Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Yahoo se ve čtvrtém čtvrtletí vrátila k zisku, převzetí online aktivit Verizone Communication se ale odkládá

Yahoo se ve čtvrtém čtvrtletí vrátila k zisku, převzetí online aktivit Verizone Communication se ale odkládá

24.01.2017 12:11
Autor: Pavel Daniel

Americká internetová společnost Yahoo se ve čtvrtém čtvrtletí roku 2016 vrátila k zisku. Hospodaření podpořilo hlavně snižování nákladů, čisté příjmy opět klesly. Firma rovněž oznámila, že dokončení plánovaného převzetí hlavních internetových aktivit firmou Verizon Communication v hodnotě 4,8 miliardy amerických dolarů se odkládá o tři měsíce na druhé čtvrtletí, což podle zpravodajských agentur Reuters a AP vyvolalo mezi některými investory obavy, že dohoda může ještě zkrachovat.

Agentura ČTK uvedla, že zisk Yahoo za tři měsíce do konce prosince činil 162 milionů USD ve srovnání se ztrátou 4,43 miliardy USD ve stejném období loni. Bez zahrnutí mimořádných položek zisk činil 25 centů na akcii a překonal odhady analytiků, kteří čekali zisk 22 centů na akcii. Příjmy činily 1,47 miliardy USD. Po odečtení poplatků zaplacených partnerským internetovým stránkám se příjmy snížily na 960 milionů USD z jedné miliardy ve stejném období předchozího roku.

Investoři již delší dobu spekulují o osudu prodeje základních internetových aktivit Yahoo, protože se objevily zprávy o rozsáhlých únicích údajů o klientech Yahoo. Podmínky dohody o prodeji by se tak mohly změnit, vyloučeno přitom není ani úplné zrušení transakce. Společnost loni v září oznámila, že jí byly při útoku hackerů v roce 2014 ukradeny informace o nejméně 500 milionech uživatelských účtů, včetně jmen uživatelů nebo e-mailových adres. V prosinci pak firma uvedla, že v roce 2013 hackeři ukradli údaje z účtů více než miliardy klientů.

Za celý loňský rok příjmy Yahoo po odečtení poplatků pro partnery klesly o 14 procent na 3,52 miliardy USD. To byl nejnižší údaj od roku 2004. V této době byla firma Yahoo o něco větší, než Google. Příjmy Googlu jsou v současnosti dvacetkrát vyšší než příjmy Yahoo. "Meziroční nárůst čistého zisku na akcii o 92 % na 0,25 USD (tržní konsensus 0,21 USD) se nesl ve znamení vyšší efektivity," řekl Ján Hladký, analytik Patria Finance. Provozní marže se podle Jána Hladkého poprvé od prvního kvartálu 2015 dostala do černých čísel a skončila na hladině 4,4 %. "Dobrý výkon podala také nově vznikající vlajková loď Mavens (inzerování přes různé platformy), jež přidala na tržbách až 25 % YoY na 0,6 mil. USD (celkové tržby 1,5 mld. USD). Akcionáře potěšil také zanedbatelný dopad nedávno odhalených úniků dat. Díky tomu bude akvizice společností Verizon Communications pokračovat a celá transakce má proběhnout v druhém kvartálu," doplnil Ján Hladký.

 

 


Čtěte více:

Nervozita z Trumpových kroků nechala akciovou Asii bez jasného směru
24.01.2017 8:43
Nejistota kolem plánů nového amerického prezidenta Donalda Trumpa ovli...
Evropské futures naznačují, že Praha by mohla být zase zelená
24.01.2017 8:50
Pražská burza v pondělí pokračovala v poklesech z minulého týdne. Inde...
Rozbřesk: Trump začal úřadovat zostra. Jeho ministr financí opět intervenuje proti dolaru
24.01.2017 9:12
Nový americký prezident začal úřadovat pěkně zostra. Oficiálně vypověd...
Technická analýza: Verbální intervence amerického ministra financí nedovolila dolaru posílit pod 1,07 EURUSD
24.01.2017 9:13
Donald Trump začal úřadovat a hned padla první obchodní dohoda (TPP - ...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
18.04.2026
9:48Víkendář: Nejlepší řešení globálních nerovnováh je dobře známé. Proč tedy nepřichází změna?
17.04.2026
22:01Americké trhy na historických maximech také díky dočasnému příměří USD s Íránem  
17:33Roky 2026 – 2028: Návrat ke staré ekonomické rovnováze, ze které by akcie moc nadšené nebyly?
16:48Český státní dluh v prvním čtvrtletí vzrostl o 42,3 mld. Kč na 3,72 bilionu Kč
16:04Írán otevřel Hormuzský průliv pro obchod, podle Trumpa blokáda Íránu trvá
16:00Uber mění strategii: miliardové investice do robotaxi znamenají odklon od gig ekonomiky
14:40Další Muskova sázka na nemožné: Chce ovládnout trh výroby čipů, a to „rychlostí světla“
13:17Akcie Alstomu se propadly o 36 %, firma stáhla výhled a oznámila zpoždění projektů
13:02Perly týdne: Tohle je větší věc, než byl Den osvobození
12:29Uber koupí za 270 milionů eur podíl v německé rozvážkové službě Delivery Hero
11:36Netflix překonal očekávání, ale trh zklamal slabším výhledem a odchodem spoluzakladatele  
11:24Akciové trhy vykazují skromné zisky. Pokračuje rotace do polovodičů, ropa zůstává drahá  
8:50Rozbřesk: Nuda na koruně trvá
8:45Příměří v Libanonu, nervozita kolem modelu Mythos a pád Netflixu  
6:07Eisman k tenzím na private equity a credit a defenzivních pohybech na akciovém trhu
16.04.2026
17:36Jak nyní zafunguje jeden doposud poměrně spolehlivý kontrariánský signál?
16:10Prodeje Cybertrucku drží nad vodou Muskovy firmy. Běžní zákazníci se mu vyhýbají
15:13Čipy pro umělou inteligenci ženou TSMC vpřed, firma čeká v 2026 růst tržeb nad 30 %  
14:15Největší průmyslové IPO v USA od roku 1999. Madison Air debutuje na burze
13:57Patria Finance uvádí první korunově zajištěnou investici do atraktivních světových akcií. Je součástí vstupu KBC na rapidně rostoucí trh ETF v Evropě

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data