Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Nizozemský rozvozce jídel Takeaway.com koupí rivala Just Eat

Nizozemský rozvozce jídel Takeaway.com koupí rivala Just Eat

30.07.2019 8:38
Autor: ČTK

Nizozemský rozvozce jídel Takeaway.com se dohodl na spojení s britským konkurentem Just Eat za 8,2 miliardy liber. Společnosti dnes potvrdily informace, které se objevily v médiích o víkendu. Spojením vznikne největší internetový rozvozce jídel na světě mimo Čínu, napsala agentura Reuters.

Společnost, která loni měla 360 milionů zakázek za 7,3 miliardy eur (186,44 miliardy Kč), bude jedničkou na řadě největších světových trhů včetně Británie, Německa, Nizozemsky a Kanady.

Podle předběžné dohody budou akcionáři Just Eat v nové společnosti držet 52 procent a Takeaway.com 48 procent.

Dohoda oceňuje Just Eat na 7,31 libry za akcii, což znamená 15procentní prémii nad páteční závěrečnou cenou. Akcie Just Eat dnes zpevnily o více než 23 procent, zatímco akcie Takeaway.com o 0,3 procenta oslabily.

001

Podle britských regulačních pravidel musí Takeaway.com do 24. srpna nabídku britské firmě potvrdit nebo odmítnout.

Fúze, pokud se uskuteční, bude představovat důležitý krok ke konsolidaci globálního trhu dodávek jídel, který v posledních letech prokázal pozoruhodný růst. Hodnota globálního trhu podle Reuters dosahuje 100 miliard dolarů (2,3 bilionu Kč). Většina hráčů na trhu je stále ztrátová, protože dává velké peníze do marketingu a akvizic.

Firmy Takeaway.com a Just Eat působí dohromady ve více než 20 zemích, jako je Británie, Austrálie, Francie, Brazílie, Irsko, Mexiko a Izrael. Jedině ve Švýcarsku ale jsou aktivní obě. Jejich zákaznickou základnu tvoří 40 milionů uživatelů, upozornila v soboru televize Sky News.


Čtěte více:

Summary: Mylan získá velká jména Pfizeru: Viagru či Lipitor
29.07.2019 17:04
Farmaceutická společnost Pfizer definitivně potvrdila, že svojí divizi...
Trump povzbuzuje Fed do akce, libru dál drtí brexit a akcie nemají jasný směr
29.07.2019 17:26
Americký prezident vyzval Fed, aby tento týden zašel dál než jen k mal...
Pondělní smíšený vývoj akcií v USA
29.07.2019 22:08
Výsledková sezóna v USA je v plném proudu, takže o výraznější pohyby n...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
23.02.2026
16:57Týdenní výhled: Nejdůležitější událostí jsou středeční výsledky Nvidie  
16:10Jižní Korea byla nejvýkonnějším trhem loňska. Je silný růst indexu Kospi začátkem dlouhodobého trendu?
15:57Ceny všech typů nemovitostí loni zrychlily růst a vytvořily nová maxima
12:30Magnificent Seven letos pod tlakem: růst capexu na AI nahlodává free cash flow a víru investorů
11:24Další hořká pilulka pro Novo Nordisk. Nový lék si vede hůře než konkurent od Eli Lilly
11:03PODCAST Analytický radar: Tři tipy Braňa Sotáka na AI infrastrukturu
10:07Globální 15% clo zvyšuje nejistotu. Dolar oslabuje, americké futures míří dolů  
9:01Rozbřesk: Obchodní chaos nekončí. Nejvyšší soud zrušil Trumpova reciproční cla
8:47Slovenští novináři zpochybňují smlouvy CSG za miliardy, USA zastavují výběr cel podle IEEPA, ale Trump zavádí nové 15% clo  
6:07Průzkum: Evropské akcie už svého vrcholu dosáhly, valuace jsou nejvyšší za 5 let  
22.02.2026
10:01Víkendář: Čína na rozdíl od Japonska není připravena na odchod do důchodu. Co Německo?
21.02.2026
10:02Víkendář: Jak budou Američané platit za své deficity?
20.02.2026
22:02Americké akciové indexy uzavírají týden v zeleném  
18:17MONETA Money Bank, a.s.: Oznámení o výplatě výnosu podřízených Tier 2 dluhopisů
17:22Investice do AI, klesající odkupy a kolik by to vlastně mělo vynášet?
16:11Dlouho očekávané rozhodnutí konečně padlo. Nejvyšší soud USA zrušil Trumpova cla
15:57Pětice evropských velmocí vyvine levné protivzdušné systémy inspirované Ukrajinou
15:30Ekonomika USA koncem roku brzdila spolu s výpadkem vývozu a vládních výdajů  
15:07Lee: Inflace půjde na úrovně před rokem 2020, AI bude vytvářet vítěze a poražené
13:02Perly týdne: Rotace zpět k Mag7 a dno na kryptu a softwaru

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data