Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Patria CF se podílela na prodeji významného výrobce hydraulických komponentů a součástek pro letecký průmysl

Patria CF se podílela na prodeji významného výrobce hydraulických komponentů a součástek pro letecký průmysl

26.06.2015 11:56
Autor: Redakce, Patria.cz

Patria Corporate Finance působila jako transakční poradce při prodeji české strojírenské společnosti JIHLAVAN společnosti Czech Aerospace Industries.

Společnost s více jak 60-ti letou historií se v současné době zaměřuje na výrobu hydraulických komponentů a přesných součástek zejména pro letecký průmysl. Výrobu letecké hydrauliky dále doplňuje pozemní hydraulika a poskytování MRO služeb pro letecké výrobce. V posledních letech společnost výrazně změnila výrobní program i skladbu svých zákazníků. Mezi hlavní zákazníky JIHLAVANu patří české a nyní i globální firmy z leteckého průmyslu – Aero Vodochody, Aircraft Industries, Evektor, Messier-Bugatti-Dowty, CESA , Latécoere nebo GE.

„V rámci oživení české ekonomiky se významně zvýšila aktivita na trhu M&A. Sektor českého strojírenství se pak stabilně řadí na přední příčky z hlediska zájmu investorů. Přestože JIHLAVAN svou velikostí nepatří v oblasti strojírenství mezi největší české společnosti, díky portfoliu produktů a zvučným zákazníkům projevilo o transakci velké množství nejen lokálních, ale i nadnárodních investorů. Vzhledem k tomu, že sektor leteckého strojírenství umožňuje relativně dobře predikovat budoucí zakázkovou náplň a generuje vyšší marži oproti jiným segmentům strojírenství, transakce zaujala i finanční a privátní investory“ uvedl za Patrii Ivo Šenkyřík.

Patria Corporate Finance

Pozice Patrie, přední investiční banky v České republice a na Slovensku, je založena na mezinárodních zkušenostech propojených s rozsáhlými sektorovými znalostmi a lokálním týmem.

Tým transakčního poradenství dosud realizoval 415 transakcí v hodnotě přibližně 220 miliard , čímž se řadí na přední místo v počtu realizovaných transakcí (více na www.patriacf.cz).


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
05.03.2026
12:58UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia, a.s.: Oznámení výplaty úrokového výnosu z HZL XS3168205659
12:25Pět procent minulostí? Čína si stanovila nejnižší cíl ekonomického růstu od roku 1991
10:57Ropa zlepšila náladu v Evropě, klíčové stále zůstává odblokování Hormuzu  
10:09Sebevědomý Broadcom příští rok očekává 100 miliard dolarů z prodeje AI čipů
9:3215 procent poprvé, podruhé … Zvýší Trump fakticky globální clo v tomto týdnu?
9:31Válka na Blízkém východě může vyvolat globální vlnu inflace
8:54Rozbřesk: Koruna pod tlakem silného dolaru a nižší inflace. Ropa jde nahoru, dolar opět sílí
8:44Asijské akcie pookřály, Anthropic znovu jedná s Pentagonem, evropské futures v záporu  
8:40Obrana, bydlení, kultura. Poslanci navrhují přesuny v rozpočtu za 240 miliard korun
6:03Goldman Sachs: V USA se na akciích začíná mnohem více rozlišovat, investoři budou dál rotovat směrem od nich
04.03.2026
22:00Silná makrodata podpořila hlavně technologické akcie; Bitcoin +8 %  
17:48Apple zlevňuje vstup do svého ekosystému. Nový MacBook Neo může změnit pravidla hry
17:43Na povrchu se zase tolik měnit nemusí, ale pod ním se to úplně převrátilo
17:06Lodní doprava Hormuzským průlivem se kvůli válce snížila o 90 procent
16:02S&P 500 testuje klíčové úrovně. Trh balancuje mezi odrazem a korekcí  
15:04Skupina CSG a Eurenco postaví na Slovensku továrnu na náplně do munice
14:20Blog ECB: AI bude možná pracovní místa vytvářet, než rušit. Prozatím
12:37AI dokáže předvídat 70 procent rozhodnutí správců aktiv, hodnota se ale skrývá ve zbytku
11:34Trhy přestávají panikařit kvůli Íránu a dopoledne se zvedají, napětí zůstává  
11:18Nejhorší den za půl století. Jihokorejský akciový index se propadl o 12 procent

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
11:00EMU - Maloobchodní tržby, y/y
14:30USA - Nové žádosti o dávky v nezam.