Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Asijská divize AB InBev zamíří ve středu na burzu. Pivovar chce z IPO získat až 6,6 miliardy dolarů

Asijská divize AB InBev zamíří ve středu na burzu. Pivovar chce z IPO získat až 6,6 miliardy dolarů

17.09.2019 17:38
Autor: ČTK

Pivovar AB InBev doufá, že při středečním vstupu své asijské divize na burzu v Hongkongu získá až 6,6 miliardy dolarů (téměř 155 miliard Kč). Byla by to letos druhá největší primární veřejná nabídka akcií (IPO) na světě po burzovním vstupu Uberu. Chystaná nabídka bude podle agentury Reuters testem, nakolik se již téměř čtyři měsíce trvající hongkongské protivládní protesty promítnou do chuti akciových investorů nakupovat.

Největší producent piva na světě se pokoušel nabídnout své akcie veřejně již v červenci. Tehdy ještě počítal s vybranou částkou 9,8 miliardy dolarů. Dnes oznámil, že nabídne 1,3 miliardy akcií v rozmezí 27 a 30 hongkongských dolarů (81 a 90 Kč) za akcii. Provozovatel alternativní taxislužby Uber Technologies vybral při svém květnovém vstupu na newyorskou burzu 8,1 miliardy dolarů.

Hongkongský akciový trh neklidem v této bývalé britské provincii utrpěl. Minulý měsíc se rozhodl odložit svůj plánovaný vstup na zdejší burzu čínský internetový prodejce Alibaba. Tento krok mu měl vynést až 15 miliard dolarů. Letos zatím vynesly primární veřejné nabídky akcií v Hongkongu podle údajů společnosti Refinitiv 10,8 miliardy dolarů. Newyorská burza byla v tomto směru mnohem úspěšnější, na ní se už vybralo 41 miliard dolarů.

AB InBev doufá, že se mu díky takto získaným prostředkům podaří snížit dluh, jenž mu vznikl nákupem konkurenčního SABMilleru koncem roku 2016. Zaplatil za něj tehdy více než sto miliard dolarů.

 

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
28.02.2026
20:16Izrael a Spojené státy zahájily údery na Írán, ten odpovídá. Přinášíme dosavadní souhrn
14:26Roubini: Růst půjde prudce nahoru, ale rostoucí nezaměstnanost bude třeba řešit větším přerozdělováním
8:47Víkendář: Neroste hodnota zlata, ale klesá hodnota dolaru?
27.02.2026
22:00Americké akciové indexy uzavírají týden mírným poklesem  
17:30Cena za dluhy a budoucí akciová přívětivost ekonomického prostředí
17:08Státní dluh ČR loni vzrostl o 312,3 mld. Kč na 3,678 bilionu Kč, uvedlo MF
16:17Další "šváb"? Kolaps Market Financial Solutions odhaluje podezření z podvodu i díry v kolaterálu
14:47Perly týdne: Zlato roste bez fundamentu a americké akcie stále mají potenciál. Které nejvíc?
14:08Evropské akcie na rekordu. STOXX 600 roste osmý měsíc v řadě
13:39CoreWeave zklamala provozními výsledky, přesto potvrzuje silný růstový příběh  
12:25Anthropic odmítá požadavky Pentagonu na neomezené využití své AI
12:19Rocket Lab překonává odhady. Raketa Neutron by poprvé měla odstartovat koncem 2026
12:14Block šokuje propuštěním téměř poloviny pracovní síly. Kvůli AI
10:12Duolingo hlásí silná čísla, ale slabý výhled podkopává důvěru. Cíl sto milionů denních uživatelů do 2028  
9:42Netflix sice boj o Warner Bros. prohrál, ale zvolil racionální cestu a snadno vydělal 2,8 miliardy dolarů, míní Jakub Blaha
8:59Footshop a.s.: Vnitřní informace - Footshop a.s. plánuje jmenovat Aleše Pitra do role CEO
8:47Rozbřesk: Levné čínské zboží, drahá evropská realita
8:47Paramount vítězí v boji o Warner Bros, Block místo poloviny lidí nasadí AI a ČEZ zvažuje prodej části větrných elektráren  
6:02Obavy z dopadů AI vyvolávají rozkol na evropských trzích. Analytici vidí hodnotu, investoři riziko  
26.02.2026
22:01Hlavním hybatelem v zámoří byla dnes Nvidia  

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data