Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Technická analýza - Kontrakční linie technické formace na japonském jenu prozatím podporuje americký dolar

Technická analýza - Kontrakční linie technické formace na japonském jenu prozatím podporuje americký dolar

14.09.2015 16:12
Autor: Martin Novotný, Patria Finance

USDJPY: Měnový pár se dnes pohybuje nad hladinou denního pivotu na 120,626 USDJPY. Oscilátor relativní síly RSI se pohybuje v nižším neutrálním pásmu, aktuálně se nachází při hodnotě 45. Parabolický trendový indikátor SAR signalizuje down-trend. Ukazatel změny trendu Fractal signalizuje up-trend.

Preferovaný scénář: Konsolidace. Do čtvrtečního dne bychom se na USDJPY mohli dočkat spíše umírněného obchodování do strany s podporou při 120,000 USDJPY.
Alternativní scénář: SHORT pozice. Investoři jsou ohledně čtvrtečního hiku v sazbách rozpolceni a pesimisté mohou z dolarových pozic vycouvat.

Index spekulativního sentimentu: Kontraindikátor SSI se nachází na úrovni -1,75, celkem 36 % obchodníků se nachází v long pozici.

Klíčové technické úrovně:

R2 - 121,232
R1 - 120,895
Pivot - 120,626
S1 - 1201,298
S2 - 120,021

H4 timeframe:

p149 

Komentář: Zajímavá formace se z technického hlediska formuje na páru dolaru s japonským jenem. Jedná se o dvojitý vrchol na samém dně aktuálně nastaveného trendu, či dvojité dno a slovo si vezme dolar svým útokem zpět na hodnoty při 121,00 USDJPY? Zde se nachází také silná rezistence pro dolar. Technika však bude tento týden zřejmě upozaděna, a to z důvodu blížícího se zasedání Fedu. Kontrakční linie, která protíná lokální minima měnového páru, aktuálně směřuje výše a pokud by se dolar dostal pod tlak, mohla by zafungovat jako podpora pro tuto stranu měnového páru. Japonská data z průmyslu dnes ráno byla nevýrazná a přesto že se pohybovala pod konsensy, velkou reakci trhů nevyvolala.

 


Čtěte více:

Technická analýza - Dolar bude vyčkávat do přístího týdne na zasedání Fedu, technika nabízí široké rozpětí pro pohyb stranou
10.09.2015 9:12
EURUSD: Široké rozpětí mezi denním pivotem pravděpodobně udrží měnový...
Technická analýza - Eurodolar stojí před rezistencí na 1,1300 EURUSD a vyčkává na odpolední PPI a Michigan
11.09.2015 9:19
EURUSD: Měnový pár se dnes pohybuje nad hladinou denního pivotu na 1,...
Technická analýza - Silná rezistence pravděpodobně nepustí euro výše, rozhodne Fed
14.09.2015 9:18
EURUSD: Euru se daří držet na denním pivotem 1,1315 EURUSD. Oscilátor...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
07.07.2026
22:02Technologické tituly korigovaly, investoři vybírali zisky v čipech  
17:10Mistrovství světa ve fotbale a americko-evropská přetahovaná
15:19SpaceX míří do Nasdaq 100. Pasivní fondy mohou do tohoto titulu poslat miliardy dolarů  
13:45Volkswagen pod lupou: šéf koncernu volá po hlubokém řezu, překážkou budou odbory a politici  
12:05Investiční výhled na druhé pololetí: Hlavní makro teze a rizika  
11:37Jan Bureš: Maloobchod opět šlape na plyn, česká ekonomika by měla zrychlit
11:31Evropské akcie smíšené, americké futures červené. Reakce na Samsung dokládá narušený sentiment  
11:07Přebytek obchodu klesl v květnu na 9,9 miliardy korun
10:58Inflace v Česku v červnu značně zpomalila. Pomohlo zlevnění potravin a energií
10:39Květnový maloobchod v Česku výrazně zrychlil. Spotřebitelé utráceli za oblečení i nákupy na internetu
10:22Samsung zdvojnásobil tržby a zapsal si 19násobný zisk, přesto zklamal. Akcie klesly přes 10 procent
9:00Rozbřesk: Inflace v letních měsících klesne pod cíl, bude to však jen dočasné
8:51Trhy sledují summit NATO i napětí v Hormuzském průlivu  
6:07Čínský šok 2.0, jeho přínosy a negativa pro Evropu
06.07.2026
17:03Americké akcie nebyly podle určitého pohledu nikdy levnější než nyní
15:43AFP: Čínská firma nabízí věrohodné a "vždy věrné" humanoidní roboty
13:15Porsche se chystá zrušit další 4 000 pracovních míst
12:49Investiční výhled na druhé pololetí: Poptávka po kapitálu a obrat v politice ECB a Fedu  
10:00Strnad má podle médií zájem o podíl v Pirelli
9:12EasyJet v zásadě souhlasí s nabídkou na převzetí od firmy Castlelake

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
8:00DE - Průmyslová výroba, y/y
9:00CZ - CPI, y/y
9:00CZ - Maloobchodní tržby, y/y
9:00CZ - Obchodní bilance - nár. pojetí, mld. Kč