Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články  
Evropské indexy oslabují, Air Liquide odevzdává -6 %

Evropské indexy oslabují, Air Liquide odevzdává -6 %

18.11.2015 11:17
Autor: Jakub Lukáš, Patria Finance

Západoevropské akciové indexy vstoupily do dnešního obchodního dne v červených číslech a přerušují tak svůj dvoudenní růst. Trhy ztrácí více než půl procenta, přičemž celoevropský Euro Stoxx 50 odepisuje 1 %, britský FTSE 100 0,4 %, francouzský CAC 40 1,1 % a německý DAX 0,7 %. Opačným směrem se vydává euro, které vůči dolaru posiluje o 0,4 % na hladinu 1,068 EUR/USD.

Pod tlakem je společnost Air Liquide, která oslabuje o 6,4 % poté, co oznámila, že odsouhlasila převzetí amerického konkurenta Airgas Inc. za 10,3 mld. USD. Nabídka konkrétně činí 143 USD za akcii, což znamená prémii 50 % proti ceně za posledních dvacet dní.

Podobně je na tom Telefonica, jejíž akcie ztrácí 4,6 % díky tomu, že se dnes obchodují první den bez nároku na dividendu. Celý telekomunikační sektor je tak v rámci indexu Stoxx 600 nejslabší, když TalkTalk oslabuje o 2,7 % a například Altice o 1,6 %.

Zcela opačná situace panuje u firmy Kesko, která si připisuje dvouciferný zisk. Akcie zpevňují o 10,3 %, tedy nejvíce od února 2014 poté, co ohlásila, že koupí společnost Suomen Lahikauppa za 60 mil. EUR. Vylepšené doporučení pak podporuje Delta Lloyd, jejíž akcie zpevňují o 6,3 % po kroku analytiků SNS.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
09.07.2026
12:04Investiční výhled na druhé pololetí: Shrnutí  
11:02Míra nezaměstnanosti v červnu stagnovala
10:51PODCAST Analytický radar: Makrovýhled Patrie pro druhé pololetí  
10:23Akcie znovu rostou, zatímco dluhopisy tlumí optimismus  
10:19Nezaměstnanost v ČR v červnu stagnovala na 4,8 procenta, přibylo volných míst
9:48Průmyslová výroba v Česku v květnu zrychlila meziroční růst na dvě procenta
8:55Rozbřesk: Potvrdí průmysl zlepšenou kondici ekonomiky?
8:48Kofola zachrání Bílinskou kyselku i Zaječickou hořkou. Uspěla ve výběrovém řízení o tradiční minerálky
8:44Akcie míří vzhůru i přes napětí s Íránem. SK Hynix přitahuje velký zájem a Kofola kupuje tradiční minerálky  
6:40Sohn: Google může být ke koupi, kvalita nyní jen zabírá místo v portfoliu
08.07.2026
22:01Akcie oslabily kvůli novému napětí mezi USA a Íránem, ropa prudce zdražila  
16:06Apple sází na americké čipy, Broadcom získal kontrakt za více než 30 miliard dolarů
16:04AI a pravidlo „v tom nejlepším přestat“
14:17L'Oréal, Nestlé či Mondelez. AI zrychluje vývoj šamponů či sušenek
12:19Investiční výhled na druhé pololetí: Strategie  
10:45Rotace pryč z nastoupaných techů, konec příměří s Íránem a další růst výnosů  
10:27PODCAST MakroMixér s Ondřejem Vaňkem: AI nahradí část expertů. Především ale prověří schopnost lidí se měnit
9:20Rozbřesk: Spotřebitele táhne rychlý růst reálné mzdy
8:53Trhy zahajují den v červeném po útocích USA na Írán, výsledky zveřejnily mmcité a Hardwario  
6:00Opční trh vysílá smíšené signály. Poptávka po zajištění proti poklesu sílí  

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
3:30Čína - CPI, y/y
9:00CZ - Průmyslová výroba, y/y
10:00CZ - Nezaměstnanost
14:30USA - Nové žádosti o dávky v nezam.
16:00USA - Prodeje starších domů, m/m