Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články  
Evropa po včerejším růstu ztrácí, Edenred -6 %

Evropa po včerejším růstu ztrácí, Edenred -6 %

26.08.2015 11:03
Autor: Jakub Lukáš, Patria Finance

Evropské akciové trhy zahájily dnešní obchodování v červených číslech, když se aktuálně pohybují více než procento pod úrovní včerejšího závěru. Indexy tak částečně korigují výrazný zisk ze včerejší seance. Pozornost dnes kromě vývoje v Číně zamíří rovněž na objednávky zboží dlouhodobé spotřeby ze Spojených států. Stejným směrem se vydává i euro, které vůči dolaru oslabuje o 0,4 % na hladinu 1,147 EUR/USD.

Nejhorší výsledek z celého indexu Stoxx 600 vykazují akcie Edenred, které odepisují 6,1 % poté, co analytici Morgan Stanley ve své zprávě uvedli, že vidí riziko ve výši vyplácené dividendy a snížili svoji cílovou cenu na z 22 EUR na 15 EUR. Podobně se zachovali analytici Nordea v případě společnosti FLSmidth & Co, kde snížili své doporučení na stupeň „prodat“. Akcie ztrácí 3,5 %. Švédský řetězec H&M pak oslabuje o 2,7 % díky tomu, že JPMorgan zhoršila své doporučení.

Výrazně roste naopak společnost Paddy Power. Ta zpevňuje o 18,2 % po zprávě, že Betfair odsouhlasila možné spojení obou společností. Samotná Betfair přidává 16,5 %.

Celoevropský Euro Stoxx 50 oslabuje o 1,6 %, britský FTSE 100 o 1,1 %, francouzský CAC 40 o 1,5 % a německý DAX o 1,4 %.


Čtěte více:

Pražská burza přešlapuje na místě po největší rally od května 2010
26.08.2015 10:13
Pražská burza otevírá bez větších změn poté, co včera předvedla největ...
Další obrat. Dolaru zhoršení sentimentu nesvědčí, pomohou data?
26.08.2015 10:22
S překonáním strachu z Číny to nebude snadné, naznačil už včera pohyb ...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
01.03.2026
8:53Údery na Írán: Potvrzena smrt Chameneího, doprava v Hormuzském průlivu stojí. Ropa za sto dolarů?
8:49Víkendář: Bitcoin je už jen pro staré?
28.02.2026
20:16Izrael a Spojené státy zahájily údery na Írán, ten odpovídá. Přinášíme dosavadní souhrn
14:26Roubini: Růst půjde prudce nahoru, ale rostoucí nezaměstnanost bude třeba řešit větším přerozdělováním
8:47Víkendář: Neroste hodnota zlata, ale klesá hodnota dolaru?
27.02.2026
22:00Americké akciové indexy uzavírají týden mírným poklesem  
17:30Cena za dluhy a budoucí akciová přívětivost ekonomického prostředí
17:08Státní dluh ČR loni vzrostl o 312,3 mld. Kč na 3,678 bilionu Kč, uvedlo MF
16:17Další "šváb"? Kolaps Market Financial Solutions odhaluje podezření z podvodu i díry v kolaterálu
14:47Perly týdne: Zlato roste bez fundamentu a americké akcie stále mají potenciál. Které nejvíc?
14:08Evropské akcie na rekordu. STOXX 600 roste osmý měsíc v řadě
13:39CoreWeave zklamala provozními výsledky, přesto potvrzuje silný růstový příběh  
12:25Anthropic odmítá požadavky Pentagonu na neomezené využití své AI
12:19Rocket Lab překonává odhady. Raketa Neutron by poprvé měla odstartovat koncem 2026
12:14Block šokuje propuštěním téměř poloviny pracovní síly. Kvůli AI
10:12Duolingo hlásí silná čísla, ale slabý výhled podkopává důvěru. Cíl sto milionů denních uživatelů do 2028  
9:42Netflix sice boj o Warner Bros. prohrál, ale zvolil racionální cestu a snadno vydělal 2,8 miliardy dolarů, míní Jakub Blaha
8:59Footshop a.s.: Vnitřní informace - Footshop a.s. plánuje jmenovat Aleše Pitra do role CEO
8:47Rozbřesk: Levné čínské zboží, drahá evropská realita
8:47Paramount vítězí v boji o Warner Bros, Block místo poloviny lidí nasadí AI a ČEZ zvažuje prodej části větrných elektráren  

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data