Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
     

    Detail - články
    Treichla v čele rakouské Erste Group nahradí Bernhard Spalt

    Treichla v čele rakouské Erste Group nahradí Bernhard Spalt

    13.09.2018 17:02, aktualizováno: 13.9. 17:08
    Autor: Jana Knechtlová, Patria Finance

    Aktualizováno

    Rakouská bankovní skupina Erste Group vybrala nástupce svého dlouhodobého ředitele Andrease Treichla (66), kterému příští rok skončí funkční období. Od ledna 2020 ho v čele skupiny nahradí Bernhard Spalt (50), který nyní pracuje jako šéf oddělení řízení rizika v Erste Bank Oesterreich. Informovala o tom dnes dozorčí rada.

    Erste Group se angažuje na trzích střední Evropy, mimo jiné ovládá také Českou spořitelnu. Přímo působí v šesti zemích střední a východní Evropy, od České republiky po Srbsko a Rumunsko. Banka sice rostla, potýkala se ale v regionu i s propadem, zvláště po globální finanční krizi.

    Treichl patří na obdobné pozici ve velkých evropských bankách veřejně obchodovaných na burze mezi nejdéle sloužící veterány. Otěže bankovní skupiny pustí po více než dvou desítkách let. Erste se pod jeho vedením stala druhou největší bankou v bývalých komunistických zemích střední a východní Evropy. V roce 1997 se Treichl stal předsedou správní rady Erste österreichische Spar-Casse, jež byla předchůdkyní Erste Group. Poté, co z křesla CEO odejde, se Treichl stane předsedou dozorčí rady Erste Foundation, která je největším akcionářem Erste Group. Nadace používá dividendy z akcií na podporu rozvoje společností ve střední a východní Evropě.

    Akcie Erste Group dnes na pražské burze zavřely na ceně 923,20 s přírůstkem 1,74 %.

    0 

    Bernhard Spalt

    Spalt svoji celou kariéru spojil s Erste, kam nastoupil v roce 1991 ještě během univerzitních studií. Postupně se vypracoval na vysoké manažerské pozice v Rumunsku, Slovensku a v Maďarsku. Spalt vystudoval práva na univerzitě ve Vídni. V současnosti působí jako ředitel pro rizika (CRO) v rakouské dceři Erste Bank Oesterreich. Než nahradí Treichla, měl by se stát v polovině příštího roku náměstkem generálního ředitele skupiny.

    Historický vývoj akcií Erste na pražské burze:

    0

    Zdroj: ČTK, Erste, Bloomberg, Patria.cz

     
     

    Čtěte více:

    Analytik k výsledkům Erste: Čistý zisk banky překonal odhady, klíčové provozní položky doznaly zlepšení
    31.07.2018 12:39
    Erste Bank dnes před otevřením trhu zveřejnila své výsledky za 2. čtvr...
    Erste chce vykoupit akcie České spořitelny od drobných akcionářů
    30.08.2018 10:37
    Rakouská finanční skupina Erste Group hodlá vykoupit akcie České spoři...

    Váš názor
    Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
    Aktuální komentáře
    13.08.2026
    13:30Investoři čekali výprodej, přišla rally. Akcie SpaceX po skončení lock-upu překvapily  
    11:40Cisco překonalo očekávání, investory ale zklamal opatrný výhled na AI tržby
    11:07Maersk znovu navyšuje výhled. Těží z vyšších sazeb za přepravu i problémům v dodavatelských řetězcích
    10:15Čínská cenzura proniká do odpovědí amerických modelů umělé inteligence
    10:12Lenovo překvapilo rekordními tržbami. Akcie vystoupaly na historická maxima
    9:42Rozbřesk: Sázky na zářijové zvýšení sazeb Fedu poklesly pod 40 %
    8:54Fed získal prostor k vyčkávání, geopolitická rizika však přetrvávají  
    5:57Analytický radar: AI příběh je po výsledkové sezoně ještě silnější. Favoritem zůstává Nvidia
    12.08.2026
    22:01S&P 500 po klidných inflačních datech posílil  
    17:11Jak to dnes vypadá s americkou výjimečností?
    16:00Braňo Soták: AI implikace z oznámených výsledků CoreWeave  
    14:50Akcie Nebiusu letí nahoru o 16 procent. Firma překonala odhady, poptávka po AI infrastruktuře dál zrychluje
    14:08Co dělají Spojené státy lépe než kdokoliv jiný
    12:18Vestas znovu získává vítr do plachet. Akcie po výsledcích přidávají 19 procent
    11:45UNIMEX GROUP, uzavřený investiční fond, a. s.: Oznámení o uložení projektu rozdělení společnosti formou odštěpení se vznikem nové společnosti
    11:42IEA varuje před hlubším deficitem ropy. Konflikt v Hormuzském průlivu dál omezuje dodávky
    11:39Foxconn těží z AI boomu. Zisk i tržby výrazně překonaly očekávání trhu
    10:04CoreWeave znovu potvrdil sílu AI boomu. Rekordní zakázky poslaly akcie prudce vzhůru
    9:16Rozbřesk: Koruna zpět v prázdninové letargii, ropa i výnosy před americkou inflací rostou
    8:57ČEZ uklidnil obavy z windfall tax, trhy sledují ropu i AI. Večer budeme pozorovat zatmění Slunce  

    Související komentáře
    Nejčtenější zprávy dne
    Nejčtenější zprávy týdne
    Nejdiskutovanější zprávy týdne
    Kalendář událostí
    ČasUdálost
    10:00CZ - Běžný účet, mld. Kč
    11:00EMU - Průmyslová výroba, y/y
    14:30USA - Nové žádosti o dávky v nezam.
    14:30USA - PPI, y/y