Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
     

    Detail - články
    Pražská burza přerušuje pětidenní propad; evropské burzy se zotavují z nejhoršího propadu od února

    Pražská burza přerušuje pětidenní propad; evropské burzy se zotavují z nejhoršího propadu od února

    09.05.2016 10:39
    Autor: Pavol Mokoš, Patria Finance

    Pražská burza otevírá růstem kolem 0,5 %, a tak přerušuje pětidenní pokles. Otevření v zelených číslech sledujeme i na západoevropských burzách, kde hlavní indexy rostou přibližně o 0,5 %. Německý DAX posiluje o 0,9 %, francouzský CAC 40 zpevňuje o 0,8 % a celoevropský Stoxx 600 přidává 0,85 %. Středoevropské burzy otevírají růstem, když maďarský BUX přidává 1,5 %, polský WIG 20 posiluje o 0,1 % a rakouský ATX roste o 0,2 %.

    Západoevropské indexy se zotavují z největšího týdenního propadu od února, když je vzhůru ženou automobilky, farmacie nebo také telekomunikace. Nadále se však nedaří bankovnímu titulům, když index Stoxx 600 Banks ztrácí 0,1 %, zatímco největší ztrátu si připisují komoditní tituly, kde index Stoxx 600 Basic Resoureces klesá o více než 3 %. Silnější dolar v kombinaci se slabšími makrodaty z Číny posílá dolů ceny kovů, zatímco cena ropy špatné náladě odolává díky pokračujícím požárům v ropných těžebních oblastech v Kanadě.

    Pražskou burzu táhnou nahoru především bankovní tituly, kterým velmi zdatně sekundují akcie O2. Akcie Moneta, které se na pražské burze obchodují teprve druhým dnem, rostou o 1,4 % na 69 . Co se zobchodovaného objemu týče, dělí se akcie Moneta s 43 mil. o první příčku s akciemi ČEZ.

    Zpráva o první dividendě od roku 2008 zatím akcie Unipetrolu nijak nepodpořilo. Vedení společnosti v pátek po závěru trhu navrhlo vyplatit 5,5 Kč/akcii a to, zdá se, mnoho investorů zklamalo, když očekávali dividendu alespoň kolem 10 .


    Čtěte více:

    ČR: Přebytek obchodu roste, export klesá…
    09.05.2016 9:59
    Ještě lepší, než jsme čekali. Tak by se dal hodnotit březnový výsledek...
    Koruna i po datech stagnuje, japonský jen dál ztrácí
    09.05.2016 10:30
    Koruna se ráno bez problémů vypořádala s přídělem nových dat z domácí ...

    Váš názor
    • Pražská burza
      09.05.2016 14:48

      Už nenabízí nic kromě IPO.A ty jak vidí všichni buď krachují nebo se dělí.Zřejmě by bylo lepší ji zrušit a celý trh ve střední Evropě, aby převzala vídeňská.Plno lidí co z ní má lehkoživení a nenabízí nic kromě propadů a insolvencí,by aspoň skončilo.Vídeň by jistě nabídla více kapitálu a ne 0,5 miliardy na otočku mezi marketmakery a ubylo by zbytečných nic nenabízejících IPO jako TMR apod.Na pražské burze bude za chvíli prázdno a pusto.Peníze tam dají už jen lidi,co nevidí celé pozadí tohoto zbytečného trhu.
      mg
    Aktuální komentáře
    05.08.2026
    18:03Prémiové akcie, Mag495 a další pokračování současného cyklu
    16:05PODCAST ROZHOVORY: Eli Lilly vs. Novo Nordisk. Revoluce v léčbě obezity je podle MUDr. Kunové teprve na začátku
    15:18Booking ukázal odolnost cestovního trhu. Investoři přešli i slabší výhled  
    14:31Novo Nordisk překonal očekávání, akcie přesto klesají. Investoři řeší marže a budoucí růst
    13:36Disney překonal očekávání. Streamovací služby i zábavní parky dál táhnou růst zisků
    13:23Trh potrestal AMD příliš. AI příběh pokračuje a růst by měl dál zrychlovat  
    11:58SpaceX roste raketovým tempem, investory ale děsí účet za AI a Starship  
    11:19Geopolitika trhům svědčí, zatímco výsledky sentimentu nepomohly  
    11:11Nálada v německém automobilovém průmyslu se v červenci výrazně zlepšila
    10:30Útraty domácností dále rostou, maloobchod ale v červnu zaostal za očekáváním
    9:43Inflace v červenci lehce zrychlila. Potraviny inflaci brzdí, služby ji tlačí vzhůru
    9:14Bezvavlasy potvrzuje celoroční výhled a vstoupí do Rakouska a Německa
    9:01Rozbřesk: České úspory na evropském vrcholu. Brzda růstu, nebo jeho budoucí motor?
    8:54AMD zklamalo výhledem, SpaceX vyděsila cenovkou za AI. Naopak optimismus podporují naděje na otevření Hormuzu  
    6:06Fed mlčí, trh utahuje podmínky. Nejistota zdražuje kapitál pro firmy i spotřebitele  
    04.08.2026
    17:02Definitivní proražení stoletého trendu?
    15:20Spotify ve duhém kvartále neoslnilo. Slabší výhled tlačí akcie o 4 % níže
    14:34McDonald's zvýšil zisk, Američané ale ztrácejí chuť utrácet
    13:52Palantir zasadil medvědům těžkou ránu. Své tržby meziročně téměř zdvojnásobil  
    12:35Lufthansa zhoršila výhled a akcie prudce padají. Náklady na palivo začínají tvrdě dopadat na aerolinky

    Související komentáře
    Nejčtenější zprávy dne
    Nejčtenější zprávy týdne
    Nejdiskutovanější zprávy týdne
    Kalendář událostí
    ČasUdálost
    9:00CZ - CPI, y/y
    9:00CZ - Maloobchodní tržby, y/y
    14:15USA - Změna zaměstnanosti (ADP)
    16:00USA - Index ISM ve službách