Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Technická analýza - Dolarové výnosy po čínských datech rostly, dolar toho krátce využívá

Technická analýza - Dolarové výnosy po čínských datech rostly, dolar toho krátce využívá

19.01.2016 9:29
Autor: Martin Novotný, Patria Finance

EURUSD: Měnový pár se dnes pohybuje pod hladinou denního pivotu na 1,0894 EURUSD. Oscilátor relativní síly RSI se pohybuje v nižším neutrálním pásmu, aktuálně se nachází při hodnotě 41. Parabolický trendový indikátor SAR signalizuje down-trend. Ukazatel změny trendu Fractal signalizuje také down-trend.

Preferovaný scénář: SHORT pozice. Dolar by mohl atakovat druhý denní support, technika by tomu spíše napovídala.
Alternativní scénář: Konsolidace. I přes data by mohl pár navázat na včerejší pohyb stranou a konsolidovat při pivotu.

Index spekulativního sentimentu: Kontraindikátor SSI se nachází na úrovni -1,63, celkem 38 % obchodníků se nachází v long pozici.

Klíčové technické úrovně:

R2 - 1,0953
R1 - 1,0921
Pivot - 1,0894
S1 - 1,0862
S2 - 1,0835

post-1

Komentář: Všechny oči investorů se dnes v noci soustředily na čínská data. Tamní HDP, průmyslová výroba a maloobchodní tržby byla čísla, na která celý trh netrpělivě čekal. Tato čísla měla totiž v moci ovládnout celé následující obchodování nejen na akciových a měnových trzích. HDP nakonec trefilo konsensy, ostatní údaje také nezklamaly a akciový trh v Evropě tak reaguje pozitivně (futures v USA stejně tak). Dolaru se proti euru trochu rozvázaly ruce a má tak volný prostor k posílení k hodnotě 1,0836 EURUSD, kde se nachází druhý denní support páru. Sada kurzotvorných čísel však dnes ještě nekončí, dočkáme se indexu CPI z Velké Británie a z Eurozóny, v Německa pak také indexu očekávání ZEW. Konsensus ZEWu je nastaven na méně než polovinu předchozí skutečné hodnoty. Laťka není nastavena příliš vysoko, avšak je těžké odhadnout, jak moc mají Němci o své očekávané budoucnosti růžové představy.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
02.07.2026
17:15Na půl plné a prázdné investiční sklenice a sázky na jednu kartu
16:25Grantham: Nevěřit býčí propagandě
15:49Nezaměstnanost v EU zůstala v květnu na 5,9 procenta, nejníž je v ČR a Bulharsku
15:46Slabá data opět zamlžila pohled na americký trh práce, obavy z Fedu nemizí
12:51Technologičtí giganti přišli o dva biliony dolarů. Trh odměňuje výrobce čipů, ne jejich zákazníky  
11:32Světové akciové indexy letos rostou, nejvíce v Koreji, Japonsku a na Tchaj-wanu
10:55AstraZeneca jako sázka na defenzivu mimo AI horečku  
10:45Techy rozhodila zpráva Mety a japonský tlak trvá. Do toho vyjdou důležitá data  
9:28Rozbřesk: Dosažení plánovaného schodku 310 mld. Kč není bez rizika
8:56OpenAI zvažuje podíl pro americkou vládu, KNDS odkládá IPO a SK Hynix prudce klesá  
6:08Kde hledat příležitosti ve druhé polovině roku? Deutsche Bank aktualizovala své tipy
01.07.2026
22:04Wall Street zahájila druhé pololetí opatrně: Technologie v červeném, trh táhly akcie Meta Platforms  
18:08Zlato se výrazně posunulo ke své férové hodnotě. Která neexistuje
16:00Meta plánuje prodej přebytečného výpočetního výkonu. Akcie rostou o 6 %
15:28Centrální banky budou dál snižovat podíl dolaru v rezervách, do popředí jde euro a jüan  
15:15Horší hospodaření státu v polovině roku, schodek se prohloubil na 184 miliard Kč
13:50Firmy po sázce na AI nabírají propouštěné pracovníky zpět. Ukazuje se, že lidský prvek je nepostradatelný
13:43Inflace v eurozóně v červnu klesla na 2,8 procenta
12:06PODCAST Trhy & Bohatství s Petrem Pudilem: Evropa si zadělává na problém. Spořením nezbohatneme
12:05Slabý jen doléhá na americké dluhopisy, zatímco akcie si vybírají přestávku v růstu  

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
14:30USA - Míra nezaměstnanosti, s.a.
14:30USA - Nové žádosti o dávky v nezam.
14:30USA - Průměrná hodinová mzda, y/y
14:30USA - Změna počtu prac. míst