Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články  
Evropské burzy čeká po Fedu slabší otevření, VIG ročním ziskem překvapila

Evropské burzy čeká po Fedu slabší otevření, VIG ročním ziskem překvapila

22.03.2018 9:00
Autor: Redakce, Patria.cz

Evropské akciové futures naznačují otevření do červeného pásma. Investoři budou sledovat summit Evropské unie, kde je tématem agenda kolem brexitu a cla na dovoz hliníku a oceli do USA, a měnové zasedání britské centrální banky.

Americká centrální banka ve středu rozhodovala o sazbách, přičemž pro tento rok se drží nadále trojího zvýšení. Americké státní dluhopisy stouply a dolar prohloubil ztráty, zatímco asijské akciové trhy byly rozkolísané. Pojišťovací skupina VIG ohlásila výsledky hospodaření za uplynulý rok. Zisk před zdaněním překonal odhady a cíle pro rok 2019 skupina přesouvá na tento rok. Kromě toho také navrhuje vyšší dividendu, totiž 0,90 EUR/akcii.

Hrubé předepsané pojistné se zvýšilo o 3,7% na 9,386 milionů EUR oproti konsensu 9,535 milionu. Podle analytiků Patria Finance je vyznění dnešních čísel celkově lehce pozitivní.
S výsledky za loňský rok přišel také výrobce netkaných textilií Pegas Nonwovens. Výnosy znojemské textilky Pegas Nonwovens se loni meziročně zvýšily o sedm procent na 220,8 milionu eur. Čistý zisk naopak klesl téměř o 40 procent na 8,7 milionu eur .

Futures na index blue-chips eurozóny Euro Stoxx 50 klesaly o 0,4 %, futures na německý akciový index DAX odepisovaly 0,5 %. V červeném by zřejmě mohla otevřít také pražská burza, která ve středu solidně rostla.

Generální ředitel ČEZ Daniel Beneš uvedl, že jeho vztahy s premiérem v demisi Andrejem Babišem nejsou napjaté, a financování jaderných reaktorů není jediným důvodem k případné transformaci ČEZu.

Wall Street ve středeční volatilní seanci nakonec klesl poté, co centrální banka Fed zvýšila klíčovou úrokovou sazbu. Ztráty pomáhaly tlumit silný zisk v sektoru energetiky.
Fed ve středu podle očekávání zvedl úrokové sazby o 25 bazických bodů a předpověděl nejméně 2 další zvýšení v letošním roce. Signalizuje to rostoucí důvěru v to, že snížení daní v USA a nárůst vládních výdajů podpoří ekonomiku, přiživí inflaci a povede k agresivnějšímu zpřísnění měnové politiky v budoucnu.


Čtěte více:

Powellův Fed: počítejte s dalším grilováním ekonomiky
21.03.2018 22:18
Americká centrální banka sice v souladu s očekáváním zvýšila úrokové ...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
28.03.2026
8:08Víkendář: Přehnané predikce dalšího růstu cen ropy?
27.03.2026
21:45Americké akciové indexy směřují níže
17:29Jak si stojí dolar ve světle úrokových diferenciálů? A co s nimi udělají ceny ropy?
16:16Pád CSG. Akcie na závěr týdne výrazně oslabují a už jsou pod IPO cenou
15:03Macquarie: Ropa může vystřelit až na 200 USD za barel, pokud se válka protáhne do června
13:39Když smícháte Jack Daniel's a Jameson. Lihovarničtí giganti jednají o fúzi
12:02Perly týdne: Ropa dlouhodobě k 80 dolarům za barel, žádná alternativa k americké měně
11:50Velká nejistota trvá, rostoucí ropa a výnosy tlačí akcie do červeného  
11:03Výnosy z reklamy v ChatGPT v celoročním přepočtu překonaly 100 milionů dolarů
10:24Tvůrce Claude zvažuje říjnové IPO. Anthropic má podporu gigantů a zatím valuaci 380 miliard
8:53Rozbřesk: Trump opět posouvá ultimátum, úleva na trzích však bude pravděpodobně dočasná
8:41Trump opět vycouval z útoků na Írán. Futures rostou, ale dluhopisové trhy jsou nadále opatrné  
6:06Backwardace na trhu s ropou: krátkodobé kontrakty jsou dražší než ty s pozdějším dodáním
26.03.2026
17:55Od poloviny roku zase oslabování dolaru?
16:11Trh pod klíčovými průměry. Technická analýza S&P 500 zatím příliš optimismu nenabízí  
14:43Paměťový sektor koriguje raketový růst. TurboQuant od Googlu potřebuje až šestkrát méně paměti k provozu AI
13:13Forexové poučení z krizového vývoje v Íránu  
12:38OECD snížila odhad letošního růstu ekonomiky eurozóny, zlepšila výhled pro USA
12:31Investice do AI vyvažují ekonomické dopady války, ale představují i riziko
11:26Po růstu se dnes trhy opět zhouply níž, Írán tlumí nadšení  

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data