Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
     

    Detail - články
    Červenec přinesl americkým firmám slušný objem zakázek

    Červenec přinesl americkým firmám slušný objem zakázek

    25.08.2017 14:47, aktualizováno: 25.8. 15:05
    Autor: Tomáš Vlk, Patria Finance

    Aktualizováno

    Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby ve Spojených státech se za červenec snížily o 6,8 procenta po růstu v podobném rozměru v předchozím měsíci. Za číslem je opět schovaná výrazná změna u civilních letadel, kde objednávky po předchozím raketovém růstu hluboko propadly. Konkrétně to bylo o 70 procent, ale zato se slušně objednávala letadla vojenská. 

    Po očištění o dopravní prostředky dostáváme méně zkreslený a také příznivější obrázek: Růst objemu zakázek za červenec činil 0,5 procenta, těsně překonal konsensus a oproti červnu zrychlil. Slušný výsledek vidíme také u očištěných objednávek kapitálového zboží. Ty se zvedly o 0,4 procenta při větších objednávkách počítačů nebo elektrického vybavení. 

    V meziročním srovnání jsou objednávky zboží dlouhodobé spotřeby o 1 procento výš. Předchozí vysoké číslo bylo jednorázovým výkyvem a červenec přináší návrat k mírnému růstu. Bez dopravních prostředků vykazují objednávky 3,7procentní růst, který je letos nadprůměrný a potvrzuje postupně se lepšící kondici poptávky v průmyslu. 

    Report o objednávkách lze hodnotit mírně pozitivně, ale na finančních trzích soustředěných na vystoupení centrálních bankéřů se zřejmě moc neprojeví. Zprávy z amerického průmyslu za červenec jsou celkově slušné a pro srpen zatím dostáváme příznivé indikace jak v podobě objednávek, tak i průzkumů aktivity.

     
    obr
     

    Čtěte více:

    Šéf Ifo: Německá ekonomika zůstává na cestě vzhůru, výhled se zlepšil
    25.08.2017 10:46
    Německá podnikatelská důvěra v srpnu jen nepatrně oslabila poté, co př...
    Euru pomáhá Ifo, ale hlavní bude Jackson Hole. Co čekat?
    25.08.2017 11:13
    Po pozitivním vývoji v Asii začaly evropské trhy trochu rozpačitě, ale...
    Technická analýza: Blíží se změna trendu na ropě?
    25.08.2017 13:36
    Za poslední dva týdny je vidět, že utahování produkce ropy nese své o...

    Váš názor
    Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
    Aktuální komentáře
    10.08.2026
    17:01Pár úvah o plánech FIFA, skutečném podnikání a tržním systému
    15:38PODCAST Týdenní výhled: Výsledková sezóna trenduje díky AI vysoko nad odhady a Bessent brání státní dluhopisy  
    14:44Trumpovy příjmy z licencí loni vzrostly o 71 procent na 59,5 milionu dolarů
    13:25TSMC umlčela obavy z ochlazení AI. Tržby dál rostou o desítky procent
    12:40Trhu s humanoidními roboty vládne Čína. V prvním pololetí se postarala o více než 97 % světových dodávek
    11:19Míra nezaměstnanosti v červenci stoupla na 5 %. Trh práce ale zůstává napjatý
    10:04Rozbřesk: Extrémní sucho a nízká hladina Rýna je další komplikací pro německý průmysl
    8:50Trhy věří Evropě, geopolitická rizika však zůstávají ve hře  
    6:07PREVIEW: ČEZ by měl vykázat slabší provozní výsledky. K růstu zisku ale pomůže konec windfall tax  
    09.08.2026
    8:35Víkendář: Nebojte se, Warsh ve skutečnosti nemá velení
    08.08.2026
    8:41Víkendář: Trhy nemají rády prázdné řeči
    07.08.2026
    22:05Slabá data z trhu práce pomohla akciím  
    17:51Akcie v optimismu, průmysl v extrémním, dluhopisy neprotestují
    16:20UEFA vs. FIFA a „tajné plány vytvořené bezcharakterními lidmi, které mají pochybné přínosy pro samotný fotbal“
    15:35Akce Fedu se odsouvá, americký trh práce překvapil opět negativně
    14:46Vysychající řeky a ničivé požáry v Evropě. Klimatická rizika dopadají na průmysl, ekonomiku i finanční trhy  
    12:55Co je vlastně cílem americké centrální banky? Nasliboval toho Warsh příliš?
    12:35Po raketovém růstu přichází vybírání zisků. Zaměstnanci SpaceX prodávají akcie
    12:26Závěr týdne je pro akcie převážně pozitivní při vyčkávání na nová data  
    11:52ČEZ, a.s.: Oznámení o výplatě úrokového výnosu

    Související komentáře
    Nejčtenější zprávy dne
    Nejčtenější zprávy týdne
    Nejdiskutovanější zprávy týdne
    Kalendář událostí
    ČasUdálost
    10:00CZ - Nezaměstnanost