Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Coca-Cola zveřejnila výsledky za 1Q 2015; EPS překonal očekávání

Coca-Cola zveřejnila výsledky za 1Q 2015; EPS překonal očekávání

22.04.2015 13:40, aktualizováno: 22.4. 14:30
Autor: Kristýna Zahradníková, Patria Online

Aktualizováno

Nápojový gigant Coca-Cola dnes zveřejnil výsledky za první čtvrtletí tohoto roku. Upravený zisk na akcii oproti stejnému období loňského roku, kdy upravené EPS dosáhlo výše 0,44 USD, vzrostl na 0,48 USD za akcii a překonal tak očekávání analytiků, kteří počítali s upraveným EPS ve výši 0,42 USD na akcii. Při odhlédnutí od vlivu fluktuace měnových kurzů si Coca Cola udržela tempo růstu, očekávané pro tento rok. Vliv fluktuace měnových kurzů působil jako 6% protivítr na komparativní EPS.

Provozní výnosy za první kvartál ve výši 10,7 miliard amerických dolarů byly vyšší než očekávání analytiků, kteří počítali s výnosy za první čtvrtletí ve výši 10,6 miliard dolarů. Růst organických výnosů dosáhl 8 %. Celosvětově se objem čistých výnosů v prvním kvartále zvýšil o 1 %.
Globální prodeje sycených nápojů rostly v prvním kvartále o 1 %, ze značek nejvíce rostla Coca Cola Zero a to o 5 %. Naopak se nedařilo lehké Cole „Diet Coke“, jejíž prodeje klesly o 6 %. O 1% rostly prodeje i v segmentu neperlivých nápojů a to hlavně prodeje balených vod a čajů, naopak klesl prodej džusů.

Z regionálního hlediska zaznamenaly 9% růst Jižní, Střední, Západní i Východní Afrika a 4% růst v Severní Africe a na Blízkém Východě. Velký propad zaznamenalo Rusko. Organické výnosy v Evropě rostly o 5 %. Oblíbenost nápojů Coca Cola se potvrdila v Latinské Americe, kde došlo k růstu o 11 %, v Severní Americe rostly organické výnosy o 10 %, v Asii o 6 %.

Výše provozní hotovosti v prvním čtvrtletí vzrostla na 1.6 miliardy dolarů.

Podle generálního ředitele The Coca-Cola Company Muhtara Kenta bude společnost nadále pokračovat ve využívání portfolia značek a jedinečného systému celosvětové distribuce, aby mohla dlouhodobě vytvářet hodnotu společnosti pro její akcionáře. Coca Cola i pro zbytek tohoto roku počítá s negativní vlivem fluktuace měnových kurzů, ty budou mít zhruba 6% negativní dopad na výši čistých výnosů v roce 2015.

Cola premarket.png

Akcie Coca-Coly reagovaly na zveřejněné výsledky v premarketu úvodním nárůstem o 2,3 %. Aktuálně si titul připisuje okolo 2,5 %.

Zdroj: BBG, Coca-Cola


Čtěte více:

Boeing v 1Q15 - objem dodaných letadel roste; Boeing potvrdil výhled pro FY15
22.04.2015 13:37
Dnes oznámila společnost Boeing (BA US) výsledky za 1Q15. Jak si vedla...
McDonald's přichází o strávníky, titul však v premarketu přidává 1,9 %
22.04.2015 14:08
Americký poskytoval rychlého občerstvení McDonald's dnes před otevření...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
03.06.2026
22:03Americké technologie korigují níže  
16:50Traders Talk: Rozdělení ČEZ a diverzifikovanější Nvidia
16:44EK navrhla nová opatření na posílení kapacit v oblasti čipů i AI v Evropě
16:18ČEZ, a.s.: Výsledky jednání řádné valné hromady
15:41Sazby mohou růst a zároveň se může zlepšovat celkové prostředí pro akcie
14:02Goldmani ukázali své akciové favority na červen. Očekávají, že vystřelí o desítky procent  
12:22Bitcoin čelí odlivům. Investoři přesouvají peníze do AI  
12:07CSG získal kontrakty za desítky milionů eur na dodávky zapalovačů munice
11:28Zatímco Írán obnovuje útoky, Trump znovu šermuje cly a čekají nás zajímavé výsledky  
10:05SpaceX: rekordní IPO za 75 miliard dolarů po 135 dolarech za kus
9:36OECD snížila odhad letošního růstu světové ekonomiky, Česko má růst o 1,9 %
8:52Rozbřesk: ECB signalizačně zvýší úrokové sazby
8:47Trumpova cla znovu na scéně, IPO má SpaceX přinést 75 miliard dolarů, Evropa otevře poklesem  
6:03Hedgeové fondy nakupují akcie nejrychleji za půl roku. Přestávají být opatrné a navyšují riziko  
02.06.2026
22:02Wall Street opět útočila na rekordy. AI infrastruktura žene trh vzhůru, polovodiče dominují  
17:46Kofole stouply v prvním čtvrtletí tržby o 13,7 % a provozní zisk o více než 15 %
17:06Měnící se hyperziskovost hyperscalerů
15:12Akcie Hewlett Packard Enterprise vystřelily po výsledcích o 30 procent. Tržby žene nákupní horečka
13:50ČEB, a.s.: Informace o vyplácení úrokových výnosů z emise dluhopisů
13:25Zlato letos padá, přitom ještě nedávno připomínalo technologické akcie  

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
9:00CZ - CPI, y/y
11:00EMU - Maloobchodní tržby, y/y
14:30USA - Nové žádosti o dávky v nezam.