Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Průzkum: Američané mění přístup k facebooku, hlavně ti mladší

Průzkum: Američané mění přístup k facebooku, hlavně ti mladší

07.09.2018 8:26
Autor: ČTK

Téměř tři čtvrtiny dospělých uživatelů facebooku ve Spojených státech od loňského léta učinily nějaký krok, který pozměnil jejich vztah s největší sociální sítí světa. Například 26 procent z nich si vymazalo aplikaci pro její používání z mobilního telefonu. Zjistil to výzkumný ústav Pew Research Center, když se v květnu a červnu ptal na chování Američanů v předchozích dvanácti měsících. Průzkum také naznačuje, že většina lidí plně nerozumí selekci obsahu, který se jim po přihlášení do facebooku zobrazuje.

Studie reaguje na vývoj, jakým byla například kauza poradenské společnosti Cambridge Analytica, která odhalila nedostatky v zabezpečení osobních údajů uživatelů. Středeční zveřejnění výsledků studie přichází za sílící debaty kolem moci velkých internetových společností a systému, jakým lidem podsouvají obsah.

Pew Research Center například zjistil, že "velká většina" příznivců republikánské strany se domnívá, že sociální média cenzurují politická sdělení, která považují za nevhodná. Přesto je prý na facebooku de facto stejný podíl republikánů jako demokratů. Mezi republikány také nebyl větší podíl těch, kteří si v posledním roce smazali aplikaci facebooku nebo si od něj dali pauzu.

Pravděpodobnost těchto opatření naopak narůstala s klesajícím věkem uživatelů. Ve věkové kategorii od 18 do 29 let uvedlo 44 procent dotázaných, že si smazali aplikaci a 47 procent na několik týdnů nebo déle přestalo svůj účet sledovat. Nastavení soukromí si údajně změnilo 64 procenta mladých, zatímco mezi lidmi od 50 do 64 let tento krok uvedla necelá polovina, u těch starších jen 33 procent respondentů. Alespoň jeden ze tří zmíněných kroků podle svých slov učinilo 74 uživatelů napříč věkovými kategoriemi.

"Když dostali otázku, zda rozumí tomu, proč jsou na jejich hlavní stránce některé příspěvky a ne jiné, zhruba polovina (53 procent) dospělých Američanů používajících facebook odpověděla, že nerozumí, přičemž 20 procent vypovědělo, že výběru nerozumí vůbec," napsali dále autoři průzkumu.

Facebook přitom podle Pew Research Center používá výrazná většina dospělých v USA a pro většinu uživatelů je zase sociální síť zdrojem zpráv. V roce 2017 uvedlo 67 procent lidí starších 18 let, že se prostřednictvím sociálních sítí dostávají ke zprávám. Ve skupině od 18 do 49 let to bylo 78 procent dotázaných.

 

Čtěte více:

Akcionář žaluje Facebook kvůli propadu ceny akcií
30.07.2018 8:18
Akcionář sociální sítě Facebook podal žalobu na firmu a jejího generál...
Karel Sokolovský: Historický propad Facebooku - vhodná příležitost k nákupu? (video)
03.08.2018 16:25
Americký technologický index Nasdaq koncem minulého týdne klesal, k č...
Facebook může lehce skončit jako Microsoft
10.08.2018 10:52
Na stránkách Wired mohou čtenáři najít jednu zajímavou hádanku: Který ...
František Kronus: Výsledky Facebooku vystrašily investory do technologií (video)
20.08.2018 16:20
Na pozadí obchodní války mezi Čínou a USA došlo minulý týden k poklesu...
Facebook: Videoslužba Watch celosvětově a plán jet pouze na obnovitelné zdroje
30.08.2018 8:43
Sociální síť Facebook nabídne uživatelům po celém světě svou službu sl...

Váš názor
  • Facebook stále žije
    17.09.2018 9:57

    Podle mě i přes všechny skandály zůstane Facebook ještě nějaký čas sociální sítí Number 1 díky její obrovské základně členů. Čím více členů na určité platformě je, tím větší dává smysl se také stát její součástí. Facebook podle mě může ohrozit jen fundamentálně nová a technicky vyspělejší platforma tak, jako to bylo kdysi v případě ICQ.
    efee
Aktuální komentáře
24.05.2026
10:13Víkendář: Je těžké najít dlouhodobou brzdu akciového trhu
23.05.2026
10:08Víkendář: Podceňují akcie vývoj na ropě?
22.05.2026
22:00Dow Jones na nových maximech; S&P 500 rostl osmý týden v řadě  
17:15Spotřebitelská důvěra v USA klesla kvůli obavám z inflace na rekordní minimum
16:56Češi berou státní dluhopisy útokem. Vybralo se už přes 20 miliard
16:30Traders Talk: Nvidia potvrdila AI boom, Colt překvapil a Strnad sází na dividendu
16:30Strnadova CSG a jihoafrická Reunert založí společnou firmu na výrobu zapalovačů pro velkorážovou munici na Slovensku
14:42Čínská mezera a americké překvapení
14:23NET4GAS, s.r.o.: Zveřejnění vnitřní informace
13:08Monetární i fiskální politika budou muset reagovat na důsledky umělé inteligence
12:51ČEB, a.s.: Informace o vyplácení úrokových výnosů z emise dluhopisů
11:42Philip Morris spouští výrobu nikotinových sáčků v Kutné Hoře
11:22Perly týdne: Nový komoditní cyklus a největší asymetrie v historii financí
11:15Ifo: Podnikatelská nálada v Německu se v květnu zlepšila, situace je ale křehká
10:47Závěr týdne v zeleném. Nižší výnosy vylepšují náladu  
8:52Rozbřesk: Nuda na koruně v neklidném světě. Jak si vysvětlit její extrémní stabilitu?
8:50Írán hlásí pokrok v jednáních, Trump doma čelí tlaku a Warsh se dnes ujme vedení Fedu  
6:01HIMS má novou konkurenci. Enhanced plánuje "steroidovou olympiádu" a přirovnává svůj byznys k F1
21.05.2026
22:01Pozornost trhu je na ocenění Nvidie  
17:52MONETA Money Bank, a.s.: Uveřejnění vnitřní informace dne 21. 5. 2026

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data