Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Koronavirus opět trochu polekal zámořské trhy

Koronavirus opět trochu polekal zámořské trhy

20.02.2020 22:01
Autor: Martin Kycelt, Patria Finance

Zámořské indexy začaly obchodování rozvážně, do dvou hodin od otevření se ale opět plně probudily obavy spojené s rychlostí šíření koronaviru. Obecně nebylo v první chvíli zcela jasné, co propad způsobilo. Pokles se zastavil, když idexy svítily necelých 1,5 % do minusu a začal opět pozvolný nárůst. Do kladných hodnot se ale nakonec nedostaly.

Zdá se, že naděje na dřívější ukončení restrikcí v Číně nebude naplněna, protože vir se stále šíří rychle. Nemocnice v Pekingu dnes reportovala 36 nových případů, což je opravdu raketový nárůst, protože celkově je v hlavním městě nakažených 45 (podle státem vlastněného listu Global Times). To vše i přes to, že Peking zavedl opatření, která by měla šíření omezit. Zavřené tak jsou například školy a zrušily se i veškeré větší společenské akce. Omezen je i pohyb osob, zatím se ale nezdá, že ani toto by mělo nějak zásadní pozitivní vliv na zvládnutí situace.

Už jsme se dostali do fáze, kdy hlavním tahounem propadu jsou technologické akcie, u kterých se již projevuje výpadek na nabídkové straně. Kvůli výše zmíněným restrikcím totiž chybí pracovní síly na zajištění dostatečné produkce. Ve svých výhledech to již zmínily společnosti jako Apple, Procter & Gamble nebo 3 M.

Výsledková sezona již chýlí ke konci, přesto zde máme několik zpráv, které by stály za zmínku. Provozovatel zábavních parků v severní Americe, Six Flags oznámil slabší výhled a razantní snížení dividendy o téměř 70%. Zároveň investory nepříjemně překvapil tím, že ve čtvrtém kvartálu operoval ve ztrátě. Po těchto zprávách není divu, že společnost dnes ztratila 16,1 % hodnoty. Podobně nemilé překvapení čekalo akcionáře společnosti ViacomCBS, která shodně nedokázala naplnit očekávání za poslední kvartál minulého roku a zároveň se dívá do budoucna velmi opatrně. Pokles se zde zastavil na -17,9 %. Opačný příběh dnes psala společnost Zillow, která se specializuje na e-commerce ve světě nemovistostí. Její ztráta za poslední kvartál byla menší, než analytici z Wall Street očekávali což stačilo k nárůstu o 17 %. Sérii výsledků zakončíme těžařem lithia Albemarle, který reportoval lepší výsledky včera po trhu a dnes přidal 5,6 % a zakončil obchodování s cenovkou 94,31 USD za akcii.

Nejen výsledky ale umí výrazně zahýbat hodnotou společností. Tak například Morgan Stanley dnes oznámil, že bude kupovat brokerskou společnost E-Trade za 13 miliard USD, díky čemuž dnes E-Trade obchodoval 21,8 % v plusu.

 

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
31.12.2025
22:02Wall Street uzavírá rok 2025 v klidném režimu  
17:25Bude dolar snižovat atraktivitu amerických investičních aktiv?
16:37Investiční výhled 2026: Příznivé makro prostředí, rostoucí zisky, ale také vyhrocenější rizika  
16:35ČNB: Dluhy domácností v ČR u bank v listopadu stouply na 2,565 bilionu Kč
16:02Martin Kupka: Česko jako premiant regionu, Bulharsko míří do eurozóny
14:44Buffett oficiálně odchází, Berkshire Hathaway vstupuje do nové éry pod Abelem. Změní se něco?
13:04Nejvýkonnější hlavní trh v Evropě: španělské akcie zažívají nejlepší rok od 1993
12:54Hlavní index evropských akcií je blízko rekordu, letos přidává kolem 17 procent
11:13Ceny drahých kovů poslední den roku klesají, za rok ale vykazují vysoké zisky
11:01Trump rozpoutal celní války po celém světě. Jak vypadala jeho obchodní ofenziva v roce 2025?
9:17Rozbřesk: Co čekat od centrálních bank v roce 2026?
8:49WBD znovu odmítne Paramount, Fed zveřejnil záznam z prosincového jednání, v Evropě se obchoduje jen půl dne  
6:11Moody’s Analytics: Křehký růst kolem 2 % moc pracovních míst nevytvoří
30.12.2025
22:01Zápis z jednání Fedu podporuje sázky na snížení sazeb, trhy zůstaly klidné  
17:50S čím vstupují trhy do nového roku?
17:10Vývoz ruského plynu do Evropy letos prudce klesl, slabší je i vývoz LNG
15:47Humanoidní roboti se blíží. Počátečním králem na trhu ale nebude Muskova Tesla, nýbrž Čína
15:46Globální vývoz LNG letos vzrostl o čtyři procenta, nejvíce za tři roky
14:34Investiční výhled 2026: Čína přispívá k růstu i rizikům  
13:08Jan Bureš: Český růst zpomalí, spotřeba posílí a trh práce zůstane napjatý

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data