Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Pražská burza prohlubuje týdenní ztráty; KB nenakoply ani výsledky; ČEZ pod tlakem dalšího snížení cíle od Goldman Sachs

Pražská burza prohlubuje týdenní ztráty; KB nenakoply ani výsledky; ČEZ pod tlakem dalšího snížení cíle od Goldman Sachs

05.11.2015 10:12
Autor: Pavol Mokoš, Patria Finance

Pražská burza otevírá poklesem o 0,3 %, a tak prohlubuje týdenní ztráty. Západoevropské burzy procházejí výběrem zisků, když investoři vyčkávají na zítřejší klíčová makrodata z amerického trhu práce. Středoevropské burzy otevírají smíšeně, když polský WIG 20 ztrácí 0,2 %, zatímco maďarský BUX roste o 0,25 % a rakouský ATX stagnuje na nule.

Komerční banka svými výsledky za 3Q investory příliš nenadchla, když její zisk na úrovni 3,24 mld. zaostal na odhady analytiků o 2,7 %. Na provozní úrovni však banka opět předvedla slušný růst, a tak lze výsledky celkově hodnotit spíše neutrálně. Investoři zatím reagují na tyto zprávy mírně negativně, když akcie KB zanedbatelně klesají na 5060 .

Solidní výsledky za 3Q představila sázková společnost fortuna, když její přijaté sázky vzrostly meziročně o 28 % na 203 mil. EUR, a tak překonaly analytický konsensus o 3 %. Konsolidovaný zisk EBITDA během prvních devíti měsíců vzrostl meziročně o 20 % na 17,7 mil. EUR a vedení Fortuny zároveň potvrdilo celoroční výhled. Akcie Fortuny rostou o 1,5 % na 74,8 .

Procento ze včerejšího silného růstu ukrajují akcie ČEZ, které klesají na psychologickou hranici 500 . Analytici Goldman Sachs snížili doporučení pro 9 evropských utilit, zatímco u ČEZu ponechali doporučení na stupni „neutrální“ a cílovou cenu výrazně snížili na 451 z 523 . Toto snížení cílové ceny následuje poté, co v polovině září snížili analytici GS cíl pro ČEZ na 523 z 700 .


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
12.12.2025
22:00Wall Street se propadla nejvíce za tři týdny; stačilo pár komentářů k AI  
17:36Třetí fáze akciového trhu: těšení se na přínosy nových technologií
16:04Apple vs. AI bublina. Proč investoři hledají útočiště u výrobce iPhonu?
14:04Českou ekonomiku zatím táhne spotřeba a investice, ale zpomalení je na obzoru
12:37Euforie nevydržela. Akcie Broadcomu po konferenčním hovoru klesají kvůli obavám o ziskovost v AI  
12:20Michal Strnad plánuje expanzi. Chce z CSG udělat lídra evropského obranného průmyslu a zvažuje IPO v Amsterdamu
12:09Perly týdne: Bublina není důvod k prodeji
10:50Po euforii přichází korekce: Broadcom hlásí silné tržby a vyšší dividendu, ale AI výhled zůstává nejasný
9:55Nová cílová cena Patrie pro Komerční banku: Prostor pro růst se zmenšuje  
8:58Nová cílovka pro Komerční banku, renesance evropských dluhopisů a úspěch Eli Lilly  
8:52Rozbřesk: Odloží Evropská komise zákaz hybridních automobilů? Automobilky by tento krok uvítaly
6:10Investiční výhled 2026: Kondice ekonomik, inflace a blížící se volby  
11.12.2025
22:00Oracle po výsledcích propadá, ostatním se ale daří  
17:03Tři akciové fáze posledního čtvrt století a poučení pro dnešek
16:58EK zvažuje pětiletý odklad zákazu spalovacích motorů pro hybridní vozy
16:28WSJ:Trump po válce plánuje americké investice v Rusku včetně těžby vzácných kovů
15:41J&T ARCH INVESTMENTS - Konference pro investory
14:47Traders Talk: Fed je více holubičí, Oracle překazil rally a investoři hledají stabilitu
13:28Životní úroveň v ČR loni vzrostla na 91 procent průměru EU, je na úrovni Slovinska
12:34Partners HoldCo, a.s.: OZNÁMENÍ O ZMĚNĚ SLOŽENÍ VÝBORU PRO AUDIT

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data