 EURUSD.

Index spekulativního sentimentu: Kontraindikátor SSI se nachází na úrovni -1,79, celkem 36 % obchodníků se nachází v long pozici.

Klíčové technické úrovně:

R2 - 1,1398
R1 - 1,1346
Pivot - 1,1313
S1 - 1,1261
S2 - 1,1228

postrehy22 

Komentář: Úvod týdne je poměrně bohatý na makrodata, které určitě dodají volatilitu měnovému páru pro dnešní den. Zaměřit bychom se však dnes měli hlavně na Řecko. Konkrétně na výroky jednotlivých představitelů EU a Řecka, které rozhýbou nejen výnosy dluhopisů na periferii eurozóny a řecký akciový trh. Euro se (v případě neshody Řecka s věřiteli) může dostat pod výrazný tlak, kterého by pravděpodobně dolar využil k přiblížení k úrovni 1,1200 EURUSD.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
19.06.2026
15:53Výhled Invesco na druhé pololetí: AI dál podpoří trhy, slabší dolar může nahrát akciím mimo USA
15:32J&T Global Finance XI., s.r.o: Oznámení o desáté výplatě úrokového výnosu a splacení jistiny dluhopisu
14:06Gerber: Tesla je bez fúze se SpaceX bezcenná. Pokud investujete s Elonem, nemáte žádná práva, ale zisky ano
13:36Kuba pod tlakem sankcí USA spouští zásadní reformy. Otevírá ekonomiku soukromému sektoru
13:26TOMA, a.s.: Zpráva z valné hromady konané 19. června 2026
12:04Perly týdne: Zlato mířící opět nahoru a ega budující AI infrastrukturu
11:51RMS Mezzanine, a.s.: Oznámení výsledků rozhodování Per rollam valné hromady společnosti
10:56Růstová nálada ochladla. Jednání s Íránem se odkládají, USA útočí na ASML a dluhopisy tíží politika  
10:11TESLA KARLÍN, a.s.: Zpráva z jednání valné hromady společnosti
10:08Eisman: Pozornost se může přesouvat k AI firmám, které nemusí navyšovat kapitál pro své investice
9:33J&T ARCH INVESTMENTS SICAV, a.s.: Pozvánka na konferenci pro investory
9:27Komerční banka, a.s.: Informační povinnost
9:15WOOD & Company, investiční fond s proměnným základním kapitálem, a.s.: Manažerská transakce
8:24SpaceX chystá miliardový dluh, USA a Írán odpočítávají dohodu a Amerika dnes "nejede"  
5:54Trh je rozdělený mezi Fed a ropu. Krátké výnosy rostou, dlouhé klesají  
18.06.2026
22:00Akcie na Wall Street poslední obchodní den v tomto týdnu pořádně zabraly  
17:20Zajímavá předpověď nejdůležitější ceny na globálních trzích a jeden návrat ke starému novému normálu
16:26Jan Bureš: ČNB zvyšuje sazby, může však jít o „první a poslední krok“
16:14Akcie poradenské firmy Accenture padají o 17 %
14:42ČNB zvýšila sazby o čtvrt procentního bodu

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
1:30JP - CPI, y/y