Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
     

    Detail - články  
    Prodejní tlak v Praze bude pokračovat

    Prodejní tlak v Praze bude pokračovat

    03.02.2016 8:47
    Autor: Redakce, Patria.cz

    Pražská burza následovala včera Evropu a pokračovala v pondělí započatém poklesu. Objem obchodů byl včera výrazně podprůměrný, na cca poloviční úrovni oproti dlouhodobému průměru.

    Pouze dva tituly včera v Praze dokázaly odolat prodejnímu tlaku a zakončily den v zelených číslech, všechny ostatní cenné papíry ztrácely. Solidní růst má za sebou společnost CETV (+3,4 %) a Pegas (+2,7 %). Pegas oznámil, že zahájil práce na stavbě nových skladovacích prostor ve Znojmě, které by měly společnosti ušetřit náklady za pronájem externích skladů. Nový sklad má být hotový v srpnu letošního roku.

    Kromě dvou výše uvedených titulů všechny ostatní české blue chip ztrácely, nebo alespoň stagnovaly (Lobkowicz). Nejvíce krvácela Komerční banka (-3,9 % na 5035 Kč), společně s ČEZem (-1,6 % na 396 Kč), O2 CR (-1,6 % na 251 Kč) a pojišťovnou VIG (-1,5 % na 600,7 Kč). Tato čtveřice má proto největší zásluhu na poklesu indexu PX o 1,37 procenta na úroveň 902,2 bodu.

    Procentní ztrátu si připsala sázková kancelář Fortuna, Erste skončila na červené nule a akcie Philip Morris odevzdaly 0,4 %. Kofola i nadále zůstává pod svoji IPO cenou (510 CZK), konkrétně na kurzu 478 .

    Z firemních novinek stojí za zmínku oznámení ČEZ, že do budoucna významně změní strukturu kontrol zařízení v obou tuzemských jaderných elektrárnách (reakce na vadné a špatně zkontrolované sváry v JE Dukovany). Těžební společnost OKD pak včera zveřejnila zprávu, že chce do dvou let propustit polovinu zaměstnanců. Podle CEO OKD Ekmarka by doly měly mít do roku 2018 zhruba 5000 zaměstnanců. Těžař NWR dnes v Praze ztratil 12,5 % a vyklesal na kurz 7 haléřů/akcie.

    Ani dnešní obchodní den neočekáváme v zelených číslech. Americký trh odepsal téměř 2%, asijské trhy jsou na tom podobně a aktuální futures na index DAX indikují -0,60 %. ČEZ by měl dnes otestovat hranici 390 , Komerční banka se nejspíše podívá pod 5000 . Poměrně zajímavé je sledovat Philip Morris, který se aktuálně pohybuje okolo psychologické hranice 13000 . Finanční tituly Erste a VIG by dnes měly být rovněž v červeném. Zajímavé bude sledovat zmiňovanou Erste, které včera silně testovala cenu 26 EUR (703 Kč) v rakouské lince a očekáváme její dnešní proražení, říká trader Patria Tomáš Uher.


    Čtěte více:

    Americké trhy v úterý ztratily, index S&P 500 hledal podporu na 1900b.
    02.02.2016 21:59
    Úterní vývoj přinesl na amerických trzích pokles, který znamenal ztrát...
    Asie: Po propadech cen ropy přišly i výprodeje akcií
    03.02.2016 8:26
    Asijské akcie oslabují už druhý den po sobě. Důvodem aktuální ztráty ...

    Váš názor
    Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
    Aktuální komentáře
    17.07.2026
    13:43Investoři rekordně navyšují páku. Podobné tempo předcházelo tržním vrcholům
    13:23Evropská komise ustupuje průmyslu. Emisní povolenky mají zůstat i po roce 2040
    12:17Netflix naráží na pomalejší růst. Akcie odepisují přes 9 %  
    11:55Perly týdne: Omezený potenciál pro růst dolaru a vytrácející se AI nadšení
    9:02Rozbřesk: Cenové stropy končí, benzín a nafta zdraží. Prodlužovat regulace ale nedává smysl
    8:55Netflix zklamal výhledem, akcie šly po výsledcích o devět procent dolů
    8:54Výprodej čipařů pokračuje, Netflix zklamal výhledem a k nervozitě přispívá i Írán  
    16.07.2026
    22:01Wall Street dnes poklesla, přičemž nejvíce ztrátovým byl index Nasdaq  
    16:32PODCAST Analytický radar: Akciový výhled Patrie pro druhé pololetí
    16:00Další cykly zvedání sazeb a to, na čem u akcií skutečně záleží
    15:47Google bude muset v EU otevřít služby konkurenci v AI, rozhodl Brusel
    15:12Nvidia představila nový model pro roboty a rozšiřuje svůj japonský ekosystém pro fyzickou AI
    13:40TSMC: Trh ignoruje silné výsledky a trestá vyšší kapitálové investice  
    12:10Zlato, dolar a Mag7 jako světové rezervní aktivum
    10:35TSMC po vzoru ASML navyšuje výhled tržeb. Bobtnají i kapitálové výdaje
    10:17Lidé nakoupili státní dluhopisy za 74 miliard, pořídilo si je 92 000 občanů
    9:52Uber chce převzít vlastníka Foodory. Za Delivery Hero nabízí přes 14 miliard dolarů
    9:32Rozbřesk: Fed přepisuje svou komunikační strategii: méně slov, více dat
    8:54Komerční banka, a.s.: Dozorčí rada zvolila člena představenstva KB
    8:53Nové americké útoky v Perském zálivu, zdražení ASML a SpaceX dál padá pod tlakem investorů  

    Související komentáře
    Nejčtenější zprávy dne
    Nejčtenější zprávy týdne
    Nejdiskutovanější zprávy týdne
    Kalendář událostí
    ČasUdálost
    9:00CZ - PPI, y/y
    11:00EMU - CPI, m/m
    14:30USA - Počet nově zahájených staveb
    15:15USA - Průmyslová výroba, m/m
    16:00USA - Index spotř. důvěry Mich. university