Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
     

    Detail - články
    Praha prolomila osmidenní propad; ČEZ procento v plusu

    Praha prolomila osmidenní propad; ČEZ procento v plusu

    09.12.2015 17:00
    Autor: Kristýna Zahradníková, Patria Online

    Pražská burza zahájila středeční obchodní seanci růstem a tento trend udržela až do samého konce obchodování. Index PX tak přerušil osmidenní ztrátovou sérii a odlepil se od nejméně ročních minim se ziskem 0,08 procenta na 931,41 bodu. Praha tak na podprůměrném objemu obchodů 0,377 miliardy následovala hlavní evropské indexy, které se přehouply do zelených čísel. Ostatním středoevropským trhům se dařilo smíšeně - polský WIG se obchoduje v červeném a klesl o zhruba 2 procenta, shodně odepisuje i rakouský ATX . Německý DAX přidává 0,13 procenta a maďarský BUX se obchoduje se ziskem 0,60 procenta.

    Akcie elektrárenské společnosti ČEZ byly v úterý pod značným prodejním tlakem, po včerejším propadu o 4,67 procenta až na 429 dnes obrátily v zisky a jejich hodnota se přehoupla přes 430 za akcii. Objevila se zpráva, že prvnímu bloku jaderné elektrárny Dukovany, který je nyní odstaven kvůli potížím se svary na potrubí, vyprší na konci roku povolení k činnosti a energetická společnost ČEZ prý zatím nové povolení nezíská. Šéfka Státního úřadu pro jadernou bezpečnost Drábová potvrdila, že ČEZ obnovení licence pro Dukovany 1 do konce roku nezíská, Dukovany 1 ale obdrží dočasné prodloužení licence. Titul uzavřel obchodování se ziskem 1 procenta na 433,30 .

    Dceřina firma Kofoly bude podle dnešních zpráv vyrábět Pepsi pro chorvatský trh. Akcie nováčka na pražské burzovní scéně se propadly dále pod emisní cenu 510 za akcii a uzavřely obchodování o 1,61 níže na 489,90 .

    Česká vláda odmítla návrh NWR na uzavření dolu Paskov v roce 2016, tedy dříve než ho převede na stát a akcie NWR dnes zaznamenaly další propad o více než 9 procent na 10 haléřů za akcii.

    Tituly z finančního sektoru mimo Komerční banku obchodovaly v červeném. Komerční banka sice připsala 0,65 procenta na 4926 za akcii. Titul se ale stále drží pod psychologickou hranicí 5000 za akcii. V rudé skončily akcie VIG, ty odepsaly 0,57 procenta na 692 a drží se tak pod 700 za akcii. Nedařilo se ani akciím Erste Bank, ty se propadly o 1,51 procenta na 742 .

    Defenzivní tituly obchodovaly smíšeně – Výrobce netkaných textilií Pegas Nonwovens ukončil obchodování o 0,98 procenta níže na 709 . Tabák uzavřel dnešní obchodní seanci o 0,43 procenta v plusu na 11750 .

    Akcie telekomunikace O2 uzavřely obchodování o 1,08 procenta výše na 253,70 . CETIN uzavřel se ziskem 0,23 procenta na 172,05 .

    Akcie Unipetrolu ukončily obchodování o 2,86 procenta níže na 162 . Mediální skupina CETV ve středu ukončila obchodování o 1,49 procenta níže na 53 . Sázková kancelář Fortuna odepsala 0,42 procenta na 82,05 . Akcie Stock Spirits dnes stoupaly vzhůru a uzavřely o 4,35 procenta výše na 42 .


    Čtěte více:

    ČEZ - Prvnímu dukovanskému bloku skončí povolení k činnosti
    09.12.2015 8:17
    Prvnímu bloku Jaderné elektrárny Dukovany, který je nyní odstaven kvůl...
    ČNB: Inflace v listopadu pod prognózou
    09.12.2015 13:10
    Podle dnes zveřejněných údajů vzrostla cenová hladina v listopadu 2015...
    NWR navrhla zavřít Důl Paskov, vláda to odmítla
    09.12.2015 13:20
    Těžební společnost New World Resources (NWR), která je majitelem černo...

    Váš názor
    Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
    Aktuální komentáře
    14.08.2026
    22:00Trhy lehce korigovaly ze včerejších maxim  
    17:08Rizikové režimy amerického akciového trhu. Kde se nacházíme nyní?
    16:10SAB Finance a.s.: Pozvánka na valnou hromadu
    16:07Applied Materials: Silná čísla nestačí, když je laťka nastavená příliš vysoko  
    15:50Americká vláda si půjčuje nejdráže za čtvrt století. Trh ztrácí trpělivost s vysokými deficity  
    15:25SAB Finance a.s.: Ekonomické výsledky za první pololetí 2026
    14:55Reálně hrozilo, že by se ze Spojených států nakonec stala socialistická země
    14:31Čínské automobilky dobývají svět. Slábnoucí domácí poptávka urychluje jejich expanzi do Evropy
    13:45Nubank překonala hranici 1 miliardy dolarů zisku. Teď musí ukázat, že růst úvěrů nepřeroste riziko  
    13:08Růst ekonomiky EU ve druhém čtvrtletí zrychlil na 0,5 %, potvrdil Eurostat
    12:25Perly týdne: Jak moc se americká politika točí kolem Trumpových nálad
    10:43Dvojnásobný nárůst. OpenAI směřuje k ročním tržbám přes 40 miliard dolarů
    9:55MONETA Money Bank, a.s.: Oznámení k dluhopisům
    9:45Uber chce nasadit v Evropě robotaxi. Společně s Pony.ai plánuje rozmístit 2000 autonomních vozů
    9:39Mzdy šéfů firem z indexu S&P 500 jsou na rekordu
    9:19Rozbřesk: Jak sucho urychlí návrat potravinové inflace?
    8:41Trhy sledují OpenAI, dluhopisy i nové sankce proti Íránu  
    6:04Pátá vlna veder zasahuje Evropu. Pojišťovny varují před rostoucími škodami
    13.08.2026
    17:04151 let historických zkušeností a 80% pravděpodobnost růstu trhu v následujících letech
    15:12Čína rozbila v dodávkách NAND pamětí korejsko-americký triumvirát

    Související komentáře
    Nejčtenější zprávy dne
    Nejčtenější zprávy týdne
    Nejdiskutovanější zprávy týdne
    Kalendář událostí
    Nebyla nalezena žádná data