Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Technická analýza - Nervozita v předvečer britských voleb

Technická analýza - Nervozita v předvečer britských voleb

06.05.2015 16:17
Autor: Jiří Tintěra, Patria Finance

GBPUSD: Měnový pár se dnes pohybuje nad denním pivotem 1,5163 GBPUSD. Oscilátor relativní síly RSI vykazuje mírně růstový směr. Aktuálně se nachází při hodnotě 57. Parabolický trendový indikátor SAR signalizuje up-trend. Ukazatel změny trendu Fractal signalizuje up-trend.

Preferovaný scénář: LONG pozice. Měnový pár pravděpodobně bude posilovat k úrovni 1,5300 GPBUSD, kde je druhá denní rezistence R2 a zároveň psychologická úroveň.

Alternativní scénář: SHORT pozice. S odrazem od první rezistence R1, lze očekávat návrat na úrovně pivotu k hladině 1,5163 GBPUSD.

Index spekulativního sentimentu
: Kontraindikátor SSI se nachází na úrovni 1,05, celkem 51 % obchodníků se nachází v long pozici.

Klíčové technické úrovně:

R2 – 1,5292
R1 – 1,5238
Pivot – 1,5163
S1 – 1,5109
S2 – 1,5036

Forex 6.5..png 2.png

Komentář
: Libra na přelomu měsíce zastavila svou jízdu, na čemž se přičinil také nečekaně slabý index nákupních manažerů za duben. Zároveň klesají odhady letošního růstu HDP, které však odráží slabší první kvartál a nejde tedy o zhoršení výhledu pro zbytek roku. Na druhé straně právě zveřejněné data o nezaměstnanosti ADP signalizují útlum. Zveřejněný výsledek 169 tis. nových pracovních míst nejenom, že nesplnil očekávání analytiků na úrovni 200 tis., ale byl i horší než data za březen, kdy bylo reportováno 175 tis míst. Faktor, který opět zvedá nervozitu, jsou parlamentní volby. Ty se v Británii konají už zítra (7.5.) a podle všeho směřují k velmi těsnému výsledku.


Čtěte více:

Vývoj dluhopisů dál nahrává euru, dolar čekají zajímavá data a komentáře
06.05.2015 10:40
Negativní nálada na dluhopisech trvá a výnosy navazují na včerejší, mn...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
02.04.2026
22:00Trump i nadále hrozí tvrdými útoky  
17:17Jak daleko je akciový trh od skutečného pesimismu?
15:22Státy Perského zálivu zvažují nové ropovody, aby se vyhnuly Hormuzu
15:04Tvrdý pád perly maďarské burzy 4iG. Trh zpochybňuje byznys postavený na Orbánově moci
13:38Vláda zastropuje marže distributorů paliv a sníží spotřební daň u nafty
13:11Yardeni si myslí, že sazby se letos nezmění a „na paniku už je pozdě“. Slok nevěří v růst sazeb
11:56Česká spořitelna a.s.: Výroční zpráva za rok 2025
11:41ČEZ, a.s.: Oznámení o výplatě úrokového výnosu
11:22Náskok Novo Nordisku je pryč. Eli Lilly dostala zelenou a na trh posílá svou první pilulku na hubnutí
10:37Přehled (ne)obchodování na trzích přes Velikonoce 2026
9:23Rozbřesk: Nižší růst ekonomiky, nižší daňové inkaso pro státní rozpočet
8:45Trump opět eskaluje hrozby Íránu, padají naděje na brzký konec války i futures. Ropa nad 107 dolary za barel  
6:03Bloomberg Intelligence: Deset akcií, které mají v Q2 největší potenciál překvapit  
01.04.2026
22:03Akcie rostly díky naději na konec války, ropa oslabila  
17:27Největší současný mýtus o americké ekonomice?
16:55Americký průmysl podle ISM zvedá aktivitu i přes strmý nárůst cen
16:34NET4GAS, s.r.o.: Vnitřní informace - Oznámení o změně složení dozorčí rady společnosti
16:06Jen úlevné oživení, hodnotí analytici růst akcií. Drahá ropa a Blízký východ vrhají stín na další vývoj
15:28Patria Finance nabízí nejlepší Dlouhodobý investiční produkt v ČR, potvrdil opět po roce žebříček Finparáda
15:08Lepší rozpočtové saldo díky provizoriu. Íránský šok ale zvyšuje riziko, že schodek překročí plánovaných 310 miliard

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
14:30USA - Průměrná hodinová mzda, m/m
14:30USA - Změna počtu prac. míst