Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články  
Praha začne tento týden v zelených číslech

Praha začne tento týden v zelených číslech

07.12.2015 8:54
Autor: Redakce, Patria.cz

Praha během poslední obchodní seance prvního prosincového týdne pokračovala v poklesu, který byl oproti propadu hlavních evropských akciových indexů však opět méně citelný. Pražská burza tak nakonec pátek ukončila při podprůměrném objemu obchodů 0,506 miliardy korun se ztrátou a index PX odepsal 0,08 procenta na 950,48 bodu.

Akcie elektrárenské společnosti ČEZ dohnaly čtvrtčení korekci v Evropě a po čtvrtečních ziscích se jejich hodnota dostala zpět pod 460 za akcii. Titul uzavřel obchodování se ztrátou 2,45 procenta na 454,50 .

Akcie nováčka pražské burzovní scény Kofoly ztrácely pod emisní cenu 510 . Pátek nakonec Kofola ukončila se ztrátou, titul odepsal 1,86 procenta na 502,50 K. CED Group dnes uvedla, že prodala v rámci vstupu firmy Kofola Československo na burzy 6 procent akcií a nedále v Kofole drží podíl 37,3 procenta.

Tituly z finančního sektoru obchodovaly smíšeně. Komerční banka se držela stabilně okolo hranice 5000 a na objemu obchodů, který přesáhl 0,2 mld. , zavřela na zelené nule právě na 5000 za akcii. Erste Bank konečně obrátila do zisku a připsala 1,37 procenta na 768 . Akcie VIGu opět zakončily v červeném, i když klesly o pouhá o 0,04 procenta na 700,70 .

Defenzivní tituly mířily vzhůru – Výrobce netkaných textilií Pegas Nonwovens ukončil obchodování o 2,26 procenta výše na 720,90 . Tabák uzavřel páteční obchodní seanci o 1,24 procenta v plusu nad hranicí 12000 na 12049 .

PPF ve čtvrtek na valné hromadě prosadila vytěsnění menšinových akcionářů telekomunikační společnosti CETIN, která vznikla oddělením od O2. Minoritní akcionáři dostanou 172,4 koruny za jednu akcii. Akcie telekomunikace O2 v reakci na tyto zprávy umazaly podstatnou část čtvrtečních zisků a uzavřely obchodování o 2,34 procenta níže na 250 . CETIN uzavřel se ztrátou 0,29 procenta na 171 , tedy pod nabízenou odkupní cenou.

Majoritní vlastník pivovarů Lobkowicz, společnost Lapasan, nabízí menšinovým akcionářům odkoupení jejich podílu za 208 za akcii. Pivovary Lobkowicz tak dnes zamířily vzhůru blíže k nabídkové odkupní ceně a připsaly 1,38 procenta na 205,80 .

Akcie Unipetrolu ukončily obchodování o 1,33 procenta výše na 156 . Mediální skupina CETV se vrátila ke sbírání zisků a v pátek ukončila obchodování o 2,02 procenta výše na 55,50 . Sázková kancelář Fortuna připsala 3,32 procenta na 81 . Na 11 haléřů za akcii stouply akcie NWR. Akcie Stock Spirits uzavřely o 0,12 procenta níže na 40,60 .

"Dnešní obchodování v Praze by mělo začít v zelenách číslech. ČEZ by se měl po páteční korekci vrátit zpět k 460 . Komerční banka by měla udržet psychologickou hranici 5000 . U ostatních finančních titulů rovněž očekáváme obchodování v zelených číslech. Akcie Lobkowicz by se mohly ještě více přiblížit odkupní ceně pro minoritní akcionáře 208 ," říká makléř Patria Finance Tomáš Uher.


Čtěte více:

Týden na měnách: Zklamání z Frankfurtu
04.12.2015 17:21
Tento týden všechny ostatní zastínilo euro, jemuž nalila krev do žil ...
Start nového týdne se akciím v Asii vydařil. Většinou posilovaly
07.12.2015 8:07
Start druhého prosincového týdne roku 2015 se asijským kapitálovým tr...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
24.05.2026
10:13Víkendář: Je těžké najít dlouhodobou brzdu akciového trhu
23.05.2026
10:08Víkendář: Podceňují akcie vývoj na ropě?
22.05.2026
22:00Dow Jones na nových maximech; S&P 500 rostl osmý týden v řadě  
17:15Spotřebitelská důvěra v USA klesla kvůli obavám z inflace na rekordní minimum
16:56Češi berou státní dluhopisy útokem. Vybralo se už přes 20 miliard
16:30Traders Talk: Nvidia potvrdila AI boom, Colt překvapil a Strnad sází na dividendu
16:30Strnadova CSG a jihoafrická Reunert založí společnou firmu na výrobu zapalovačů pro velkorážovou munici na Slovensku
14:42Čínská mezera a americké překvapení
14:23NET4GAS, s.r.o.: Zveřejnění vnitřní informace
13:08Monetární i fiskální politika budou muset reagovat na důsledky umělé inteligence
12:51ČEB, a.s.: Informace o vyplácení úrokových výnosů z emise dluhopisů
11:42Philip Morris spouští výrobu nikotinových sáčků v Kutné Hoře
11:22Perly týdne: Nový komoditní cyklus a největší asymetrie v historii financí
11:15Ifo: Podnikatelská nálada v Německu se v květnu zlepšila, situace je ale křehká
10:47Závěr týdne v zeleném. Nižší výnosy vylepšují náladu  
8:52Rozbřesk: Nuda na koruně v neklidném světě. Jak si vysvětlit její extrémní stabilitu?
8:50Írán hlásí pokrok v jednáních, Trump doma čelí tlaku a Warsh se dnes ujme vedení Fedu  
6:01HIMS má novou konkurenci. Enhanced plánuje "steroidovou olympiádu" a přirovnává svůj byznys k F1
21.05.2026
22:01Pozornost trhu je na ocenění Nvidie  
17:52MONETA Money Bank, a.s.: Uveřejnění vnitřní informace dne 21. 5. 2026

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data