Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Pražská burza přešlapuje na místě navzdory růstu finančních titulů; ČEZ míří k deváté týdenní ztrátě v řadě

Pražská burza přešlapuje na místě navzdory růstu finančních titulů; ČEZ míří k deváté týdenní ztrátě v řadě

02.10.2015 10:09
Autor: Pavol Mokoš, Patria Finance

Pražská burza otevírá zanedbatelným růstem poté, co včera neudržela nadějný růst. Západoevropské burzy se mažou včerejší ztráty, když akcie na Wall Street navzdory vysoké volatilitě nakonec zavřely v zelených číslech. Pro dnešní vývoj by měly být rozhodující makrodata z amerického trhu práce, které přinesou důležité vodítko pro další rozhodování Fedu o sazbách. Středoevropské burzy otevírají mírným růstem, když polský WIG 20 přidává 0,3 %, maďarský BUX stagnuje na nule, zatímco rakouský ATX posiluje až o 1 %.

V zelených číslech drží pražskou burzu především rakouské finanční tituly, když akcie Erste Bank rostou do 0,5 % a akcie VIG přidávají dokonce přes 1 %. Jen zanedbatelný růst sledujeme u akcií Komerční banky, které se drží nad 5300 . Index evropských bank Stoxx 600 Banks dnes roste o 1,2 %.

Většímu rozletu brání indexu PX akcie ČEZ, které po nečekané středeční rally odevzdávají další zisky a vracejí k negativnímu trendu z posledních týdnů, když během posledních deseti dní oslabují již poosmé. V týdenním vyjádření míří tento energetický titul ke ztrátě 1,6 %, co by pro něj znamenalo již devátý týdenní propad v řadě. Ve slabé výkonnosti pokračuje i cena elektřiny, když kontrakt na dodávku v příštím roce klesá o 0,96 % na 28,9 EUR/MWh.


Čtěte více:

Záznam ČNB: Režim devizových intervencí se patrně protáhne
02.10.2015 9:14
Zavedení záporných úrokových sazeb není potřebné. Důvodem je vysoký ...
Technická analýza - Non-farm payrolls budou dnes hlavním hybatelem eurodolaru, ten ubránil hodnoty 1,1200 EURUSD
02.10.2015 9:30
EURUSD: Měnový pár se dnes pohybuje pod hladinou denního pivotu na 1,...
Další obrat na trzích vrací dolaru zisky na páru s eurem i jenem
02.10.2015 9:56
Záznam z posledního jednání ČNB potvrzuje dřívější signály, že se opuš...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
09.12.2025
14:30Goldman Sachs: Optimismus ustupuje, investoři hledají příležitosti mimo AI
13:41Colt CZ získal povolení k převzetí Synthesie za více než 23 miliard Kč
12:50Ford a Renault spojují síly. Dostupné elektromobily jako nová strategie
12:04Rostoucí výnosy přibrzdily akcie v rozletu  
10:52Nová cílová cena a doporučení Patrie: Silná rozvaha a dividendy Philip Morris ČR drží atraktivitu i přes vyšší náklady  
10:07Rozbřesk: Stojí před eurodolarem nejen Fed, ale znovu i děravý francouzský rozpočet?
9:36Vítězství pro Nvidii: Trump jí povolil vývoz do Číny, analytici ale varují před ztrátou výhody
9:04Německý export v říjnu držel tempo, dovoz se propadl o více než procento
8:50J&T ARCH INVESTMENTS SICAV, a.s.: Vnitřní informace
8:40Nepřátelská nabídka Paramountu, restrukturalizace PepsiCo a spojení Ford-Renault  
6:44Investiční výhled Patria Finance: Pět klíčových témat pro rok 2026  
08.12.2025
17:43Jedno americké dluhové finance fiction
15:59PODCAST Týdenní výhled: Fed míří ke snížení sazeb, ECB u nich dosáhla dna a Netflix pod tlakem  
15:29Paramount neskládá zbraně. Učinil nepřátelskou nabídku na koupi Warner Bros. za 30 dolarů za akcii
13:11Magnum Ice Cream se odštěpila od Unileveru a debutuje na amsterdamské burze
12:23Schnabelová: Další krok ECB bude zvýšení sazeb, ale ne brzy
11:54Začátek týdne je pomalý a změnu směru trhům nepřináší  
11:18Odešel Hans-Jörg Rudloff. Osobnost investičního světa stála i u začátků Patria Finance
11:13Čína přehodnocuje ekonomické priority. Domácí poptávka hlavním motorem růstu
10:56Dominik Rusinko: Míra nezaměstnanosti v listopadu stagnovala

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
AutoZone Inc (11/25 Q1, Bef-mkt)
GameStop Corp (10/25 Q3, Aft-mkt)
thyssenkrupp AG (09/25 Q4, Bef-mkt)
16:00USA - Nově otevřená prac. místa