Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Společnost O2 CR upřesnila podmínky zpětného odkupu akcií

Společnost O2 CR upřesnila podmínky zpětného odkupu akcií

23.12.2015 17:44
Autor: Redakce, Patria.cz

Dne 8. prosince 2015 přijala valná hromada společnosti O2 Czech Republic („Společnost“) usnesení o nabytí vlastních akcií, podle kterého může Společnost po dobu pěti let nabývat vlastní akcie v objemu, který nepřesáhne 10 % celkového počtu akcií Společnosti za cenu v rozmezí od 10 do 297 Kč za akcii až do celkové výše 8 mld. Kč (dále jen „Rozhodnutí valné hromady“).

Společnost také zamýšlí nabýt první část vlastních akcií, které může nabýt podle Rozhodnutí valné hromady, na regulovaném trhu na základě programu zpětného odkupu vlastních akcií prostřednictvím obchodníka s cennými papíry (s tím, že možnost rozhodnout v budoucnosti o nabytí dalších akcií v rámci limitů vymezených Rozhodnutím valné hromady podle dalšího konkrétního programu či jinak zůstává nedotčena).

Na základě výše uvedeného dne 23. prosince 2015 představenstvo Společnosti rozhodlo realizovat program zpětného odkupu vlastních akcií na regulovaném trhu (dále jen „Program“), který má následující podmínky:

a) cílem Programu je optimalizace kapitálové struktury Společnosti;
b) nejvyšší kupní cena akcií nabývaných v rámci Programu nepřekročí nižší z následujících částek: nejvyšší kupní cenu stanovenou v souladu s článkem 5 odst. 1 nařízení Komise (ES) č. 2273/2003 a nejvyšší kupní cenu, za kterou může společnost jednotlivé akcie nabýt podle Rozhodnutí valné hromady;
c) nejnižší kupní cena akcií nabývaných v rámci Programu nepřekročí nejnižší kupní cenu, za kterou může společnost jednotlivé akcie nabýt podle Rozhodnutí valné hromady;
d) objem akcií nakoupených v rámci Programu za jeden den nepřevýší průměrný denní objem akcií Společnosti obchodovaný na regulovaném trhu v listopadu 2015, tj. v měsíci předcházejícím měsíci uveřejnění podmínek Programu;
e) v rámci Programu Společnost nabude nejvýše takový počet akcií, který odpovídá 4 % z celkového počtu kmenových akcií Společnosti;
f) doba trvání Programu činí maximálně 2 roky resp. do dosažení objemu akcii oznámeného v bodě e).

Zdroj: TZ O2 CR


Čtěte více:

Dvanáct globálních firem vyplácí dividendu už sto let
23.12.2015 17:00
Akcie dividendových aristokratů. To jsou cenné papíry firem, které by ...
Pražská burza přidala +1,68 %; ČEZ vyrostl +2,91 %
23.12.2015 17:28
Pražská burza dnes obchodovala v zeleném teritoriu. Zisk činí +1,68 % ...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
25.04.2026
10:11Víkendář: Jak na pokles cen bydlení
24.04.2026
22:06Americké akciové indexy uzavírají týden na nových maximech  
17:25Nejoptimističtější korekce v historii trhů a posun tam, kde jsme byli
16:54J&T Global Finance XV., s.r.o.: Oznámení o šesté výplatě úrokového výnosu
16:35Průlomové ETF: Pro českého investora je rozhodující zisk v korunách, říká šéf Patrie Podpiera
16:27ČEZ a Rolls-Royce SMR uzavřely dohodu na přípravu vývoje modulárních reaktorů
15:50Morgan Stanley: AI by mohla pomoci snížit náklady na vývoj videoher téměř o polovinu
15:31Souboj pilulek: Foundayo od Eli Lilly v prodejích zatím za Wegovy od Novo Nordisku zaostává
14:25Kanadský AI start-up Cohere se dohodl na koupi německého protějšku Aleph Alpha
14:02Perly týdne: Jaký bude Fed za Warshe a Apple za Ternuse
12:22Rozdělení ČEZ: Dcera pro prodej, distribuci či GasNet vznikne v úvodu 2027 a soustředí polovinu zisku EBITDA
11:36Po poklesu budou polovodiče táhnout trhy vzhůru  
11:25Zmrtvýchvstání Intelu: Akcie letos narostly o 80 procent a příběh nekončí  
9:49Moneta doručila silný úrokový výnos, optimismus ale již je v ceně započítán  
8:51ČEZ jedná o změnách struktury, Moneta bez dividendy i překvapení a Meta a Microsoft propouštějí  
8:45MONETA Money Bank, a.s.: Čistý zisk za 1. čtvrtletí 2026 vzrostl na 1,6 mld. Kč
8:40Komerční banka, a.s.: Oznámení o přijatých usneseních z jednání Valné hromady
8:29J&T FINANCE GROUP SE: Výroční zpráva za rok 2025
7:57Moneta zahájila rok silnými výsledky a splnila očekávání trhu
23.04.2026
22:01Zámořské indexy po maximech ztrácely  

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data