Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Kdo ovládne segment mobilních plateb? Ingenico vyzývá Worldpay

Kdo ovládne segment mobilních plateb? Ingenico vyzývá Worldpay

19.01.2016 16:08
Autor: Pavel Daniel

V segmentu globálních poskytovatelů technologií a zpracování mobilních plateb hoří už nějakou dobu doslova lítý boj. Podle britského deníku The Financial Times se ale nyní schyluje k dalšímu kolu bitvy mezi britskou společností Worldpay a francouzskou firmou Ingenico. Nebude se totiž hrát o malé peníze. List se přitom odkazuje na data, která zveřejnila společnost Worldpay v listopadu 2015. Ta říkají, že spotřebitelské výdaje, které budou uskutečněny prostřednictvím digitálních technologií, či tzv. eWallets, stoupnou do roku 2019 na 647 miliard dolarů. Transakce uskutečněné kreditními kartami by měly přitom vykázat hodnotu 577 miliard USD a debetními kartami 412 miliard dolarů.

A v obou segmentech chce hrát firma Ingenico klíčovou roli. Majitelé Ingenico ePayments, tedy společností Ogone a GlobalCollect, se rozhodli v segmentu elektronických plateb oslovit zákazníky větším rozsahem služeb pro on-line a mobilní transakce. Worldpay ke konci roku 2015 odhadla, že takzvané digitální peněženky by se mohly jen během několika let stát světově nejpopulárnějším způsobem pro platební transakce. A za potvrzení tohoto trendu se podle listu The Financial Times dá považovat aktivita společností Apple a Google.

Dosavadní výrobní sortiment společnosti Ingenico spočíval ve výrobě platebních terminálů pro uskutečnění elektronických plateb. Nyní ale chci firma silně promlouvat v konkurenci ePaymentu. „Chceme být ve službách spojených s elektronickými platbami stejně silní, jako v segmentu výroby platebních terminálu," citoval britský deník Pierra-Antoine Vacherona, výkonného viceprezidenta Ingenico ePayments. A o tom, že tento segment v platebních službách rychle roste, svědčí podle něj i to, že jen během Vánoc 2015 bylo 19 procent všech transakcí uskutečněno prostřednictvím tabletu nebo smartphonu, zatímco před dvěma roky to bylo 12 procent.

Ingenico se snaží z elektronického placení vytěžit maximum. Koncem loňského roku, Worldpay, ve vlastnictví soukromého kapitálu Advent International a Bain Capital, odmítl nabídku na převzetí právě od Ingenica, ve výši 6,6 miliardy liber. Místo toho, navýšila firma během primární emise akcií hodnotu firmy o 2,5 miliardy liber a stala se tak největší m britským IPO za poslední dva roky. K dnešnímu dni dosahuje hodnota firmy 6,3 miliardy liber, včetně 1,5 miliardy liber čistého dluhu.

Zdroj: The Financial Times


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
11.11.2025
17:19Akciový „zákon“ 7 % drží od roku 1870
16:22Buffett si po svém odchodu zatím ponechá akcie třídy A a zrychlí v charitě
14:43Opční trhy věští těmto firmám silnou reakci na výsledky. Mezi nimi je Walt Disney i Applied Materials
14:06Tržby Nebiusu vyskočily o 355 procent, firma plánuje agresivní růst
12:37Braňo Soták: Rocket Lab zapsal rekordy na marži i počtu letů, pozornost se upírá k Neutronu  
12:02Meziroční inflace v říjnu zrychlila, zdražily zejména potraviny
11:20CoreWeave zhoršila kvůli zpoždění v dodávkách výhled tržeb. Akcie klesají o osm procent
11:09Analytik k výsledkům ČEZ: Slabší výroba, silná distribuce a upravený výhled zisku  
10:31Konec shutdownu je blíž, ale znovu se vynořují obchodní spory  
10:12SoftBank se za téměř šest miliard dolarů zbavila celého podílu v Nvidii
9:58Americký shutdown spěje ke konci, čeká se na Sněmovnu
9:22Konkurenceschopnost německého průmyslu je rekordně nízká, myslí si tamní firmy
8:55ČEZ, a.s.: Vnitřní informace - Výsledky hospodaření za I.-III. čtvrtletí 2025
8:53ČEZ vydal výsledky, americký shutdown dále spěje ke konci a Warren Buffett se loučí  
8:46Rozbřesk: Uzavírka americké vlády končí, dolar reaguje minimálně
7:23ČEZ ubral z celoročního výhledu pro čistý zisk
6:47FX Strategie: Rychlé otevření amerických úřadů paradoxně nemusí dolaru pomoct  
10.11.2025
22:01Trhům pomáhá blížící se konec shutdownu  
17:11Přehnaný akciocentrismus
17:00PODCAST Týdenní výhled: Konec shutdownu na dohled, výsledky AI lídrů i raket  

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
9:00CZ - CPI, y/y
11:00DE - Index očekávání ZEW